Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 8]

26Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Jan 06, 2009 3:17 pm

Pelagija

Pelagija
VIP
VIP
Aaa koliko dobrih saveta! Smile Hvala! Stolicu imam, a sve ostalo pocinjem da upraznjavam od danas. cvecko

27Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Jan 25, 2009 12:01 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Dokle bre trebam da hranim ove moje misice pa da konacno voda iz njih izadje???/Pocinju stasno da me nerviraju. :evil2:

28Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Feb 25, 2009 11:33 am

vipstar23

vipstar23
I bi profi
I bi profi
Evo i mog pitanja..ja naime skacem recimo 2700 preskakanja, odnosno danas ce biti 3000...
Medjutim, negde citao kako ne treba imati kontinuirani trenig, vec i ubrzavanje...tako da recimo moja najveca serija je od 300 preskoka odjednom i radim je ovako:
35 jednom nogom, 35 drugom, 35 obema i to jako brzo
pa onda opet isto tako...i to dodje na 200
i onda - 25 jednom, 25 drugom, pa 50 obema jako brzo...i eto ti 300kom.

Ili ako radim 100 preskakanja ja 30 jednom, 30drugom, 40 brzo obema

Da li mi trebaju ta ubrzanja, s obzirom da mislim da ja tako mnogo brze nabijem puls..jer ovako bih lagano preskakanje mogao da radim do beskonacnosti,a pritom mi je i dosadno i smorno i ne smorim se nesto previse, ali zato kad ukljucim turbo hahahaha lije znoj sa mene, a srce pumpa kao ludo hehe...

Pa, trebam li tako ubrzavati u svakoj seriji ili da prestanem sa tim?

http://www.google.com

29Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Feb 25, 2009 2:43 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Ako ne osecas neke znacajnije tegobe (bolovi ili grcenje u grudima, totalni gubitak daha...), vec je ubrzani rad srca i znojenje jedina posledica - nije nikakav problem. Ipak, vodi racuna, slusaj svoje telo kad kaze "dosta" da ti ono ne bi otkazalo poslusnost! bay

30Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 01, 2009 3:56 pm

vemiti

vemiti
I bi profi
I bi profi
Lana,ako rucam u 15h,kada mogu na trening,onaj klasicni 20-30min kardio spravice i posle toga jos toliko vremena ostale vezbe kako mi vec idu,mislim da je to nebitno za moje pitanje?

31Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 01, 2009 5:40 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Zavisi sta je za rucak i koliki je rucak, ali ako je kolicina klope umerena i nema puno masnoce, vec u roku od 1,5h mozes da vezbas bez straha od problema; mozda cak i 1h. Za toliko vremena hrana bude obradjena u zeludcu, a posle ti u crevima ne smeta za trening.

32Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 01, 2009 9:22 pm

vemiti

vemiti
I bi profi
I bi profi
Hvala na odgovoru giverose

33Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Apr 03, 2009 11:38 pm

vemiti

vemiti
I bi profi
I bi profi
Lana,koliko se kalorija trosi u jednom satu peglanja,ubi se ova dva dana od pegle,pa bar kad bi znala da imam neku fajdu od toga

34Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Apr 04, 2009 10:46 am

marinela

marinela
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Lana imam i ja pitanjce for you Very Happy

imam kod kuće sobni bicikl na raspolaganju koji nikako da ubacim u pogon whistle whistle pa sam si sad ovako nekako zacrtala, da svako jutro (osim one dane kad idem u teretanu - 3xtjedno) , da te dane vozim na tašte ili nakon kave 20min. jel to ok, jel dovoljno??

e sad, što mene zanima :

1. mogu li sa sobnim biciklom učvrstiti bedra ako budem tako radila tj.vozila, a 3xtj.vježbat u teretani???

2. na kojem opterećenju da vozim?? moj ima od 1-8, ja vozim na 5-tici. ponavljam da bi ja smanjila malo obujam bedra i utegnula ih

35Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Apr 04, 2009 11:20 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Da bi smanjila obime, treba da radis aerobne vezbe (bicikl, steper, traka, trcanje...), a da bi zategla misice, vezbe snage (teretana). Jedno bez drugog ne ide.

20 min na prazan stomak je OK, ali bi bilo bolje da je 30-40 min.

Sto se otpora tice, njega treba podesiti tako da imas osecaj da vozis pravi bicikl na ravnoj povrsini. Kod vecine sobnih bicikala, to je 2-4. Visoki otpori (7 i Cool nepotrebno opterecuju ligamente i ne daju dobar aerobni efekat, jer prebrzo dolazi do zamora.

36Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Apr 07, 2009 6:21 pm

Boka

Boka
VIP
VIP
Lana kupila sam onu gumenu traku za pilates, yogu...
E sad uz nju treba da mi stigne i cd sa osnovnim vezbama
za pocetnike. Gde bih mogla posle da nadjem vezbe kad malo
dodjem u kondiciju? Ako znas, nije hitno jer traka tek treba
da mi stigne za par dana.

37Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Apr 07, 2009 8:12 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Evo iz prve ruke nesto ovako. Traka je super stvar, ja umesto nje koristim ekspandere koji su mi ostali od pokojnog stepera Very Happy

38Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Apr 07, 2009 10:03 pm

vemiti

vemiti
I bi profi
I bi profi
Lanice,imam jedno pitanjce,a mozda i dva.Naime,primetila sam da mi puls vrlo brzo ode u onu aerobnu zonu,a ipak sam ja pocetnik,traka me najvise umori,kondicija NULA. Pusac sam,znam da mi to mnogo smeta. Znaci bicikla 10 min,pa strajder(onaj elipticni trenazer)10 min i to prodje dobro pils tu negde oko 100,ali kad stanem na traku ma brza setnja mi ga ubacu preko 140 i osecam kak opocinje da mi buci u glavi onda stanem,pa kad malo stabilizujem svoje stanje onda nastavim sa daljim treningom.E pa moje pitanje je kako da ja malo poboljsam tu svoju kondiciju, neki savet u vezi svega ovoga,neznam ni sta treba da pitam,zamuvala sam se sad u ove moje reci. Ti ako me razumes odgovorices

39Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 08, 2009 5:01 pm

Aleksandra2

Aleksandra2
Aktivni član
Aktivni član
Draga Lana,
evo i mene sa pitanjcima Very Happy
Imama problem,postala sam veoma fizicki neaktivna,trut bre pravi,e sad,pre 2 nedelje uvela sam setnje,OBAVEZNE,variraju od 15-30 min,prvo su me zamarale sad je lakse,trcala sam koji put za ove dve nedelje ali moja pusacka pluca moraju da se adaptiraju mf_depressed
Od treceg porodjaja ili trudnoce vise se nesecam ima prih koji je par milimerata iznad pupka,pravi mi veliki problem ali nikako da nadjem vremena da odem i da to operisem dizzy1
Dali mozes da mi preporucis neke vezbe,sta da radim vidim da kako godine prolaze moje telo,noge,ruke nemaju cvrstinu,fali mi sve to Sad Moj najveci problem je pojas koji imam oko struka ili bar mesta gde struk treba da bude smesna pls savet,sta i koliko da vezbam.
unapred hvala

40Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 08, 2009 5:20 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Kao prvo, za tebe su klasicni trbusnjaci totalni no-no. Medjutim, sve ostalo (setnja, trcanje, aerobik, vezbe na parteru ili sa tegovima) mozes da radis bez problema.

Uvedi redovne intenzivne setnje od 45 minuta za pocetak, bez zastajkivanja.

Mozes kuci da radis vezbe prema onome sto sam pisala u delu "vezbe snage". Posto ne mozes da radis klasicne trbusnjake, evo ti savet: postavi se u osnovni polozaj kao za sklekove, ali ruke nisu sasvim ispravljene vec se na pod naslonis podlakticama i - ostajes u tom polozaju dokle god mozes.

Aerobne aktivnosti (setnja, trcanje, bicikl, ...) tope "slauf", a vezbe snage zatezu i toniraju. U prevodu: trbusnjaci ti nece smanjiti stomak, pa tu budi mirna!

bay

41Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 08, 2009 6:42 pm

Aleksandra2

Aleksandra2
Aktivni član
Aktivni član
Najlepse hvala
pokuascu da napravim neki plan i uvedem ga "pod obavezno"
Javljam ti sta ,kad i koliko Very Happy

42Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Maj 13, 2009 12:11 pm

marinela

marinela
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Lana, oprosti ako te davim , imam opet pitanje za tebe...
Jučer pričam sa jednom curom u teretani koja stvarno dobro izgleda i malo ju promatram šta radi i koliko na kojoj spravi, i uzet ću za primjer vježbu za vanjsku stranu mišića nogu jer je to radila , kaže ona da nema nikakav specijalni program radi kako joj paše, stavila je samo 10kg i kaže da zna do 100puta skupit-raširit noge, nekada i manje kako kada i kaže da osjeća mišić poslije toga,i da ju fino zateže dok ja npr. radim sa 25kg i radim 3x20pon. ali nemam takvo iskustvo...

šta kažeš onda šta je bolje za zatezanje ovo što ona radi ili ovo što ja radim??? znači jel bolje da stavim manju težinu npr. na 15kg da spustim ali da odradim veći broj pon. ili kako???

43Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Maj 13, 2009 5:56 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
"Cura stvarno dobro izgleda" moze biti posledica kojecega, znam devojke koje izgleldaju fenomenalno, a u teretanu nikada nisu krocile niti se nesto zanimaju sta i kako jedu.

Ja sam ti objasnila svoju filozofiju treninga, koju sam pokupila sa raznih bodybuilding sajtova na kojima pisu takmicari: dakle, sve preko 15 ponavljanja je "mlacenje prazne slame" jer misic ulazi u pretreniranost.

Ipak, ako smatras da ce ti 100 ponavljanja dati efekte, ti samo ud'ri!

44Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Maj 13, 2009 8:22 pm

marinela

marinela
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Dobro , hvala.. bay

45Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Jun 21, 2009 7:15 pm

Azira

Azira
I bi profi
I bi profi
Lana i ja imam jedno pitanje za tebe?
Primjetila sam da mi u zadnje vrijeme grudi nisu vise cvrste, pa bih voljela da ih vjezbom dovedem u red!
Moze li se to vjesbom srediti, i ako moze, koje vjezbe da radim?

46Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Jun 22, 2009 3:39 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Ovako: na cvrstinu gruti utice zategnutost misica koji se nalaze ispod, ali (mozda cak i vise od misica) i stanje koze.

Kreni sa vezbama za grudi: sklekovi su najbolja stvar, samo nadji varijantu koju mozes da izvodis - uz zid, na kolenima ili tzv. zenski sklekovi, a kasnije, kad nabacis kondiciju ces moci i one prave tj. muske sklekove. 3 serije po 10 ponavljanja na nivou koji ti odgovara je sasvim dobro za pocetak.

Nega koze je druga stvar, pa ti tu preporucujem da stedis struju, tj. da se tusiras nesto hladnijom vodom, da koristis blage pilinge i bogate hidratantne kreme.

bay

47Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Jun 22, 2009 4:31 pm

Azira

Azira
I bi profi
I bi profi
Lana, hvala ti na savjetu, pocinjem odmah raditi sklekove (iako su mi od svih vjezbi jedino oni mrski), sto se ostalog tice, redovno radim blagi piling, naizmjenicno tusiranje i masiranje sa kremicama!
Vjerovatno nedostaje vjezbe Very Happy
Hvala na savjetima!
kiss

48Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Jun 22, 2009 10:50 pm

lil

lil
Admin
Admin
Postoje i one vezbice sa lopticom . Saviju se ruke u laktovima i sa obe sake drzi se loptica na grudima . Naizmenicno se steze i otpusta, ali ne znam pravilo za disanje i koliko ponavljanja .

https://dijeta.serbianforum.info

49Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Jun 24, 2009 12:15 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Lil, hvala na podsecanju kiss

Dakle, manju loptu uhvatis izmedju dlanova, laktovi svaki na svoju stranu, udahnes duboko, pa onda stiskas loptu dok izdises i brojis do 5. Pozeljno je min. 10 a max 25 ponavljanja, a sto se broja serija tice - 3 - 5.

50Pitanjce za Lanu ! - Page 2 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Jun 24, 2009 9:35 pm

Azira

Azira
I bi profi
I bi profi
Hvala lil i Lana Very Happy Bas ste ljubazne kiss zagrljaj
Ovu vjezbu koju ste mi opisale, ja sam radila jedno vrijeme ali na malo drugaciji nacin: nisam sa loptom, nego samo dlanove jedan od drugi pritiskala! Da li je to isto ili ta lopta ima neki poseban efekat?!?!?

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 8]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu