Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 7 od 8]

151Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Čet Apr 22, 2010 6:04 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Lana , hvala na odgovoru, nadam se da je to u pitanju:))) Vidim ja vise nema ni kapi znoja a radim po 45 min....
a za tegice cu te poslusati:)
Hvala puno;)

152Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Apr 23, 2010 1:43 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
branka64 na zalost, posle 25. godine zivota, kostana masa miruje, a u kasnijem zivotnom dobu se i smanjuje. Medjutim, kad smanjis % masti, kostana masa se procentualno povecava pa ces biti blize "propisanim" vrednostima. Rad sa opterecenjima (citaj: teretana) pomaze ocuvanju kostane mase i postoji gomila studija koja potvrdjuje da fizicki aktivne osobe u manjoj meri gube kostanu masu jer snazni misici preuzimaju dobar deo opterecenja koje inace trpe kosti (a i zglobovi).

BelaLavice, mozda je vreme da pokusas HIIT goody

153Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Apr 27, 2010 10:37 pm

branka64

branka64
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
danas sam provela sat vremena u teretani,bicikla,.orbitrek,leptir sprava,,vezbe sa tegicima i ona sprava sto se legne na stomak pa se nogama podize teret...veceras sam setala tacno sat vremena presla 4 km...e sad mene interesuje koliko sam kalorija potrosila
mogu li racunati ovako 2,94x 74,5 kg...219 kcal teretana
2,94x 74,5 kg...219 Kcal setnja
__________

438 Kcal

154Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 28, 2010 12:07 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Lanice,
Treba mi tvoj savet please, opet:)
Naime, steper sam prevazisla ocito, tj. i dalje ga konzumiram ali se ne umaram.Ni gram znoja nakon 45 min . vezbanja se ne pojavi.Stoga sam kupila tegice, po 3 kg za ruke, i 2,5 za noge ( steznike). Pocela sam da radim vezbice na steperu sa njima i dobila jako malu upalu misica. Posto nemam vremena za teretanu ( radim i ucim), bar necu imati vremena za nju jos nekih god. dana, nabavio mi je decko dvd sa vezbama Sindi Kraford.Sta mislis o njima, da li da nastavim sa njima i tegicima? Cilj mi je da smrsam jos 4 kg i da se zategnem, povratim izgubljene misice, a inace sam takve konstitucije da mi se misici vrlo brzo vide i zatezu..stomak mi je od kako sam smrsala opet zategnut i sve dobija lepsi izgled...( zadnjica i butine na poslednjem mestu):)ali promena je velika:)

Sta mi savetujes da u mom nedostatku sl.vremena primenujem i koliko puta ned. po koliko minuta?
Hvala punoooo kao i uvek, divna si! chearleader

155Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sre Apr 28, 2010 6:12 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
branka, procena broja potrosenih kalorija "odokativno" je veoma nezahvalna rabota. Dve osobe sa identicnim parametrima (visina, tezina, starost) mogu imati i po 100-150 kcal razlike na sat vremena aktivnosti - razlog je razlika u kondiciji (utreniranosti), pa neko ko vezba nekoliko godina ce imati manju potrosnju kalorija od osobe koja je u prvom mesecu treninga. Dalje, "trening u teretani" je veoma rastegljiv pojam - fakat, rad sa tegovima i na masinama moze da trosi i do 800 kcal na sat, ALI na sat aktivnog rada - a praktikuje se da se nakon svake serije pravi pauza. Gledanje kalorijske potrosnje na spravama je iluzorno, jer sprava podrazumeva nekog svog uprogramiranog, prosecnog vezbaca.

Najbolji metod jeste merenje pulsa, pa baci pogled.

BelaLavice, iako se tvoj kardio-vaskularni i respiratorni sistem navikao na steper, ipak trosis kalorije tokom te aktivnosti. Sindi daje dobre vezbe, mada nemaju narocit aerobni efekat. Mozda bi mogla da uvedes i neki ples po principu "sama sa sobom" jedno 3x30min nedeljno.

156Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Apr 30, 2010 12:17 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Lanice,
tri ned. sam na istoj kilazi...usporio metabolizam, sta da promenim, brojim kalorije i dalje, doduse nekada predjem dozvoljene i odmah mi zapamti;( i ne spada nista ili spadne pola kg do kg pa vrati, a pritom vezbam? Uvela sam sladoled, mozda je to greska;(?

157Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Apr 30, 2010 7:22 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Da li meris obime? Moguce je da gubis na obimima a kg stoje - to prakticno znaci da gubis masno tkivo a dobijas misice, sto je u stvari idealna varijanta. I ne brini - neces se nabildovati, samo ce masno tkivo koje je mlitavo i visi biti zamenjeno cvrstim i lepo oblikovanim misicima.

E sad, ako ni obimi ne spadaju, valjalo bi da malo razmotris sastav svoje ishrane - nije isto pojesti 200 kcal piletine i 200 kcal belog 'leba.

Sto se sladoleda tice - u koje doba dana ga jedes?

158Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Apr 30, 2010 11:43 pm

BelaLavica

BelaLavica
Poznata faca
Poznata faca
Vidis u pravu si, nije mi palo to na pamet...ne merim obime ali hocu od sutra...Smile pa cu ti reci bas da li se nesto menja...u pravu si za ishranu, znam to i trudim se da jedem sto vise proteina i vlakana, a manje UH, a sladoled jedem preko dana do 16h ....ponekada, sta mislis o tome, bukvalno mogu bez slatkisa...ali kad dodje vreme sladoleda, kriziram:(?
Hvala Lana Smile sunn10

159Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Maj 01, 2010 11:47 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Pazi, svaka namirnica ima svoju svrhu i ni jedna nije sama po sebi losa. Naravno, osim vestackih stvari kao sto su hidrogenizovane masnoce (margarin), vestacki zasladjivaci, vestacke boje i arome, konzervansi, emulgatori - da ne nabrajam dalje...

OK je povremeno nagraditi sebe necim sto ne spada bas u "idealni jelovnik", ali su kljucne reci ekskluzivnost i umerenost.

160Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pon Maj 03, 2010 3:45 pm

Karolj

Karolj
VIP
VIP
Lana, darling, meni treba definicija kardio treninga, i sve sto mozes u vezi toga da kazes. Istina li je da se crosstrainer-ima se rade te vezbe?
Pusa! cvecko

161Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Uto Maj 04, 2010 9:53 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Dok Lana ne uleti jel mogu ja nešto da kažem. Onaj drugi deo pitanja - ne razumem, al što se tiče kardio treninga ja bih ti preporučila da nabaviš pulsimetar.Mnogo dobra stvar, uneseš svoje podatke (godine, težinu..) i on ti računa koliko si vežbao, koliko si kalorija potrošio na osnovu pulsa. Ima dosta o tome OVDE
Inače kod kardio treninga ključne reči su.vreme i kontinuitet.Vreme jer kod nas debeljuca zalihe glikogena (šećera) se troše tek nakon 40 minuta vežbanja i kontinuitet - jer tek tad se vide rezultati. Ali da se ne međam ja previše.ostavljam Lani da ti kaže, samo sam uskočila dok ona ne nadje vremena..

162Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Maj 14, 2010 10:42 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Lana,
Juče sam vežbala u teretani i izvodila malo sa tegićima.I na moje iznenadjenje danas - upala mišića! Nakon toliko vremena ovo je dobra vest za mene. Pitanje: da li ja treba da menjam češđe rutinu ili da povećavam težinu vežbi? Ili i jedno i drugo? Ja znam da si mi ti srce moje svojevremeno napravila i program koji sam ja narafski pogubila, al onako generalno: na šta više da se usmerim na težinu ili na menjanje rutine?
Hvala zagrljaj

163Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Maj 14, 2010 11:17 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Draga moja, to je jos jedno "kokoska-jaje" pitanje - neki preferiraju raznolikost treninga, drugi vole robotski programiran trening...

Ja radim ovako:
Za raznolikost treninga, imam npr. po 5-6 vezbi za jednu grupu misica, od kojih za konkretni trening biram 3. Za grudi, recimo, imam: ravni potisak sipkom, ravni potisak bucicama, kosi potisak sipkom/bucicama, lezece "letenje" bucicama (ravno/koso), pa u prvom treningu za grudi radim ravni i kosi potisak sipkom i ravno letenje bucicama; drugi ide ravni/kosi potisak sa bucicama i koso letenje; itd.

Sto se opterecenja tice, cim osetim da me vezba ne "gadja" onako kao ranije (tj. da mogu da odradim jos 4-5 ponavljanja komotno sa tezinom koja me je ranije mucila da uopste zavrsim seriju) - povecavam opterecenje. Istini za volju, nekad odlucim i da sama da malo "zabiberim", pa povecam opterecenje iako nisam jos dostigla "vrh".

Dobra strategija je tzv. "piramida": ako radis npr. 4 serije jedne vezbe, prvu radis sa minimalnim opterecenjem 15 ponavljanja, drugu sa malo vecim 12, trecu jos vece opterecenje 10x i cetvrtu sa opterecenjem "za ispadanje ociju" nekih 6-8 ponavljanja. Ja skoro uvek radim u piramidama, pa kad povecavam, pomeram citavu piramidu (npr. ako mi je za bench prva serija bila 25 kg, ona postaje 27,5 itd.).

164Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Maj 14, 2010 12:02 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
a svidja mi se ova piramida. Obavezno primenjujem. Samo što ja nisam mnogo odmakla kod težine. Dižem jedva 20-25, al dobro probaću od 5, pa 15, pa 25...(to mi je najteže) I to sa alternacijom vežbica je super. Samo što ja ne radim vežbe po particijama nego kružno - i za noge i za ruke, ledja, stomak sve u jednom danu kad sam na vežbama snage. Ja alterniram bb sa aerobnim, šta ti misliš, jel to OK ?

165Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Maj 14, 2010 6:08 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Pa i kruzni mozes da vrtis - npr. 1. trening za biceps radis pregib sa bucicama, 2. trening sa EZ (krivudavom) sipkom, itd.

Sve sto se menja je dobro:
1. zato sto redovno iznenadjujes misice vezbom koju su skoro zaboravili
2. zato sto tebe ne smori trening koji je svaki dan identican.

166Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Pet Maj 14, 2010 11:11 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
OK.. Fala Very Happy
Sutra idem u teretanu, na redu su vezbe snage pa cu sve da isprobam. cheers

167Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Maj 15, 2010 6:53 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
jeeeeeeee


Lana sve pohvale!
Pazljivo sam procitala i nasla mnogo odgovora, a za neke stvari za koje nisam bila sigurna pobila sam potvrdu!


Ranije sam bila pod nadzorom nutric, a od pre 3 nedelje na testu. Dozvoljenu hranu pokusavam da jedem po receptu nutric.

Moja FA: 1/2 sata sobno biciklo, 1/2 sata setnja na traci. Postepeno povecavan setnju,
sad setam 40 minuta.

Biciklo opterecenje 3-4, a traka 5-6.
Treniram uvece posle vecere od 8- 9.

Molila bih te da mi da prokomentarises moju FA,
I da li posle treninga treba nesto da pojedem i sta?

Ako ti nije opterecenje mozda da zaviris u moj devnik sto se tice ishrane ?

Unapred ti se zahvaljujem na savetima i sugestijama




Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Wa__84__02oG00000g41MTk1bHN8MDAwMDExMWRhfHlvdXIgdGV4dA

168Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Maj 15, 2010 10:21 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
jeeeeeeee

Evo preciznije:

biciklo opterecenje 4 (0-10)
25 km/h
300 kalorija
33 min
13 km

traka opterecenje 5,5-6
225 kalorija
32 min
3 km

htela bih da skinem kg ali ne bih da nabildujem misice,

Desavalo mi se da mi se misicna masa uvecava zbog inteziteta treninga,

Jeste da se jako zacrvenim u licu kad ovako treniram, ali disem normalno na usta, puls na bajsu mi nije ni 120, ta traci neznam ali se oscam ok.

Na traci mi je teze.


Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

169Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Maj 15, 2010 10:37 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Violeta,

Ja bih ti savetovala da jedno vece koristis bicikl, a drugo traku - tako mozes da imas onih optimalnih 45 minuta kontinualnog vezbanja, koje je kljucno za smanjenje masnih naslaga.

Posle treninga mozes uzeti nesto malkice proteinsko. Pod time podrazumevam:
- nemasni sir (Ella je zakon)
- 2-3 belanceta (kuvana najbolje)
- Whey protein (bez straha, ja ga pijem vec 2 godine i nisam postala Svarceneger Wink )

Bacila sam pogled i na tvoj jelovnik... Ono sto mi bode oci su poprilicne kolicine hleba (100 g, 90 g...) - radije bih pojela neki slatkis sa tom kalorijskom vrednoscu, ima korisnijih sastojaka... Znam da su 2 normalna parceta hleba minimum 70-80g (osim ako seces VEOMA precizno i tanko), pa evo ideje: kupuj tost-hleb i "odluci" da ces pojesti samo 2 parceta. Lepota je u tome sto 1 parce tost-hleba ima svega 20-25 grama, pa samo tako mozes da prepolovis unos "losih" kalorija, i ostavis mesta za nesto sto valja (znam da se hranis po testu intolerancije, ali uvek je bolje pojesti jos 50 g mesa ili povrca, nego 50 g testa).

Sto se treninga tice, razmisli o uvodjenju vezbi snage - za pocetak "u kucnoj reziji" uz neki DVD, opise koje ovde imas, eventualno neke tegice...

//sad na drugu poruku odgovor//

Puls ti je bitan, to sto se zacrvenis znaci da ne dises pravilno.

Misicna masa nije zlo. Da bi izgledala "nabildovano", moras:
1) da radis sa tegovima i budes u kalorijskom suficitu,
2) posle da spalis i poslednji gram sala (odnosno, da ti % masti spadne ispod 10), radi definicije.

U stvari, misicna masa ti pomaze da:
- sagorevas vise kalorija, cak i kad se izlezavas pred TV-om ili spavas
- imas cvrsto i lepo oblikovano telo - salo visi, misici su cvrsti i zategnuti
- ne moras da cekas "princa" da nesto odvrne ili ponese jer si ti preslaba za bilo sta izazovnije

170Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Maj 15, 2010 10:44 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
jeeeeeeee

Hvala ti Lana na odgovoru. Ja nesmen nista od gore navedenog. (ela sir...)
Ustvari ja i nemoram nego sam procitala ovde pa pitala!?

Sta da radim za disanje?

Od tegica imam one na cicak od o,5 kg. Videcu da pocnem neke vezbe!

Mada mi ovo najvise prija.

Da preterala sam zadnjih par dana u testu, prihvatam kritiku, vec sutra cu to izmeniti.

Srce si

Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

171Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Sub Maj 15, 2010 10:52 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Lana, piramida je odlična stvar napoleon Primećujem da se dosta znojim i dižem puls ..posebno kod treće serije Very Happy To je valjda dobro. Mislim da sam danas opet zaradila upalu i nemaš pojma koliko mi drago. Predivno je vežbati u teretani kad nema nikoga.
Pitanje: u danima kad vežbam bb ja vozim orbi na početku 10tak minuta i isto toliko bicikl na kraju.To računam kao zagrevanje i istezanje. Treba li nešto da menjam? U aerobnim danima vežbam min.50 minuta i to je ja mislim OK. Jedino ne znam dal da povećam bicikl kad sam na bb , recimo da vozim 20 minuta al da na kraju ne vozim..Ili?

172Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Maj 16, 2010 10:47 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Violeta, vidi onda bilo koji izvor proteina - npr. komadic kuvane piletine.

Tegice na cicak mozes da zakacis oko skocnih zglobova dok radis po kuci ili da sa njima oko skocnih/rucnih zglobova radis neke osnovne vezbice - kao one sa fizickog iz osnovne/srednje.

Vezbe snage pomazu da se tokom redukovane ishrane gubi upravo masno tkivo, a da se misicna masa ocuva.

Za disanje: kreni sa vezbama disanja ovako, bez treninga - udah do 3, zadrzis 2, izdah do 4. Onda pokusaj tako da dises i kad vezbas. Mnogi prosto zaborave na pravilno disanje tokom treninga, sto sem crvenila u licu nosi jos jednu znacajniju opasnost: ako ne dises dobro, tkiva koja rade ne dobijaju dovoljno kiseonika, a samim tim su sklonija povredama.

Sun, kazem ti - piramida cepa Smile

Mozda mozes da uvedes 20 min aerobnog posle bb treninga - time bas-bas napadas masno tkivo, jer ti bb pojede sav glikogen. Nemoj na pocetku, bolje ustedi glikogen za bb, a posle spali masnoce aerobnim.

173Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Maj 16, 2010 5:40 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
jeeeeeeee


Lano razmisljala sam da pomerim trening na neki termin tokom dana , za sada od 6 - 7. Poslusacu tvoj savet tako da cu jedno vece traka, jedno bajs. A i brojim i disem.
Vecera mi je oko 19 i 30 - 20, sta mi predlazes za veceru? Sta mislis o govedjoj pecenici ili tunjevini i kuvanom paradajzu ili salati? A malo hlba uz to?



Hvala ti Lano! Sigurna sam da cu te jos daviti.



Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

174Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Maj 16, 2010 7:45 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Samo ti davi Wink

Tunjevina je super, jos ako je u vodi a ne u ulju - pun pogodak! Izobilje proteina, omega 3... Mozes da napravis "pastetu" od tunjevine i ajvara i da je namazes na tanko parce hleba i to bogato.

Ja mnogo volim pileca prsa od Perutnine jer imaju veoma malo ugljenih hidrata i hemije.

Ideja za pomeranje treninga pre vecere je prva liga cheers

175Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Empty Re: Pitanjce za Lanu ! Ned Maj 16, 2010 7:53 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
jeeeeeeee

Hvala ti na odgovoru.

Trenig odradjen:

23- 25 km/h
60 min
23,45 km
utroseno 534 kalorije

tako kaze moj brjac

Pojela sam oko 1350 kalorija i mislim da je to to slazes se samnom ???



giverose



Pitanjce za Lanu ! - Page 7 Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 7 od 8]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu