Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 12 od 17]

276Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Pon Sep 06, 2010 8:44 pm

Amaia93


Aktivni član
Aktivni član
Da, evo sada sam uspela da otvorim dnevnik. Hvala Very Happy

277Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Okt 28, 2010 2:12 pm

mede


Novi član
Novi član
Da li postoji neka tema o ishrani tokom trudnoće?Posebno me interesuje ishrana trudnice koja već ima insulinsku rezistenciju.A kako svi znamo da je zabranjeno držati dijete tokom perioda graviditeta,koji su principi ishrane najbitniji tako da se ne ugojimo a da opet ne dovedemo sebe u preveliki rizik od drugih nepoželjnih stanja kao što su dijabetes,hipertenzija i slično?
Hvala

278Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sre Nov 03, 2010 12:16 pm

channel

channel
Aktivni član
Aktivni član
Imam još jedno pitanje, pretpostavljam da je jako glupo kilroj , ali ja stvarno ne znam, kao ni gde da ga postavim zbunjen
Šta je ovo u profilu ispod naziva dijete, TDEE, BMR, BMI, šta tu treba da napišem??

279Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sre Nov 03, 2010 2:42 pm

coffee

coffee
Urednik i "znalac za brojanje"
Urednik i
@channel imas o tome na Brojanju kalorija

280Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sre Nov 17, 2010 2:34 pm

even


Novi član
Novi član
pozdrav ja sam novi ne znam gde bash treba da postavim ovo pitanje ,pa ako moze ovde cu da pitam ,admini ako ne odgovara izbrisite ili premestite
hteo bih da mi neko odgovori molim vas ,
nisam nesto bog zna debeoo al sam buckast u obrazima pa jel moze to kako da se izgibi hranom treningom cime vec molim vas pomognite mi>????

281Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sre Nov 17, 2010 10:31 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Pozdrav, even!
Svi u svojoj gradji nadjemo nesto sto nam se ne dopada, a da ne zavisi od hrane. Bucmasti obrazi su verovatno deo tvoje gradje, pogotovo ako nisi debeljuskast. Jos si mlad i to ce se vremenom srediti i obrazi ce se verovatno izduziti. Budi strpljiv i zadovoljan sobom. bay

282Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 1:36 pm

marko333


Aktivni član
Aktivni član
Pozdrav, ja imam isti problem kao even imam 92kg i visok sam 1,83 ,hteo bih da smrsam u licu iako imam mnogo kilograma mene se bas ne primecuje to pa bih hteo to da zanemarim ,jel ima neka dijeta metoda trening bilo sta da mi se smanje obrazi ili ce to vremenom rastom da se promeni imam 16godina!!

283Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 1:59 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
dobrodosao Marko,hm,to sad bas sa smanjenjem obraza ne znam bas,mora da je u pitanju genetika,recimo da i tvoji roditelji imaju izrazene obraze ....
Ipak mislim da ce to vremenom da se resi
Procunjaj kroz forum,sa 5 poruka mocicecs da otvoris svoj licni dnevnik ishrane da se bolje upoznamo...
Usput postavi tiker i avatar Pitajte ovde - Page 12 362804

284Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 2:02 pm

marko333


Aktivni član
Aktivni član
Sanja ::dobrodosao Marko,hm,to sad bas sa smanjenjem obraza ne znam bas,mora da je u pitanju genetika,recimo da i tvoji roditelji imaju izrazene obraze ....
Ipak mislim da ce to vremenom da se resi
Procunjaj kroz forum,sa 5 poruka mocicecs da otvoris svoj licni dnevnik ishrane da se bolje upoznamo...
Usput postavi tiker i avatar Pitajte ovde - Page 12 362804

da moja majka ima izrazene obrazeee ,al ja sam dijetom dobrom i da smrsam jel ce se moci povuce vremenom kroz odrastanjeee ,molim vas pomognite mi nisam bash nesto spretan u ovim forumima!!!

285Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 2:04 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
ma ti mozes da korigujes ishranu naravno Pitajte ovde - Page 12 835113

286Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 2:24 pm

marko333


Aktivni član
Aktivni član
Sanja ::ma ti mozes da korigujes ishranu naravno Pitajte ovde - Page 12 835113
pa jel moze link neke dobre dijete sa ovog foruma,video sam da ima ih mnogo pa nznam koju da primijenim ne razumem sa bas ,ako te mrzi izvini molim te , imam 16 godina 1,83 i 92kg , spreman sam na sve
Izvini!!!

287Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 2:51 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
nema sta izvini....OVDE imas puno dijeta

288Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 3:02 pm

marko333


Aktivni član
Aktivni član
Sanja ::nema sta izvini....OVDE imas puno dijeta
Žao nam je, ali samo korisnici sa specijalnom dozvolom mogu da čitaju teme u ovom forumu ovo mi se prikaze!!

289Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 3:40 pm

coffee

coffee
Urednik i "znalac za brojanje"
Urednik i
@marko 333 moras da napises 5 poruka, da bi mogao da pristupis tom delu foruma

290Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 3:45 pm

marko333


Aktivni član
Aktivni član
ok

291Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 3:45 pm

marko333


Aktivni član
Aktivni član
okkk

292Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 3:45 pm

marko333


Aktivni član
Aktivni član
okkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

293Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Čet Nov 18, 2010 6:21 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Marko, tebi ne trebaju forumi sobzirom na godine. Imas samo 16 g,, a mi ne praktikujemo davati savete za tako mlad organizam. Ti si jos u razvoju i svaki disbalans u ishrano ti moze narusiti zdravlje, a to je mnogo gore nego bucmasti obrazi sto ne mora biti problem.
Nemoj kasno vecerati, pij dosta vode (izbegavaj kupovne sokove i gazirana pica)jedi dosta voca i svezeg povrca u salatama.
Moj predlog ti je da odes kod nutricioniste da ti strucno odredi nacin ishrane.
Jako ti je vazna fizicka aktivnost i posecuj teretanu.
bay

294Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sub Nov 20, 2010 10:10 pm

anaana

anaana
Aktivni član
Aktivni član
Narode, mene interesuje sta mislite o NATRENU, onom preslatkom čudu u tableticama???
Ima li neko kompetentan da mi odgovori na ovo pitanje?
I imam jos jedno pitanje: Počela sam da pijem Banča čaj, to je neka vrsta japanskog zelenog čaja, ima veliku koncentraciju kalcijuma, ali mi se cini da me bole jajnici od njega? Tripujem li ili to može biti povezano Sad

295Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sub Nov 20, 2010 11:41 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Ana, nisam strucnjak za Natren, ali znam da ne treba koristiti vestacke zasladjivace, pogotovo ako nisi dijabeticar. Ja koristim fruktozu (vocni secer) u malim kolicinama. Pankreas ga dobro podnosi, ali kalorije ne mozemo izbeci. To je samo manje zlo od obicnog secera ali mnogo bolje od vestackog.
U slatkise stavljam maltex (jecmeni slad).
Banca caj je izvrstan za mnogo toga, kako tvrde strucnjaci za makrobiotiku. Koliko ja znam, nema nikakve nus pojave i moguce je da "tripujes" taj problem sa jajnicima. Za pocetak, nemoj preterivati u kolicini. Prati reakcije jos neko vreme i moguce da ce taj trip nestati. Ne znam da li si upoznata da je banca ustvari -preprzeni listovi zelenog caja.
Mozda ti sad nece smetati. ooo

296Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sub Nov 20, 2010 11:47 pm

anaana

anaana
Aktivni član
Aktivni član
sve sam ja to iscitala o Banca caju i ne smijem dusu da grijesim bas mi prija kad ga pijem, puno mi je ukusniji od obicnog zelenog caja... A sto se jajnika tice, vjerovatno sam ih malo opteretila jer se trudim da pijem sto vise vode Smile A kolicine caja, pa ne znam, ja uzmem malo listica, pola od onoga koliko pise na kesici, ali stavim puno puno vode i onda ga pijuckam po citav dan Smile, malo njega, malo vodu i tako ne mislim na hranu, jer ne bi imala gdje ni da stane...
Ejjj ženske moje ljubim vas puno, odoh sad da spavam a i vama želim laku nocć ljubac

297Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sre Jan 12, 2011 1:50 pm

kamikaza76


Aktivni član
Aktivni član
Imam 35 godina, 180cm i 117kg Dugogodisnje tovarenje hranom, stres i koriscenje aklkohola su vidno narusili moj fizicki izgled kao i zdravstveno stanje.Dosao sam do tog stadijuma da mi je pritisak 155/110,imam ceste nocne bolove u zelucu,skoro sam izlecio helikobakteriju , bilirubin u jetri dosta povecan i sve to je proizvedeno nezdravim nacinom zivota.Pokusavam da okrenem novi list i dovedem svoj zivot ,izgled i zdravlje prvenstveno na pravi put.Prvi korak ka tom cilju je bio rastanak sa alkoholom,koji mi i nije tako tesko pao koliki je problem sa hranom i viskom kilograma ,to ce biti malo teza borba ali se nadam da cu i to nekako prebroditi.Vidim da ovde ima dosta korisnih i zanimljivih stvari i saveta pa cu valjda i za mene nesto pronaci sto ce mi ubrzati i olaksati proces ka zdravom zivotu.

298Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sre Jan 12, 2011 1:57 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Very Happy i ja se nadam .Dobrododao jos jednom bitno je pokazati volju za neki pocetak ,tu smo da damo podrsku,da pricamo i da se savetujemo .
Procunjaj kroz forum,zaista ima puno korisnih saveta i kada pozelis otvori svoj dnevnik i onda cemo lagamo u borbu bay

299Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sre Jan 12, 2011 2:43 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Kamikaza76, upravo si usao u godine, kad iz nasih celija nestaje Q10, sto nas odrzava mladima, vitalnim i stabilnijeg metabolizma. Organizam se prilagodjava tom stanju, pa ne moras piti Q10, ali je potrebno unositi dosta svezeg ili barenog povrca, voca i zitarica. Fizicke aktivnosti su takodje neophodne. Za odabir namirnica u dijetalnoj ishrani, bilo bi najbolje da se za pocetak savetujes sa lekarom, sobzirom na bilirubin.
Za oporavak jetre je najbolji potpuno mlad sir, surutka -1 casa dovoljno radi proteina i kapi od articoke. Svaki dan bi trebao pojesti po 2 brazilska oraha. Sadrzi selen, vitamin E i najvaznije za tebe, vitamin B12. Veca kolicina od 2 moze biti toksicna, pa ne treba preterivati.

Od masnoca se baziraj na maslinovom ulju, ulje od repice, suncokreta, ali obavezno hladno cedjeno i u manjim kolicinama.

Crvena mesa bi trebao takodje svesti na minimum jer jetri dok se ne oporavi smeta veca kolicina proteina. Od mesa sto vise ribe (ne morske plodove), belo pilece i curece meso. Izbegavaj industrijske mesne preradjevine (parizere, pastete, sunkarice, kobasice, virsle....)

Sto vise hrana da bude barena, ne przena. To ce ti smanjiti i kalorije.

Od mlecnih proizvoda iskljuci kajmak, slatko mleko sa dosta masnoce. Najbolje da ga zamenis niskokaloricnim jogurtom.
Svedi na minimum belo brasno i secer.

Iskljuci kupovne sokove.

Razne grickalice zameni orasastim plodovima (bademi, lesnici, indijski orah, brazilski orah, orasi i ponekad malo kikirikija) sve da je obradjeno bez ulja i soli.

Dovoljno za pocetak.

bay

300Pitajte ovde - Page 12 Empty Re: Pitajte ovde Sre Jan 12, 2011 3:32 pm

kamikaza76


Aktivni član
Aktivni član
Sreca je sto sam građevinac po zanimanju tako da mi fizicke aktivnosti nemanjka, ali i to nije bilo dovoljno posto sam za cetiri godine sa 75 stigao na 117 kilograma.Sa surutkom sam vec krenuo kupujem pancevacku "PANMLEK" odlicnog je ukusa mada sam na nekim forumima procitao da i ona goji,ali u to neverujem posto mene bas dugo drzi sitim.Sto se ostalih namernica tice polako sebi neke uskracujem, a neke nove dodajem pacemo videti krajnji rezultat koji ce nadam se biti pozitivan.Hvala vam i pozdrav....

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 12 od 17]

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Sledeći

Similar topics

-

» Pitajte ovde

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu