Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 8 od 8]

176Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Maj 18, 2010 1:30 pm

de28jan01


Aktivni član
Aktivni član
Lana sve pohvale!
Zaista svaki tvoj savet vredi
hvala

177Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Maj 26, 2010 1:55 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Lanice,
imam pitanjce....radim vezbe Sindi Kraford i ok su, s tim da su mi potrebne neke aerobne kako si i sama rekla, da li postoji neki link sa vezbama sa kog bih mogla da gledam vezbe, da mi preporucujes?
Hvala unapred, pozdrav ogroman:) chearleader

178Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Čet Maj 27, 2010 3:38 pm

dadasapic

dadasapic
Aktivni član
Aktivni član
Ovdje ima mnogo toga interesantnog za pročitati.Za to mi treba brdo vremena.Može li se skracenim postupkom dati neka vježba za skidanje stomaka(stomačine).Mnogo sjedim na poslu (9-10 sati) pa je on najlošiji dio na meni. :faint

179Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty pitanjce Pon Jun 07, 2010 11:27 pm

Zenja


Novi član
Novi član
DRagi moji,
volela bih da vas pitam ,dal neko zna neku dobru vezbu za unutrasnju lozu? bila bih vam zahvalna Smile)

180Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Jun 08, 2010 8:06 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Zenja kao što vidiš postoji posebna tema gde možeš postaviti pitanje. Pogledaj malo ovaj podforum (vežbe u slikama na pr..) pa ćeš naći odgovor. Pozz

181Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Jun 09, 2010 8:38 am

marinela

marinela
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Lana, imam pitanje ako možeš pomoći.

Ovako , dosad imam duuugi staž u teretani, ali nakon jedne nezgodice povrijedila sam donji dio leđa i umirala u užasnim bolovima ( sad sam dobro, nemam bolova hvala bogu) i ustanovljeno je da imam skoliozu sa lordozom i još neznam ni ja šta , uglavnom iskrivljena kralježnica, i doktorica je rekla da idem na pilates, što i idem evo skoro mjesec dana, i ok je iako nemogu prežalit teretanu jer ovdje su samo vježbe snage, pa me zanima kakva bi mi prehrana trebala biti...

lako mi je bilo dok sam išla u teretanu, znala sam što trebam jesti i sve, proteini i tako to, ali sada kad ne radim NIKAKVE kardio vježbe znači samo vježbe snage ,jel isto takva prehrana dolazi u obzir, i koliko ?? ili moram malo smanjit prehranu ??

182Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Jul 30, 2010 10:47 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi

Lana ljubac

Pitanjce... Posto je lepo vreme vozim biciklo napolju, u trajanju od 2 - 2,5 h, i za to vreme predjem od 25 - 35 km... ne osecam preterani umor, pijem tecnost, nisam sigurna da li se dobro hranim(moram poceti da brojim kalorije)mada ne osecam glad i nemam upalu misica...ovih dana se neosecam bas najbolje (problem stitne zlezde)... skroz sam zbunjena... da li sam preterala...ili FA nema nikakve veze sa mojim stanjem

183Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Okt 31, 2010 8:57 pm

jolica


Novi član
Novi član
Lana, zelim te pitati za sav teoko skidanja stomaka, niska sa 1m65 i imam 18 godina, mrsavaas m svuda a samo mi je st kamoproblem, kako da ga skinem ? pozz

184Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Nov 01, 2010 3:07 pm

coffee

coffee
Urednik i "znalac za brojanje"
Urednik i
@ jolica ne znam da li procitala prethodnih 13 strana mozda negde vec imas odgovor

Lana je jedno vreme odsutna,pa dok ne odgovori mozda pomognem

probaj voznju bicikla,trcanje, trbusnjake,preskakanje vijace,pokusaj da dok se bavis FA nosis pojas oko stuka (moze da se kupi u specijalizovanim sportskim radnjama,pomaze znojenju i topljnju sala sa tog regiona)....mozda si nesto od ovoga i pokusvala, to su samo neke ideje, a mozes, svakako, u teretani da potrazis misljenje strucnog lica ili ako ides jos uvek u skolu mozes da pitas profesora fizickog za savet

185Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Nov 02, 2010 12:03 am

LadyLeona

LadyLeona
Aktivni član
Aktivni član
Jolica, moras znati da je vrlo bitna ishrana, mozes se ubijati od treninga, ali ako ne izvrsis regulaciju ishrane masne naslage ce nastaviti da se taloze.
Izbaci proste secere i namirnice sa visokim GL jedi jednom nedeljno na cheat day, mnogo proteina i zdravih masti.
Sto se vezbanja tice pocni sa kardio vezbama tipa trcanja, vijace, bilo sta gde povecavas puls.

186Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Mar 27, 2011 1:31 pm

Tenkic

Tenkic
Aktivni član
Aktivni član
Imam jedno relativno komplikovano pitanje...
Ovako, imam 26 god. oko 30 kg viska, (i najvaznije) artritis i astmu Sad
Pregledala sam milion sajtova na netu, pogledala oko 5 miliona razlicitih vjezbi za asmaticare i sve se svodi na "do blage zadihanosti, nista preko toga". Pjesacenje mi nije problem (osim u proljece zbog polena i na jesen zbog vlage u vazduhu) i iskoristim svaku priliku da hodam sto brze, gdje god da idem (na fakultet, kaficu, u prodavnicu...). Pokusala sam voziti sobni bicikl jer ga imam u kuci, ali poslije toga me ubise koljena Sad O penjanju uz stepenice ne smijem ni razmisljati, jer na svoje i ovako kriticne zglobove, mozes zamisliti kad dodam jos i opterecenje od 30 kg... Iskreno, uvijek sam astmu i artritis koristila kao izgovor, tako da mi je kondicija sada kriticna. Osim sto se zbog astme i bez puno napora jako brzo umorim i zadisem, uz slabu kondiciju sad mi je dovoljno da pokusam napraviti 5 trbusnjaka i vec imam osjecaj da cu umrijeti Sad
Koju god vjezbu da sam pokusalla uraditi, ili sam zavrsila na pumpici, ili nekoliko dana poslije na tabletama protiv bolova, ili ako nisam imala nikakvih problema, onda vjezbanje nije imalo nikakvog efekta. A realno, bez ubrzanog pulsa i umora i nemam neke velike koristi od vjezbanja. Znam da ne moze skoditi, ali ako do sada nisam uspjela ni popraviti kondiciju, kako mogu razmisljati o gubljenju kilograma i zatezanju tijela...
Ako iko ima nekakvu ideju, savjet, kritiku... Bilo sta, jer ja sam vec ocajna... Bila bih mu vjecno zahvalna bay

187Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Maj 16, 2011 6:07 am

Lanica


Aktivni član
Aktivni član
Ovde Lana, "cuvar kljuca teretane", koja je zaboravila lozinku i - pravac u svoj deo Wink

Dakle, Tenkic: baba mi je bila astmaticar i imala je problema sa zglobovima, plus jos par ljudi koje znam imaju slicnu kombinaciju - sledi, ima tu neke veze...

Kao prvo, regulisi ishranu. Ni najrigorozniji trening ti nece doneti koristi ako ne "pazis sta jedes" - i tu racunam onu pravu paznju, sa brojanjem svake kalorije; ne samo "pa, dobro - danas nisam puno jela!" princip...

Ipak, mozes popraviti kondiciju! Nemoj od sebe ocekivati neocekivano i radi postepeno. Koristi pomagala (npr. pre pocetka treninga, bandaziraj kolena i skocne zglobove elasticnim zavojem koji je jeftinija varijanta ili kupi specijalne bandazere od neoprena koji su skuplja varijanta) i daj sebi realne ciljeve. Prvi cilj ti je da tvoje telo nauci da "izgura" tih optimalnih 40-ak minuta - pa makar vozila 10 km/h. Posle ces postepeno povecavati brzinu i stici do nekog optimalnog nivoa.

Zbog astme, valja posebno imati u vidu da bicikl ubacis u dobro provetrenu, pozeljno vecu prostoriju, ali bez promaje i klime koja bije u tebe. Ne znam koja ti je filozofija, ali zaboravi na "vruce pantalone" i slicne gluposti i vezbaj u necemu sto je ugodno i udobno.

Vodi racuna o disanju - udah na nos, izdah na usta. Ne bi bilo lose da vezbas u periodu od 1-2 h nakon uzimanja lekova (aminofilin?) i da 15ak min pre treninga uzmes 1 udah pumpice - cisto da pripremis respiratorni sistem...

188Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Jun 18, 2011 7:33 am

filip.mm

filip.mm
I bi profi
I bi profi
Jao Lanice ja pogresila pa postavila posebnu temu za svoje pitanje.Pod temom "Bruh".Ako neko moze nek prebaci ovde. bay
===============================================================
BRUH

Pozdrav veliki svim vezbacima!Evo konacno ponovo i ja odlucih da krenem u borbu sa salcetom pa mi treba savet.Lanaaaaaaaaaaaaaaaa!!!Ekspertu!:)Znaci nije problem u kilazi vec u slaufu tj salu oko struka i na stomaku.Pokusacu da redukujem ishranu i maximalno izbacim slatkise i masno.Problem je sto sam posle druge trudnoce dobila pupcanu kilu pa ne znam sta bih smela od FA.Dr rece da mogu trbusnjake al ne znam koje vezbe.E sad zbog nedostatka vremena i mnogo obaveza oko dece(6 god. i 1 god.)nisam u mogucnosti bas mnogo da se bavim vezbanjem van kuce pa me zanima da li bih mogla izvesti neki cardio trening kod kuce na mini steperu.Bas ako moram :)trcacu. whistle
--------------------------------------------------------

189Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Jun 18, 2011 4:11 pm

scarlett

scarlett
Aktivni član
Aktivni član
Odlican kardio kucni trening je dvd od Jillian Michaels 'Banish Fat Burst Metabolism'. Moze se skinuti sa torrenta na primjer. Sjajan je program! Very Happy

190Pitanjce za Lanu ! - Page 8 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Jun 18, 2011 6:11 pm

filip.mm

filip.mm
I bi profi
I bi profi
Hvala,probacu giverose

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 8 od 8]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu