Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1pitanje za lanu Empty pitanje za lanu Sre Jul 13, 2011 12:25 am

sara66


Novi član
Novi član
Dobro vece, evo ovoje moj prvi post imam jedno pitanjce ako moze
Imam 44 godine ,pre cetiri godine sam skinula dosta kilograma i dalje sam na novom rezimu ishrane u pitanju je hrononutricija. Imam sobni bicikl, step klupicu, leg magic i male tegice.Kako bih mogla iskombinovati lep trening. Samo da kazem da od skora vezbam iskljucivo ujutro pre dorucka,pa me zanima koliko treba proci vremena do dorucka. Dorucak mi je obilan mesovit i kalorican jer hrononutricija zahteva da je to glavni obrok u toku dana. Zelim jos da oslabim, pa me zanima da li se taj dorucak uklapa sa vezbanjem.

2pitanje za lanu Empty Re: pitanje za lanu Čet Jul 14, 2011 4:23 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Sara sunn10

Najbolje merilo koliko posle treninga valja doruckovati je ono vreme koliko ti treba da se presvuces, istusiras i oboris puls na "normalu". Dakle, hrana posle treninga je verovatno najbitniji obrok koji mozes uneti, pa se toga treba i drzati pri izboru.

Ako jedes odmah posle treninga, krv treba misicima (da ih hrani), krv treba stomaku (da vari), a najmanje ostane za mozak - i onda pada slabost, pa mozda cak i nesvestica...

Moj izbor klope posle treninga (ja vezbam ujutru isto, pre dorucka) je:
1) Kad zavrsim u teretani, istusiram se i presvucem, pojedem bananu dok tracarim.
2) Popijem jednu dozu whey proteina dok vozim od teretane do kuce.
3) Kad stignem kuci, "zadavim zeca" smesna (tj. poigram se sa kucnim ljubimcem - zeRcom), potopim opremu, i onda, u zavisnosti od raspolozenja:
- zagrejem mleko, potopim ovsene, dodam voce i jos jednu dozu whey-a
- napravim vocno-mlecnu muckalicu sa whey-om i napadnem krekere od rize
- bacim se na standardni dorucak, tipa omlet (sa manje zumanaca, njih cuvam za kosu) sa piletinom (uvek imam teflon-grilovanu piletinu u frizideru), mladim sirom, povrcem - opet, u zavisnosti od raspolozenja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu