Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 6 od 8]

126Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Feb 27, 2010 12:14 am

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Draga Lana,
imam jedno pitanje, koje se odnosi na vezbanje na steperu ali i brojanje kalorija, pa ne znam da li si u toj materiji...? Naime, brojala sam do sada kalorije racunajuci kao da nista ne vezbam, ali posto sad vezbam 3 puta ned. na steperu po 45 min. plus sama vezbice nekih 15 min sa zatezanjem, da li mogu to vec da svrstam u lagane vezbe i tada mi se povecavaju kalorije ( bukvalista sam )Smile?
Isto tako, ne znam kako onda da racunam kalorije a da mrsavim?
Npr ako mi je sa vezbanjem potrebno nekih 2000 kal. da li da smanjim opet ishranu na 500 kal. i da nastavim da vezbam drzeci se te cifre?
dizzy1

127Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Feb 27, 2010 2:16 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Heh, pa ja generalno u svojim brojanjima racunam i kalorije i proteine i UH...

Dakle, ovako:
- izracunas novi TDEE (sa vezbanjem 3x nedeljno, to je u zavisnosti od skale i kalkulatora blagi ili srednji nivo aktivnosti)
- odbijes 500 za gubitak kg
ILI
- zadrzis stari TDEE
- odbijas 250 kalorija na hrani i trudis se da sagoris jos 250 vezbanjem

128Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Feb 27, 2010 4:54 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Jaoj kako si me sad obradovala, neopisivo:), nisam znala da brojis i ti kal.
Znas sta me muci, izracunam BMR koji je 1473
a TDEE 2025 posto vezbam na steperu po 45 min 3 puta ned., nekada i vise ne znam da li mogu to da ukljucim kao laganu aktivnost, prilikom racunjanja TDEE, sad jesam?
Do skoro nisam racunala, isla sam na sedecu aktivnost..

Odbijem onda 500 i dobijam 1525 i da li onda moram da se drzim te cifre iskljucivo..?
Npr. ako svaki dan vezbam (npr po 450 ili 500 kalorija izgubim na steperu ), da li te kalorije iznova racunam tj dodajem onoj cifri od 1525 i povecevam kalorijsku ishranu u zavisnosti od sagorevanja ili iskljucivo stojim na 1525 bez obzira sto svaki dan vezbam jer sam vec u TDEE to ukljucila?
Tu imam konfuziju, nadam se da je nisam napravila i tebi:)?

Lana, posto racunas Proteine i UH imam i tu nedoumica,
naime, prestala sam sa UN i hocu da baziram ishranu na proteine, UH, masti..
Kako racunam koliko cega unosim na moju kalorij. vrednost od 1525?
Negde sam citala proteini 1,5*kg tezine, a kako UH i masti?
Imas li raspored dnevnog, nedeljnog jelovnika kako treba da izgleda i pomaze li to mrsavljenu, meni treba da spadne jos 10, da istopim salo a dobijem misice,koje sam nekada imala?

Punoooo hvala Lanice! cheers chearleader

129Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Feb 27, 2010 9:24 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Pazi ovako... To sto ti predlazes je kombinovanje 2 varijante, sto moze da ti se obije o glavu. Dakle: ili jedes TDEE sa aktivnoscu - 500 ili racunas dnevno unos i potrosnju i prema tome se ravnas. Iskreno, mislim da ti je prva varijanta laksa, a na nedeljnom nivou se svodi na isto.

Sto se tice odnosa hranljivih materija, ja idem na 2g proteina na 1kg telesne mase jer dosta radim sa tegovima. To je nekih 550 kalorija iz proteina. Onda dodam jos jedno 50 g dobrih masnoca (ili 25 g losih, ako moram dosta da jedem van kuce zbog ludog rasporeda) sto je 350 kcal. Ostatak, do nekih 2000 kcal koliko sad uzimam dopunim ugljenim hidratima, a padne i koji extra protein.

Kad kazem 100g proteina, ne mislim na 100g piletine. Prosecno meso/riba ima oko 20g proteina u 100g sirove namirnice. Racunica je u startu dosta kompleksnija nego kod obicnog brojanja, ali kad udjes u stos - vec znas cega i koliko treba dnevno da jedes i dobro naucis sta je 100g cega.

130Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Feb 28, 2010 12:39 am

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Hvala Lana...onda cu kako kazes da ne zbunjujem samu sebe..TDEE - 500.
Sto se proteina tice, posto jos nisam krenula u teretanu mozda bi meni bilo bolje da uzimam 1,5*kg, kod mene je to 103 gr, s tim da ne znam da li je pametno da uzimam preko 100 gr UH jer sam sklona gojenju a treba da izgubim 10 kg jos..
...Onda dodam jos jedno 50 g dobrih masnoca (ili 25 g losih, ako moram dosta da jedem van kuce zbog ludog rasporeda)..Lanice nisam razumela sta bi to bilo , dobro a sta lose masnoce? Koliko bi ja trebala da unosim masti, ako unosim 103 P, i 100 UH i sta spada u njih...jel to kostunjavo voce, maslinovo ulje ili gresim?
Jel svaki dan jedes UH, masti?

Verujem da cu uci u stos samo treba sve dobro iskombinovati obzirom na posao..obaveze posle posla, kao sto i sama rece..lud raspored:)

Hvala na pomoci i strpljenju...
ps. kanim se da krenem u teretanu kad se prolepsa vreme, da li mi preporucujes i tegove i cardio?
Hvala opet:) chearleader

131Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Feb 28, 2010 8:02 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Nisu svi UH losi - integralni pirinac, grasak, kukuruz, ovsene pahuljice, nesto voca, zeleno povrce...

Sto se masti tice, dobre masti su sve nezasicene (biljnog porekla), lose su one zivotinjskog (mada su i one prihvatljive u ogranicenim kolicinama), a grozne su trans-masnoce ciji je glavni predstavnik margarin.

Kad budes resila da krenes u teretanu, vici da smisljamo program.

I da nastavimo ovu pricu u ovoj temi, jer ovde odosmo u debeli off Very Happy

EDIT>PREBACENI STE U ODGOVARAJUCU TEMU..MOZETE OVDE NASTAVITI SA Q&A

132Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Mar 02, 2010 10:14 am

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Hvala Lana, hocu, super si...
pozdrav

133Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Mar 05, 2010 9:37 am

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Draga Lana,
imam nekoliko pitanja ako mozes da mi pomognes,naime kod brojanja zanima me da li vodis racuna o kombinacijama sta sa cim ide npr proteini ne sa skrobom ili da, vlakna ne sa skrobom ili da itd...tu ima razlicitih misljenja gde god citam..
isto i za voce,kad je najbolje jesti ga?
sta mislis o varijaciji UH?
jedes li slatko:)? i da li treba svaki dan da se unosi jednak broj Kcal..i tu sam citala razlicita misljenje?

Hvala:)))
ogroman pozdrav!!!!!!!!!!!

134Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Mar 05, 2010 3:06 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Bodybuilding filozofija kaze da ne valja jesti skrobne (npr. krompir, pirinac) i vlaknaste (npr. salata, brokoli) UH u istom obroku. Diamond filozofija (na kojoj se zasniva UN dijeta) kaze da ne valja jesti skrobne UH i proteine.

Ja jedem ovako: skrobne UH jedem do nekih 4-5 popodne sa svim zivim, posle samo proteine i vlaknaste. Voce koje sadrzi secer takodje jedem u ovom periodu, jedino sebi uvece dozvolim npr. malo badema ili lesnika, koji su super izbori dobrih masnoca.

Varijacija UH i varijacija kalorija su super za odrzavanje aktivnosti metabolizma, ali u pocetku dok se ne naviknes zahtevaju dosta posla oko racunanja. Ono sto je meni uvek bio problem je da vezbam u dane sa 0 UH - tada sam imala najmanje energije i najslabije rezultate treninga, pa "nulte dane" ostavljam za dane odmora ili radije idem bez njih sa minimumom od 50 g UH dnevno.

I da, jedem slatko. To svakako ne znaci da iza svakog obroka jedem dezert, ali:
- kad mi treba veoma brz izvor energije, uzmem nesto slatko (to bude najcesce kada sam ceo dan van kuce) da bih imala snage da nastavim sa radom
- u "drustvenim situacijama" - sigurno necu preskociti svadbenu ili rodjendansku tortu; kad u kaficu vidim dobar kolac, narucim ga
- posle treninga uz Whey protein uzmem 10 - 20 g dekstroze

Medjutim, ako popodne izadjem i pojedem kolac, vecera ce biti zelena salata sa jogurtom ili nesto slicno. Problem generalno sa slatkisima je u tome sto ih vecina ljudi ne posmatra kao obrok - i onda posle velike moke sa slagom i cheesecake-a pada i komplet vecera.

Za ovisnike se preporucuje period (2-3 nedelje) potpune apstinencije, ali ako neko ima makar malo samokontrole, bolje je da trenira umerenost i samokontrolu tako sto ce povremeno (npr. 1x nedeljno) pocastiti sebe nekim kolacem koji ce ili odraditi na biciklu/steperu/traci ili odbiti od nekog sledeceg obroka.

135Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Mar 05, 2010 3:21 pm

AngelWings


Poznata faca
Poznata faca
Lana,
moj TDEE = 1825 (bez vezbanja,rekla sam da cu krenuti ali hmmm...necu da se izvlacim...ne umem da lazem) Very Happy
Nisam vise na Un dijeti,nastavljam sa zdravom ishranom...jer sam dosta toga naucila iz Un dijete.Razmisljala sam o ovome sto ste pricale ti i BelaLavica...zelim da krenem sa vezbom ono cuveno od Ponedeljka lol! ,ali do tada ne znam kako da uradim ovo oduzimanje TDEE.
ja sam mislila da treba ovako
TDEE-300kcal=1525kcal
i 200kcal da oduzmem setnjom ili nekim aktivnostima po kuci.
Nadam se da mislim ispravno.
P.S. Sada sam u skripcu oko faxa,pa nedelja mi je free i mogu da sredim video za vezbanje.
Pozzz

136Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Mar 05, 2010 3:53 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Dobro si izracunala:)
Mene su savetovali TDEE - 500, s tim da odredis da li ces 250 utrositi vezbama, i jos smanjiti 250 Kcal, ili ovako kako si sama odredila, bitno je da postoji deficit...Smile
srecno!

137Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Mar 05, 2010 4:06 pm

AngelWings


Poznata faca
Poznata faca
Hvala,nadam se uspehu,jel mozes da mi kazes za koliko si primetila promene...? ljubac

138Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Mar 08, 2010 9:30 am

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Iscitaj obavezno sve kod Lill...
a promene..pa odmah, svake ned. izgubim po 500 gr...
i menjam Tdee kako gubim....

139Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Mar 08, 2010 9:33 am

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Pitaj slobodno sta te zanima, ja u medjuvremenu smaram Lanu, nadam se da joj necu dosaditi:)

140Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Mar 15, 2010 9:41 am

Zizue10

Zizue10
I bi profi
I bi profi
Lana,te pitam neshto Very Happy Imam neke nedoumice oko UN dijete i vezbanja.Naime,cituckala sam po netu,i ono shto mi je upalo u oci je da se UN dijeta tretira kao high carb dijeta [sto u sustini i jeste,ako se uzme u obzir da skrobni,UH i vocni dan u stvari ugljeni hidrati u razlicitom obliku ].Posto su tri dana,na neki nacin ,ugljeno-hidratna a samo jedan proteinski,a plus ako se ukljuci vezbanje,mene zanima kako se to odrazava na misice? S' obzirom na to da ih proteini izgradjuju,a oni su u ovom slucaju ograniceni na jednom u 4 dana.Popricala sam sa jednim gospodinom koji se bavio fitnesom i bodibildingom i on mi je rekao da gresim po pitanju UN-ke,da su mi obimi koji spadaju ustvari smanjenje obima misica,a ne masnog tkiva.Volela bih da cujem tvoje misljenje,posto si uklopila i UN[koja uzgred funkcionise na neobjasnjiv nacin ] i vezbanje? Hvala ljubac

141Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Mar 15, 2010 10:09 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Dok Lana ne odgovori ja da se ubacim: nemoj da zaboraviš da mišiće gradi - vežbanje. Dakle možeš ti da jedeš samo proteine (kao kod Atkinsa) ali to ti samo po sebi neće graditi mišiće ako ne vežbaš. Prema tome najbolji način da se spreči gubitak mišića je da se vežba nezavisno na kojoj dijeti smo. Tačne su te primedbe o UN al moja teorija je da ona funkcioniše zbog kratkih ciklusa, zbog nelišavanja od nijednog tipa hrane što psihološki deluje na ljude i zbog toga što je ipak to mali kaloriski unos kad se sve zbroji..U svakom slučaju UN "deluje".
Lana je dok je bila na UN vežbala na steperu (to je davno prošlo vreme i nemamo taj njen dnevnik ovde) a kad je krenula sa teretanom čini mi se da je bila na BB ishrani. ALi o tome će ti ona više reći. Ja se izvinjavam što sam upala ovako ...

142Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Mar 15, 2010 3:58 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Proteini su u stvari najkorisniji hranljivi sastojci - em daju energiju (kao i UH i masti), em jos ucestvuju u izgradnji i obnavljanju misica. Misici su, ne racunajuci kostanu masu i fluide, prakticno sve u organizmu - od bicepsa, preko zeludca do krvnih sudova i srca.

Tokom redukovane ishrane (necu iz inata da kazem "dijete" Razz ) koja je prilagodjena konkretnoj osobi (znaci bez gladovanja i mono-dijeta) se vecinom gube masne naslage, ali ide i nesto misica. Cak i bilderi u tzv. cutting fazi (u kojoj veoma strogim rezimom ishrane smanjuju % telesne masti na jednocifrene iznose) gube nesto misicne mase.

Medjutim, taj gubitak misicne mase nije znacajan - naprotiv, cak moze delovati da je osoba dobila misicnu masu, zbog toga sto misici vise nisu sakriveni ispod masnog tkiva.

UN-ka nije namenjena ozbiljnijim vezbacima. Pod takvima podrazumevam (sve navedeno):
- 3-4 i vise treninga sa tegovima nedeljno (pri tom recimo bench sa min. 30 % telesne mase, a cucanj sa min. 60 %)
- min. 3 aerobnih treninga nedeljno (45 min srednjeg do jakog intenziteta)

Sem toga, i UH imaju veoma korisnu ulogu pri treningu: kada se uzimaju pre treninga, daju telu dovoljno energije za kvalitetan trening, dok posle treninga vracaju izgubljeno i sprecavaju da telo "pomisli" da je "u krizi" i da "resi" da se oslobodi misicne mase "koja mnogo trosi".

U svim oblastima postoje velike zablude - pa tako i u ovoj. Znam ljude koji iskreno veruju da bilderi ne jedu nista drugo do mesa i jaja i piju mleko. Na primer, zbog visokog sadrzaja UH (laktoze ili bilo kog zamenskog u mleku bez laktoze), mleko je zabranjeno u cutting fazi u bodybuilding ishrani.

Slusala sam pitanja tipa "E, ja hocu samo malo misica da nabacim, necu da se prebildujem - da uzmem ja taj tvoj protein i da ga pijem, a mrzi me da idem u teretanu?" Proteini jesu bitni, ali nisu sve. Sem toga, ako ne radis trening posle koga jedva imas snage da se dovuces do svlacionice i posle ti treba pola sata da se opasuljis, zasigurno neces izgubiti misicnu masu.

Prica o spadanju obima zbog gubitka misica a ne sala mi je u neku ruku smesna. 1 kg sala ima 3-4x vecu zapreminu od 1 kg misica. Kod vecine ljudi, gubitak 1 kg masnog tkiva nosi gubitak 1 cm sa struka. Da je u pitanju gubitak misicne mase, trebalo bi gubitak da bude oko 3-4 kg. Da bi izgubila 3-4 kg misica, postoji nekoliko opcija:
1) kalorijski unos ispod 800 konstantno tokom nekih mesec dana uz ludacki trening (svaki dan i tegovi do pucanja misica i aerobni) (ovde organizam "jede" misice jer mu nisu ekonomicni)
2) totalno mirovanje tokom najmanje 3 nedelje (ovde dolazi do atrofije - cest slucaj kod npr. preloma i nosenja gipsa)

Poslednja stvar koju valja naglasiti je da gubitak masnoca unutar trbusne duplje i grudnog kosa (koje su inace najopasnije jer "guse" vitalne organe) moze delovati kao gubitak misicne mase jer se "meka povrsina" ne pomera, a "tvrda unutrasnjost" (ciji su misici samo prvi sloj) smanjuje.

Konacno, moj slucaj: ja unosim oko 2 g proteina po kg telesne mase prakticno svaki dan, ali takodje podizem svoju telesnu masu iz bench-a (6 ponavljanja) i radim cucanj sa skoro dvostrukom telesnom masom (8 ponavljanja), a najlakse bucice koje koristim imaju po 10 kg. Moj program za cilj ima snagu jer vec sada slusam moje godisnjakinje kako kukaju na ledja i ovo i ono i - ne zelim da imam razloga da kukam pre penzije Wink

143Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Mar 15, 2010 5:07 pm

Zizue10

Zizue10
I bi profi
I bi profi
Sun hvala,apsolutno se slazem i za vezbanje,UN deluje,ali mi nije jasno kako,s' obzirom da nigde ne postoji objanjenje.Varijanta Atkinsa zbog unosa proteina mi se nimalo ne dopada,pogotovo shto su masnoce basnaslovne.E sad,posto sam pocela da cituckam o BB ishrani[u planu mi je prebacivanje na nju posle UN],uporedila sam je sa UN-kom,iako nemaju veze,i onda mi je bilo ''cudno'' ,s' obzirom da BB-i poprilicno forsiraju proteine u cilju izgradnje misica,a kod UN su svedeni na jedan dan.Procitah negde da upravo zbog toga ,kod UN-ke postoji deficit esencijalnih masnih kiselina.Pa htedoh malo da prodiskutujem sa vama o tome. Very Happy

Lana Shocked Hvala na ovako iscrpnom objasnjenju Wink Planiram vec duze vreme da se ozbiljno bacim na vezbanje [ah to,od ponedeljka cu nerviras me ] pa sam imala nedoumice [imacu ih jos verovatno Very Happy ].Verovatno cu ako se odlucim za bb ishranu , dan ''punjenja'' cekati kao shto sad cekam UH. smesna
Rekoh vec,mucila me je ta ''komparacija'' koju sam napravila izmedju BB i UN,jer sam pogledala neke jelovnike stalnih vezbacha i tamo videh konstantno''riba,piletina,mlecni proizvodi,tunjevina,vlaknasti UH i tu i tamo se provuche skrob''.Primetila sam da je dozvoljeno kombinovanje vise vrsta proteina,proteina i skroba,pa me je to dodatno zbunilo.
Hvala vam obEma shto mi pojasniste. giverose

144Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Mar 16, 2010 3:41 pm

DIDA

DIDA
Aktivni član
Aktivni član
Draga Lana,

Ja nikako da pocnem da uvedem neke fizicke aktivnosti u svoj zivot.
Jeste da se kod mene stvarno radi o hronicnom nedostatku vremena,ali..
Zivim na N.Beogradu i gde god da sam mrdnula po tom kraju nisam nasla niti jednu salu ( JEDINO MOGU PILATES DA UPRAZNJAVAM) koja nije zagusljiva,prenatrpana itd
Onda sam kupila nekoliko CD sa tim vezbama,ali niti da sedim prvo da ih odgledam niti da uporedo vezbam i gledam oduzi se katastrofalno.

Imas li ti neku prporuku za neki CD,neku salu tu kod mene u kraju N.Beograd Blokovi,pa jos da imaju normalne termine.

Ja zaista zelim,ali..
Ma ne znam ni da li si me razumela sta sam htela da te pitam... napoleon

145Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Mar 17, 2010 9:01 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Zizue, samo lagano - UN-ka je super za start, a posle se covek nauci i odabere svoj rezim.

DIDA ako si motorizovana ili ti neki odgovarajuci bus staje pred kucom, odlicna opcija bi ti bila teretana u SC Pinki u Zemunu: za razliku od vecine teretana na NBgd, u pitanju je prava i visoka sala, a ne preradjeno skloniste. Kad sam ja tamo isla (tamo negde 2001. cini mi se), bili su skroz OK sa cenama. Imas i Cezar kod Vera, ali su oni oduvek ubijali sa cenama. Najbolje je da pucas na teretane u okviru sportskih centara, jer je vecina ostalih nabudzena po kojekakvim podrumima i preniskim prostorijama.

Druga opcija ti je da (u zavisnosti od prostornih i finansijskih mogucnosti) nabavis neku kucnu spravu za aerobni trening (sobni bicikli su u hipermarketima oko 100e, pa i manje) i da sa nje gledas TV. Tegici takodje nisu skupi, pa mozes dosta vezbica odraditi i u kucnoj varijanti - imamo ovde detaljne opise i dosta slika raznih vezbi. I, konacno, imajuci u vidu da verovatno imas neki park u blizini, mozes da pazaris kvalitetnu pamucnu trenerku i dobre patike i da udaris prvo po setnji, pa po brzom hodanju, pa na kraju ces stici i do trcanja.

146Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Čet Mar 18, 2010 1:08 pm

DIDA

DIDA
Aktivni član
Aktivni član
Lana,hvala na odgovoru..
Moram pod hitno nesto.. ao96

147Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 21, 2010 4:51 pm

branka64

branka64
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Pozdrav svima i molila bih Lanu da mi protumači moje rezultete koje je pokazala vaga.Inace imam 45 godina bila sam jako neaktivna,znate ono kad si domacica,pa po par dana ne izadjes iz kuce a kamo li da vezbas,zanimacija mi je bila spremanje rucka,peglanje i sedenje za kompom ili TV po nekoliko sati .Posto u kuci i ne morass da budes bas doterana,glavna gardaroba mi je bila trenerka sa lastisom,tako da i nisam primetila da su kilogrami poceli da se uvecavaju.Metabolizam mi je bio jako los,stolice po tri dana izostanu ...jela sam u principu jako nepravilno,ne previse,tj. cak i malo 2 obroka od koga je jedan klasican rucak,supica i parce,mesa obicno piletina ili riba,hleb i taj obrok je bio oko 17 h a sledeci oko ponoci uz TV ili komp i to stdrula,palacinke,krofne....Postala sam nezadovoljna sobom i troma i resila da se menjam...Krennula sam prvo da setam svaki dan po sat vemena,da ne koriistim lift,stepenicama do 3.sprata,pijem kapsule zelenog caja i turbo slang....Od 5 aprila sam sa 77,8 sisla na 75,3 kg......sad sam krenula i teretanu...kombinovano 2 x tertana,1 aerobik...odradila sam tek dva treninga ceka me sutra aerobik ,valjda cu se snaci.....eh ja oduzi....a htela sam da mi kazete koliko su normalne vrednosti misicne mase,vode,masti...itd ...a moje su sledece
telesna masa 75,3 kg
telesna masnoca 35,9%
telesna voda 46,7%
misicna masa 33,2
kostana masa 7,8
bazalni metabolizam 1538
aktivni metabolizam 1769 Kcal

148Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 21, 2010 6:07 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Lanice,
imam jedno pitanje....na zalost ne stizem u teratanu, ucim, radim..izmedju toga pokusavam da obavim sve kucne poslove...pa vezbam kod kuce na steperu i dalje..
no ubacila bih malo opterecenja u vidu tegova jer otpor na njemu je sve slabiji...

Da li mozes da mi preporucis tezinu tegova za ruke i nozne ( samolepljive)?
Hvala
Pozdrav Smile cupidgirl

149Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 21, 2010 8:23 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
branka64, za tvoje godine je pozeljno:
voda - oko 50 %
misicna masa - oko 33 %
kostana masa - 15-19 %
(Ovo se odnosi na optimalnu tezinu, dok su brojke kod osoba sa viskom nesto manje jer masnoca "krade" procente, pa nemoj da se brines za manju kostanu masu)
(Plus, ne znam da li tvoja vaga misice i kosti meri u % ili kg, pa tu moze doci do zackoljice)
masno tkivo - normalna tezina (24 - 32 %), prekomerna (33 - 37), gojaznost (sve preko)

BelaLavice, nije otpor spao, vec si ti nabacila kondiciju 47b20s0
Sto se tice tegova na cicak, mozes komotno ici na 1 kg - nije to tolika razlika.
Za bucice bih ti savetovala da kupis one koje se sastoje od sipke sa navojima, 2x1,75 kg i 2x2,5 kg - posto sama sipka ima 2,5 kg, imas kombinacije: 2,5, 5, 7,5 i 10 kg. Ako sada uzmes one male zenske tegice od 2 kg svakako ces proci jeftinije, ali ces za koji mesec morati da pazaris nove - a sa ovima si pokrivena trajno iako su nesto skuplji. Plus, lako se sklapaju i rasklapaju, pa mozes da pravis kombinacije za razlicite vezbe.

150Pitanjce za Lanu ! - Page 6 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 21, 2010 10:25 pm

branka64

branka64
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Lana hvala na odgovoru,vaga meri kosti i misice u %.Moze li se kostana masa uvecati..i kako Wink

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 6 od 8]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu