Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1pomoc prijatelja Empty pomoc prijatelja Uto Jan 26, 2010 12:29 am

frreni

frreni
Aktivni član
Aktivni član
dopao mi se forum na prvi pogled,procitala sam neke tekstove i odusevila se,prepuni su cinjenica i nadasve realni.
trenutno sam u frci sa vremenom,pa ne mogu natenane da ga iscitavam,a sigurna sam da su svi odgovori vec tu.

hocu da pomognem drugarici da smrsa,znam uglavnom sve o pravilima zdrave ishrane i mrsavljenja.
upravo joj sastavljam jelovnik,ona je visoka 160cm,a teska 75 kg,znaci ima prilican visak kg.
ja sam imala oko 7kg viska koje sam uspesno skinula zdravom ishranom i vezbanjem,a sad sam resila njoj da pomognem jer se bas ugojila u zadnjih par meseci,a inace je ceo zivot debeljuca.
planiram da se setamo i da je vodim u teretanu 3 puta nedeljno sa ishranom od oko 1800/2000 kcal za pocetak,dok se ne privikne.
ali kako da joj pomognem da zapocne i istraje u dijeti-psihicki,ima li neko savet?
ili da me uputite na neke tekstove o motivaciji

puno pozdrava,i hvala unapred

2pomoc prijatelja Empty Re: pomoc prijatelja Uto Jan 26, 2010 10:27 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Doborodosla prijateljice. Mogu ti preporuciti OVAJ podforum - tu obicno stavljamo stvari koje uticu na motivaciju, jer kao sto znas - najveca motivacija je kad vidis da je oslabeti - moguce, da su to mnogi pre tebe uspeli. Takodje ti mogu preporuciti da pogledas ove tekstove koje objasnjavaju zavisnost od hrane, zasto jedemo previse i sl.
Kao sto si i sama primetila - na forumu ima puno tekstova. Dobra motivacija su i dnevnici clanova (koji su vidljivi nakon nekoliko postova na forumu), ali za to je potrebno da tvoja drugarica dojde na forum i da cita..nasa iskustva, ali i da sa nama podeli svoja. Ceo forum je zamisljen kao virtuelna zajednica medjusebne podrske u mrsavljenju, jer se utvrdilo da je upravo pripadanje grupi istomisljenika u identicnom poduhvatu - jedan od kljucnih faktora uspeha pri mrsavljenju. Kao i zapisivanje jelovnika u toku dana. A to su glavne stvari od kojih se sastoje dnevnici clanova. Naravno, to bi ona sama morala da zeli da radi. U medjuvremenu - dobrodoslica - tebi cvecko

3pomoc prijatelja Empty Re: pomoc prijatelja Uto Jan 26, 2010 12:01 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Zasluzujes svaku pohvalu kao prijateljica i nadam se da ces i ti biti deo motivacije koji ce je dovoljno pokrenuti. Najvaznije je da u njoj pokrenes odluku da smrsa, jer samo tako moze uspeti. cheers

4pomoc prijatelja Empty Re: pomoc prijatelja Uto Jan 26, 2010 12:44 pm

frreni

frreni
Aktivni član
Aktivni član
hvala na dobrodoslici,draga!
potpuno si u pravu kada kazes da je zapisivanje kljuc uspeha.
tako imamo realnu sliku i ne moze nas prevariti pogresan osecaj.
i sto je mnogo vaznije-ucimo o sebi,namirnicama,nijhovim nutritivnim vrednostima i mogucim kombinacijama.
postoje opsta pravila zdrave ishrane,ali umetnost je prilagoditi ih sebi,svojim zeljama i potrebama na opstu dobrobit organizma,prvenstveno fizicku ali i psihicku.
korist je mnogostruka,ali zahteva trud,vreme ali donekle i novac.

nisam sigurna koliko je moja drugarica spremna da ulozi,ali opet zao mi je da gledam kako se sve vise goji i goji.
evo sad smo razgovarale i cini mi se da je resena da smrsa,sama je pocela sa doruckom i setnjom,a sad smo se konsultovale oko rucka.
mislila sam za pocetak da je ne mucim mnogo,da prva nedelja bude prilagodjavanje.
posto ona mnogo voli slatkise bili bi mi bas korisni oni tekstovi o zavisnosti od hrane,ali link mi ne radi.
inace,procunjala sam po forumu i samo dok steknem uslove otvoricu svoj dnevnik.
pozdrav!

cao tajci,hvala na lepim recima!
inace sam procitala sinoc,kratku pricu o Sedmorici mudrih,tj. grckih filozofa.
kada su bili u poseti u Apolonovom prorocistu u Delfima najstariji svestenik ih je zamolio da svaki od nih uklese po jednu maksimu na zidove hrama.
prvi je prihvatio Hilon iz Sparte i napisao cuvene reci:"upoznaj samoga sebe",dok je Tales napisao:"seti se prijatelja"...

5pomoc prijatelja Empty Re: pomoc prijatelja Uto Jan 26, 2010 1:00 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Kako ne radi? Jesi sigurna?
Slazem se da ne treba odmah - naglo i rigorozno. Mad aima i drugih pristupa. Naime, dijete koje su fokusirane na zavisnost od secera (a pod secerom se podrazumeva svi rafinirani ugljeni hidrati:testa, peciva, keksici, slatkisi, sladoledi..ma sve lepo...) uglavnom preporucuju dvonedeljni start koji je prilicno rigorozoan - jer zabranjuje sve te stvari u cilju da se prekine taj zlocudni krug zavisnosti. Ali da se ne dopisujemo ovde. Napisi jos jedan post - otvori dnevnik (i vidi sta je sa tim linkom) pa da se tamo raspricamo.

6pomoc prijatelja Empty Re: pomoc prijatelja Uto Jan 26, 2010 1:21 pm

frreni

frreni
Aktivni član
Aktivni član
to je nesto kao detox kod bolesti zavisnosti,zanimljivo!
i ja imam problema sa slatkisima,mada ne preterano ali bih volela da ih potpuno izbacim iz upotrebe,bas me zanima kako se to radi.

7pomoc prijatelja Empty Re: pomoc prijatelja Sre Jan 27, 2010 8:32 am

Butterfly

Butterfly
I bi profi
I bi profi
Stvarno svaka cast,vidi se da si prava drugarica pomoc prijatelja 61920 Nadam se da ces nam se pridruziti i da ce tvojoj drugarici biti uspesno mrsavljenje pomoc prijatelja 362804

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu