Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1KOJI SU VASI TRIKOVI Empty KOJI SU VASI TRIKOVI Pon Apr 28, 2008 3:48 pm

sanjan

sanjan
urednik
urednik
Kada borba sa kg postane teska,setite se cak i da slavne osobe te koje kubure sa njima. Evo sta neke od njih kazu o svojim nastojanjima da oslabe.

....Da bi ste smrsali potrebni su vreme trud ,zelja i oruzje u vidu taktike i znanja . Morate da naucite da koristite one elemente za koje znate da su delotvorni,kao sto su smanjena upotreba masnoce i kontrolisane porcije i primenjujete ih u svakodnevnom pripremanju hrane.Morate da spoznate gde ste ranjivi, koje su vam navike sta je to u cemu gresite i da se potom otarasite tih i zamenite stvarima koje mozete da uradite kako treba-STVARIMA u kojima uzivate
Joan Linden"s Heathly Cooking
...zvacite uz mocarta a ne uz omiljenu seriju,slusanje ovakve muzike vas primorava da se skoncetnrisete na hranu sto znaci da cete jesti sporije i manje.
....dosadno vam je;jedete,deprimirani ste ;jedete pod stresom ste jedete. Takvo ponasanje je cesto moguce preusmeriti na nesto drugo evo 20 stavari koje mogu da uticu na to da nemislite na hranu:
-popijte 2 case vode
-operite zube i isperite grlo
-prosetajte
-odremajte
-okupajte se
-pozovite osobu koja vas nervira ili joj pisite
-idite u bioskop
-kupite nesto sebi sto nema veze sa hranom
-vodite ljubav
-uzinajte npr jabuku
-pozovite prijateljicu
-meditirajte
-pojedite malo voca
-izadjite iz stana na 10 min
-igrajte neku komp.igricu
-tracarite malo sa koleginicom s posla
-prosetajte malo(ako ste u kancelariji)
-idite do toaleta i umijte se
-pregledajte plan nedelje
-prepesacite nekoliko spratova pesice
Opra Vinfri

......ovde bi ste mogle drage moje prijateljice da napisete o trikovima koje vi sprovodite da obuzdate glad zavarate svoja cula,ubrzate dijetu i poboljsate njene efekte...kao igreske koje ste pravile...



Poslednji put izmenio sanjan dana Čet Maj 08, 2008 12:23 pm, izmenio ukupno 2 puta

2KOJI SU VASI TRIKOVI Empty KOJI SU VASI TRIKOVI Sre Apr 30, 2008 7:26 pm

sanjan

sanjan
urednik
urednik
...ovde bi trebalo da se resavaju pitanja na blic...
...kako da se otarasimo viska vode da bi nam stomak bio ravniji
...kako da se manje opetrecujemo dijetom mali trikovi kako ubrzati varenje
...kako doci vezbom do brzih rezultata...
...koju garderobu obuci a da neizgledamo debelo i tako to...



Poslednji izmenio sanjan dana Čet Maj 08, 2008 12:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

3KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Pet Maj 02, 2008 9:26 am

sanjan

sanjan
urednik
urednik
...kazu da covek od 70kg sa opterecnjem od 5kg na svakih 15min sagori 150kcal(ipak)...
...to je dobar predlog :kada krenete u setnju napunite ranac da ima neku odredjenu tezinu u zavisnosti od zdravstvene situacije)...to ce imati dva dobra rezultata -
-naucicete da drzite ispravno kicmu
-i dodatno se te sagoreti kcal pri setnji...
..................................................... bay

4KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Čet Maj 08, 2008 2:40 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Ja pijem vodu sa limunom..ili jedem citrusno voce...Pomaze i dugacak telefonski razgovor :joker:

5KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Pet Maj 09, 2008 8:55 am

sanjan

sanjan
urednik
urednik
... usetnju kada podjem obavezno idem bez novcanika da nebih dosla u iskusenje da kupim neku grickalicu...
...napisite moto koji cete okaciti na onaj deo namestaja koji vam je najrizicniji...meni je frizider slaba tacka ...pa sam tamo na velikom bbelom papiru napisala ono sto mi i ovde stiji iznad tickera-NEMOZE HRANA DA BUDE JACA OD MENE....
ili nadjite neki interesantan internet sajt kao npr.ovaj ...pa catujte satima -garantujem da ce proci sati dok trepnes kao i osecaj gladi... Very Happy



Poslednji izmenio sanjan dana Pet Maj 09, 2008 2:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

6KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Pet Maj 09, 2008 1:20 pm

Gost


Gost
Znam da je ovo mnogo puta rečeno, ali ću ipak ponoviti: Ako se dijeta već prekrši, onda nikako ne bi smelo da se nastavi sa jelom (prejedanjem).
Iz ličnog iskustva znam da kad sam ranije (mnogo ranije) prekršila dijetu jednim parčetom hleba, to se završilo sa barem dve čokolade.

Znači: Ako se prekrši dijeta, samo se udaljite od stola.

Izađite iz kuhinje, idite u šetnju, razgovarajte telefonom, itd. Bitno je da se trend kršenja dijete (vođen parolom "Sad je prekršeno, sad nema nazad") ne nastavi.

A moj maleni trik za izbegavanje gladi jeste mirisanje peperminta. Npr. osveživač daha može puno da pomogne kada ste gladni.
A ako ni to ne uspe - patike na noge i pravac šetnja (bez novčanika, naravno; i bez pljačkanja ljudi na ulici mocking ).
Do grada, do parka, itd.

Naravno, još jedna velika motivacija da se ne krši dijeta (barem kod mene) jeste gledanje slika.
Uzmite svoju sliku sa početka dijete ili sliku neke osobe koja ima izgled koji vi želite; i kada dođe nalet gladi, vi pogledate sliku i šaljete signal mozgu da ćete izdržati dijetu zarad tog cilja.

7KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Pet Maj 09, 2008 7:44 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Nosite sa sobom dva novčanika - stari, uobičajeni, i jedan novi koji će biti namenjen za štednju na sledeći način. Kada prolazite pored prodajnog mesta nekog "primamljivog greha", pogledajte lepo cenu onoga što bi pojeli i - taj iznos prebacite u "štedni" novčanik, i tako svaki put kad vam se nešto "grešno" prijede. Posle nekog vremena, u novčaniku će biti dovoljno novca za lepo čašćavanje - nove pantalone (trebaće vam!) ili kvalitetan komad kozmetike, možda i neki lep kozmetički tretman...

Ili: napravite listu stvari koje zaista želite. Onda, po nivou poželjnosti (ne po ceni) dajte bodove svakoj stvari. Recimo, šnalice od 50 din sa pijace neka nose 10 bodova ako su vas baš-baš oduševile, a prolećna jakna (potencijalno peta u ormaru) iz fancy butika, koja vam deluje fino ali niste baš ludi za njom, neka nosi 1. Onda pređite na sakupljanje bodova izbegavanjem izazova, redovnim vežbanjem (npr. ispunite normu za tu nedelju i dajte sebi 2 boda), određenim kcal unosom... Naravno, stvari sa liste ne smete kupovati dok ne sakupite dovoljno bodova. Igrajte igru sami sa sobom!

8KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Pon Maj 19, 2008 12:07 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Tina, Lana..bas su vam zanimljivi trikovi...

9KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Pon Jun 23, 2008 12:29 am

Gost


Gost
Nekoliko puta uz-niz stepenice Wink
dace rezultate,posebno ako ste na nekom visem spratu Very Happy

10KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Pozdrav svima!!! Čet Apr 16, 2009 1:05 pm

Mirela

Mirela
Aktivni član
Aktivni član
Ne znam zbog čega je tako ali kada mene uhvati "kriza" i želim da pojedem sve što se nalazi u frižideru i oko njega, tada obično radim vježbe-gimnastiku ili plešem po kući dok se ne baš ne umorim. Nakon toga popijem 1-2 čaše vode i sva glad prođe. Tada i narednih 2-3 sata ne postoji jelo ili slatkiš koji bi mogla pojesti. Možda to nije slučaj samo sa mojim organizmom. Vrijedi probati!!! Ako ništa, izgubiti će se koja kalorija Very Happy

11KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Čet Apr 16, 2009 1:10 pm

Mirela

Mirela
Aktivni član
Aktivni član
"dok se ne baš ne umorim"- Embarassed

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

A šta je sa koncentracijom i dijetom? Ja više ne znam ni pisati od gladi smesna smesna smesna

12KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Čet Apr 16, 2009 4:06 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Osnovno pravilo svake zdrave dijete je, ne biti previse gladna.
Ovo je moj odgovor Mireli i jedan od mojih trikova.
Drugi je raspored obroka (sto mozda i nije trik).
Treci- nikad se ne prejesti, jer posle gubim kontrolu bar nekoliko dana.
Cetvrti- ne razmisljati o hrani, preokupirajuci se necim sto volim: Druzenje, gledanje filma koji jako volim, a ako mi ne uspeva nastupa peti - grickanje niskokaloricne hrane.
sunn10

13KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Sre Maj 19, 2010 5:57 pm

nancy

nancy
Aktivni član
Aktivni član
Meni je na frizideru jedno vrijeme pisalo "NIJE UNUTRA"!
mocking

14KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Čet Maj 20, 2010 12:17 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Odlična ideja!!! klapklap

15KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Pet Jul 16, 2010 9:15 am

belaitalia


Aktivni član
Aktivni član
-popitjem čašu-dve hladne vode
-pomirišem cimet
-idem ubrzu šetnje
-nešto radim po kući
goody

16KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Sre Avg 11, 2010 9:49 am

duska02


Novi član
Novi član
predlozi su vam bas simpa.Ja imam jedan,ali mozda ce se protumaciti kao reklama,neznam da li vam smem reci...moje licno iskustvo sa jednim od bezbroj preparata je fantasticno..

The author of this message was banned from the forum - See the message

17KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Sre Avg 11, 2010 10:16 am

panic


Novi član
Novi član
sunn10

The author of this message was banned from the forum - See the message

18KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Sre Avg 11, 2010 10:27 am

duska02


Novi član
Novi član
Da,sunce....u pitanju je potpuno prirodan i zdrav preparat,a ja sam ga pila tek posto sam dobila dozvolu od drugarice koja je po profesiji doktor.Kapsula,u kojoj se nalaze prirodni vitamini i minerali,i bez nus-pojava kao neki(da im ne pravimo antireklamu)...

The author of this message was banned from the forum - See the message

19KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Sre Avg 11, 2010 10:42 am

panic


Novi član
Novi član
ali kako da ja saznam o cemu se radi,ako mi ne kazete??????

The author of this message was banned from the forum - See the message

20KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Sre Avg 11, 2010 1:32 pm

belaitalia


Aktivni član
Aktivni član
duska02 ::predlozi su vam bas simpa.Ja imam jedan,ali mozda ce se protumaciti kao reklama,neznam da li vam smem reci...moje licno iskustvo sa jednim od bezbroj preparata je fantasticno..
Ja sam jedna od mnogih koja je koristila i koristi razne preparate,ali uglavnom bezuspešno. Molim te napiši mi koji je to prparat goody

21KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Sre Avg 11, 2010 3:25 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
KOJI SU VASI TRIKOVI 408636ja ne znam cemu tolika zainteresovanost za preparate koji 'kao ' regulisu telesnu masu?! Zar ne citate uputstva?
Na svakom pise-uz oderedju regulaciju ishrane i povecanu fiz aktivnost preparat deluje...pa onda dodaju nacin ishrane tj dijetu od 800 kcal.(ili uz saku tableta na bazi alga popiti sto vise vode pre svakog obroka-pa naravano da necu da jedem ako se nalijem toliko vodurinom)_
Tj ne bacajte pare na prepaparate ko-zna-kakve vec kupite lepo mleko za telo ili parfem a izbusite kasiku i povecajte ficku aktivnost devojcice moje... KOJI SU VASI TRIKOVI 76662

22KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Sre Avg 11, 2010 3:44 pm

duska02


Novi član
Novi član
Da moja Sanja,sve je to lepo,poput probusi kasiku i ostalo.Ja nebih rekla da imas problem sa kg.Ali ko ih ima,moze razumeti o cemu pricam.Za nas su svi ti preparati pre svega stimulans,a onda sve lakse ide.Vazno je da nisu stetni...a parfemcici onda dodju kao zacin..

The author of this message was banned from the forum - See the message

23KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Sre Avg 11, 2010 6:12 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
duska02 ::Da moja Sanja,sve je to lepo,poput probusi kasiku i ostalo.Ja nebih rekla da imas problem sa kg.Ali ko ih ima,moze razumeti o cemu pricam.Za nas su svi ti preparati pre svega stimulans,a onda sve lakse ide.Vazno je da nisu stetni...a parfemcici onda dodju kao zacin..
imala sam problem sa kilazom ,naravno i nista sem regulacije ishrane mi nije pomoglo KOJI SU VASI TRIKOVI 61432 a mleko za telo i parfem mi dodje kao bolje ulozen novac

24KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Čet Avg 12, 2010 11:18 am

duska02


Novi član
Novi član
zavisi sta ti je prioritet...meni tog mleka treba na litre,pa mi je vazno da malo smanjim povrsinu za mazanje smesna

The author of this message was banned from the forum - See the message

25KOJI SU VASI TRIKOVI Empty Re: KOJI SU VASI TRIKOVI Čet Avg 12, 2010 11:29 am

panic


Novi član
Novi član
Za PANIC....fino,popijes nekoliko kapsulica dnevno,redukujes apetit,nikakvih stetnih dejstava,naprotiv,organizam se procisti od stetnih materija,a rezultati savrseni.Znaci,vitalnija sam nego ikad,nisam ni izgladnela ni malaksala(posto sadrze vitamin B1,B2,B6...)

The author of this message was banned from the forum - See the message

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu