Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

lil

lil
Admin
Admin
Svi znamo da su kolaci, cokolada, keksovi puni kalorija. Ali ako želite da se dovedete u top formu i skinete koji kilogram treba da pripazite i na drugu omiljenu hranu koja je izvor prikrivenih masnoca i dodaje puno kalorija vašim svakodnevnim obrocima.

Smanjite unos ovih deset namirnica koje su bogat izvor masti i skrivenih kalorija:

1.Majonez

- Sadrži 79 g masnoca na 100 g majoneza.

Pokušajte da izbegnete majonez cineci sendvice ukusnijim dodavanjem zacina, paradajza i paprike. Ukoliko volite da u salate dodajete majonez zamenite ga jogurtom sa sniženim procentom masnoca, narendanim sirom koji sadrži malo masnoca ili dodavši malo soja sosa.

2. Koštunjavo voce

- 100g oraha sadrži 77 g masnoca

Orasi, lešnici, bademi mogu da budu sastavni deo dobro izbalansirane diete iako sadrže poprilicno masnoce. Ove masnoce ne doprinose povecanju koncentracije lošeg holesterola u krvi i sadrže esencijalne masne kiseline. Ipak treba smanjiti unos ovg voca makar na jednom nedeljno ukoliko želite da smanjite težinu.

3. Šlag

- 50 g masnoce na 100 g šlaga

Pokušajte da ne pijete kafu sa šlagom, izbegavajte ga na kolacima i vocnim salatama, u kafu bolje stavljajte mleko sa smanjenom kolicinom masnoca.

4. Kikiriki puter

- 100 g putera od kikirikija sadrži 50 g masnoca.

Ako volite da jedete kikiriki puter ogranicite njegov unos na jednu kafenu kašicicu nedeljno.

5. Grickalice od krompira

- 100 g cipsa sadrži 35 g masnoca

Ako vec kupujete grickalice obratite pažnju na oznaku o broju kalorija koje sadrži svaka kesica, ova kolicina kalorija varira od proizvoda do proizvoda ali je skoro uvek veoma visoka. Kokice su bolja i zdravija zamena za kesicu cipsa.

6. Sir

- 100 g punomasnog sira sadrži 33 g masnoca

Kupujte sireva koje sadrže manje masnoca umesto vrsta kao što su Gauda, Parmezan, smanjite i hranu u koju se stavlja dosta sira ili kackavalja kao što je pica, špagete, cizburger.

7. Crvena mesa

- 100g kuvane ili pecene govedine sadrži 31 g manoca

U poredenju sa drugim vrstama namirnica crvena mesa ne sadrže tako visok sadržaj masnoca, problem je u tome što ga jedemo u vecim kolicinama nego druge namirnice kao npr. sir, tokom obroka.

Kupujte mesa sa manje masnoca kao što je govedina, prilikom pripreme skinite sve vidljive masnoce sa mesa i pecite ih ili kuvajte bez dodavanja masnoca. U svakodnevnu ishranu ukljucite cešce ribu ili piletinu. Izbegavajte kobasice, salamu, uopšte suhomesnate proizvode.

8. Pite i peciva

- 100 g pite od mesa sadrži 23 g masnoce

Iako na izgled nemaju tako mnogo masnoca treba uzeti u obzir da su porcije pite vece nego porcija majoneze koju pojedete u jednom obroku. Kroasane, kifle i druge pekarske proizvode zamenite kiflama od neglaziziranih žitarica ili raži.

9. Delikatesi prženi u puno ulja

- 100 g krofni sadrži 22 g masnoca

Prženje hrane u dubokom ulju nikako nije dobar nacin pripremanja hrane. Uvek pokušajte da pripremite hranu na roštilju ili je kuvate.

10 Avokado

- 100 g avokada sadrži 17 g masnoce

Avokado se veoma retko jede kod nas, ali ako ga ikada i kupite imajte na umu da sadrži dosta zasicenih masnoca i da ga ne treba jesti sa majonezom nego eventualni sa sokom od limuna.

izvor

https://dijeta.serbianforum.info

sakiki

sakiki
Aktivni član
Aktivni član
Interesantno za badem, lesnike i sl da su prave kalorijeske bombe! Iako su zdrave, trebamo obratiti paznju na njih dok smo na dijeti!

Điđi Đi

Điđi Đi
Novi član
Novi član
Pa dobro, koštunjao voće je kalorično, al' 2-3 badema ili lešnika na dan(ne svaki dan) nije strašno.... Majonez je definitivno najgori. Mislim, totalno je bespotreban u ishrani i treba ga izbaciti načisto.

meskalit


Aktivni član
Aktivni član
Hm, grickalice i čipsevi... Problem današnje ponude u prodavnicama kojima odrasli, a naročito deca ne mogu lako da odole. Ja to smatram totalno nepotrebnim i pokušavam da odviknem svoju decu od njih (priznajem da bi bilo lakše da se nisu ni navikli). Podržavam kokice. Setila sam se da je moja baka uvek tokom zime kuvala žito i zrna zrelog kukuruza. To su bile njihove grickalice. Bolesti je bilo daleko manje.

bajama

bajama
Aktivni član
Aktivni član
meskalit ::Hm, grickalice i čipsevi... Problem današnje ponude u prodavnicama kojima odrasli, a naročito deca ne mogu lako da odole. Ja to smatram totalno nepotrebnim i pokušavam da odviknem svoju decu od njih (priznajem da bi bilo lakše da se nisu ni navikli). Podržavam kokice. Setila sam se da je moja baka uvek tokom zime kuvala žito i zrna zrelog kukuruza. To su bile njihove grickalice. Bolesti je bilo daleko manje.

...da to su bila vremena...to se kuhalo na laganoj vatri satima...i kad bi bilo gotovo stalno bi mamilo na još malo...pa još malo...pogotovo kad ste ugljikohidratni tip kao ja Wink

mrvica_91

mrvica_91
Aktivni član
Aktivni član
Jaoj tek sad vidim koja mi je bila glavna greska!Preterivala sam sa majonezom godinama!Mislila sam sta, to su samo jaja...Zaboravljam na majonez samo dok sam na dijeti, a sad sam prvi put na dijeti za 20 godina!

snezanap

snezanap
Aktivni član
Aktivni član
Mrvice,bas me nasmejao tvoj maciji kasalj, smesna

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu