Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 5 od 8]

101Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Čet Feb 04, 2010 11:42 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Lana hvala na tako brzom odgovoru, izvini sto ti nisam dala sve podatke...
visoka sam 169, teska sada 70, mozda sam spala na 69, kondicija ne bas neka, i mesec dana sam na ishrani baziranoj na testu intolerancije na hrani, a 15 dana na UN dijeti uz brojanje Ca, kako bih mrsavila bolje ili vise...pa unosim 1280 Ca dnevno...( spalo do sada 4 kg).

pokusacu da drzim onako kako si preporucila, tokom proteinskog i UH dana, mogla bih i skrobnog ako je 3 puta nedeljno, po 15 min pa cu povecavati...
sta mislis ako vezbam da li onda da povecavam Ca ili da ostanem na istom?

Hvala ti puno chearleader

102Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Feb 05, 2010 12:54 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Pazi, ako ides 3x nedeljno, mozes proteinski, pa UH, pa opet proteinski - to ti taman dodje 3x u nedelju dana.

Sto se kalorijskog unosa tice, mozes dozvoliti sebi malo vise slobode u dane kada vezbas. Ja bih ti licno preporucila da na proteinski opalis po zdravim proteinima mozda za dlaku vise nego sto dijeta propisuje, a na UH - snenokle, ali vise knedli nego pudinga.

103Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Feb 05, 2010 8:18 am

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Puno hvala, carica si, poslusacu te!!! Samo da mi stigne danas steper:))))
cheers

104Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Feb 05, 2010 12:10 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Lana,stigao je:)))
Jedva cekam da ga oprobam...Smile Mozes li mi pomoci, opisati vezbe koje se rade...da li postoje neke cake...kriticne zone su mu svakako bokovi,kukovi, guza...tu ima viska a inace sam sportske gradje, nisam mrsavica ni kad sam u dozvoljenoj tezini..pa ne bih da nabijam misice vec mrsavim i zatezem se:)
Hvala:)

105Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Feb 05, 2010 5:45 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Prvih nekoliko treninga pusti telo da nauci pokret. Vezbaj laganim tempom uz komad namestaja ili zid za koji se mozes pridrzati ako pocnes da gubis ravnotezu. Neka ti stopala budu celom duzinom na gazistu.

Kad malo udjes u semu, mozes:
1) da radis na prstima - time forsiras listove i zadnju lozu butine
2) da se malo spustis, u polu-cucanj - time forsiras prednju lozu butine i misice kukova
3) da se okreces iz struka prema onoj nozi koja je gore
4) da uzmes tegice ili flasice vode u ruke, pa da "mlatis" Wink (npr. biceps pregib, pa ruke ispred, pa na stranu, pa na gore...)

Sve ovo mozes da kombinujes u jednom treningu - zagrejes se jedno 5 minuta normalno, pa 5 minuta na prstima, i tako redom...

106Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Feb 06, 2010 5:07 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
POcela sam Smile)) hvala puno!!!!! bay

107Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Feb 07, 2010 3:06 pm

nika

nika
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
imam i ja jedno pitanjce... evo vec neko vrijme vjezbam sest dana u sedmici ma steperu...i to u trajanju od 20-30minuta(puls mi bude oko 120) +neke vjezbice za ruke sa tegicima od nekih 2kg...na un dijeti sam..pa me interesuje da li je to dovoljno ili trebam povecati minutazu....

108Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Feb 07, 2010 5:14 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
U zavisnosti od vremena koje mozes posvetiti vezbanju i kondicije, mozes polako da ciljas na 30-45 minuta. Nije neophodno da vezbas 6 dana u nedelji, sa 30-45 minuta 3-4x nedeljno sagorevas vise masnih naslaga nego 20-30 minuta 6x nedeljno.

Ako radis spojeno (u istom treningu) vezbe snage i steper, preporucila bih ti da prvo odradis vezbe snage. Razlog: za vezbe snage se prevashodno trosi glikogen iz misica, pa posle iz jetre. Glikogen je glukoza prilagodjena brzom koriscenju pri fizickom naporu. Medjutim, ako glikogen potrosis na steperu, ne ostaje mnogo za vezbe snage, pa trening nije sasvim optimalan. Plus, ako npr. potrosis skoro sav glikogen iz misica i jedno 50-60 % iz jetre vezbama snage, steper ce ti davati bolje rezultate kroz gubitak masnog tkiva.

109Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Feb 09, 2010 10:11 am

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Lana, slusam te, 3 puta sam vec vezbala po 15 min i moram reci da nije lako..na zalost moj steper ne moze da se podesava , mislim na jacinu, ali uvezbacu vec, steci kondiciju tj:)
uskoro krecem na pola sata, a vezbam onako kako si mi rekla...na dan UH i proteinski:) 47b20s0

110Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Feb 09, 2010 11:16 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Samo polako, ne moras odmah da dignes na 30 min - povecavaj po 5 minuta kad osetis da mozes.

111Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Feb 09, 2010 11:56 am

YinGyang

YinGyang
Aktivni član
Aktivni član
Hey Lana, imam pitanjca za tebe. Danas sam krenula sa UN dijetom, Da li je vezbanje obavezno? Mislim da bi trebala da sacekam dok mi se organizam ne navikne na dijetu pa da krenem sa aerobikom, jer to u redu? Kazem za aerobik, jer mi je ta varijanta bolja od kucne, znam imam obavezu da odem na aerobiku nego kada krenem kuci da vezbam, jer mi se sve obaveze isprece, i nista od vezbanja. Hvala Very Happy

112Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Feb 09, 2010 3:32 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
:)vazi, hvala:)

113Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Feb 09, 2010 9:11 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Za pocetak, mozes malo da pojacas setnju, pa za 2-3 nedelje da krenes na aerobik.

Mnogima treba osecaj obaveze (i malo tras po dzepu Wink ) da ih natera na vezbanje, ali posle prelazi u naviku.

114Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Feb 10, 2010 1:50 am

YinGyang

YinGyang
Aktivni član
Aktivni član
Pa to, znam imam obavezu a i platila sam, pa moram da odem... valjda cu steci osecaj za vezbanje Very Happy

115Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Feb 10, 2010 9:47 am

Butterfly

Butterfly
I bi profi
I bi profi
Da li je zdravo vezbati 1h ujutru i 1h uvece,a spavati oko 5-6h? Uz to voditi racuna o zdravoj ishrani sa ponekim malim brljom. Pitanjce za Lanu ! - Page 5 362804

116Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Feb 10, 2010 11:38 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Bolje je vezbati 1h dnevno (ujutru ili uvece, po izboru), a onaj drugi sat posvetiti spavanju. Nedovoljno sna prouzrokuje povecano lucenje hormona stresa, a on je jedan od uzrocnika povecanja tezine, koji takodje sprecava/usporava mrsavljenje. Ako premalo spavas, dosta vezbas i imas ogranicenja u ishrani, organizam to tumaci kao krizu i ne zeli da se oslobodi dragocenih (a nama omrazenih) zaliha.

Plus, u snu se telo regenerise, a ako nema dovoljno sna za regeneraciju, fizicka aktivnost moze dovesti do povreda.

117Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Feb 10, 2010 9:19 pm

Butterfly

Butterfly
I bi profi
I bi profi
Hvala ti puno,mnogo si mi pomogla Pitanjce za Lanu ! - Page 5 362804

118Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Feb 13, 2010 11:15 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Lana, da li vezba na steperu ima efekta ne samo kada vezbam npr 15, 20 min bez prekida, vec i kad npr. u toku dana vezbam 10 min. pa posle par sati jos 5 min...pa uvece jos 5 min? Mozda sam lose objasnila, ali verujem da ces me razumeti:)
Hvala

119Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Feb 14, 2010 6:56 pm

Hobotnica


Aktivni član
Aktivni član
Dali je dobro vezbati ujutru, odmah nakon budjenja? Hvala zbunjen

120Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Feb 15, 2010 8:53 am

Butterfly

Butterfly
I bi profi
I bi profi
Sta pomaze skoro pokidanim ligamentima i tetivama?

121Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Feb 15, 2010 12:19 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Hobotnica ujutru na prazan stomak se radi aerobni, ali moze biti nezgodno za osobe koje su navikle da doruckuju. Vezbe snage ne valja raditi, jer nema dovoljno "goriva" u telu, misici nisu razbudjeni, a samim tim se povecava mogucnost povrede.

Butterfly da li je i u kojoj meri umanjena pokretljivost i da li deo tela kada ga opustis na cvrstoj podlozi zauzima sam nepravilan polozaj? Ako je do 15% manja pokretljivost i ako nema deformacije, mozes resiti stvar zagrevanjem, laganim vezbicama bez opterecenja do granice kad osetis bol/zatezanje. Sve preko toga - pravac lekaru!

122Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Feb 15, 2010 12:24 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Ja volim da kazem: svaka vezba je bolja od nikakve vezbe.

Medjutim, da bi se postigao efekat topljenja masnih naslaga, potrebno je da vezbanje bude kontinualno. U prvih 15 minuta se trosi glikogen iz misica, u narednih 15 glikogen iz jetre, a tek posle tih pola sata se ide na masne naslage.

Ako ti je problem da izguras vise u kontinuitetu na steperu, mozda bi mogla npr. da se zagrejes 5 minuta na steperu, pa onda jedno pola h vezbi snage (cucanj, iskorak, sklekovi - ne moraju pravi, vezbe za ruke, ledja...) i onda jos nekih 15-20 minuta stepera za kraj.

123Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Feb 15, 2010 5:25 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Hvala Lana, pokusacu;) jos ne prelazim 15 min:) ...ali moram:)

124Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Feb 16, 2010 7:25 am

Butterfly

Butterfly
I bi profi
I bi profi
Radi se o coveku koji ima koji je '61 godiste [otac] koji je godinama mnogo radio,pa mu je se to valjda vremenom pogorsavalo. Mnogo jako boli mozda oko 2 meseca,skoro je isao kod lekara i pije nekoliko vrsta tableta. Rekli su mu da obavezno miruje,sto uglavnom slusa. Mislila sam da li znas bilo sta sto moze bilo kako pomoci? U svakom slucaju ti hvala.

125Pitanjce za Lanu ! - Page 5 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Feb 16, 2010 5:57 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
A, pa tako reci - ja mislila ti se preforsirala...

Dakle: neka se pridrzava terapije i neka miruje barem 10 dana. Trebalo bi da pojaca unos proteina i B vitamina, da ubaci i malo masne ribe, eventualno Omega 3 suplement. Nije dovoljno samo mirovati - valja dati organizmu i dovoljno hranljivih materija da obnovi i zaleci povredjeno.

Legla bi mu i lagana masaza, veoma nezno, sa utrljavanjem npr. konjske masti, po duzini povredjenog ligamenta/tetive (gore-dole).

Kada ga malo popuste bolovi, moze da radi lagane vezbice - lagani pokreti do granice bola i natrag.

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 5 od 8]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu