Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 4]

26The book club - Page 2 Empty Re: The book club Pon Jun 30, 2008 9:40 am

sanjan

sanjan
urednik
urednik
...ja sam se pocela vracati unazad,citam ono sto sam nekad imala za ispite,ali ne iz ekonomije vec sa pravnog fakulteta...dve knjige! koje mogu eto da se citaju i budu veoma zanimljive bez obzira sto se smatra je pravo nesto suvoparno,dobro da-u odnosu na ekonomiju...pravo moze biti veoma ineresantno pogotovo zadnje dve god...
e citam rimsko pravo-to je isto samo prosireno kao ovo dole ali samo obradjuje rimsku imperiju i
fragmenti opste pravne istorije...veoma lepo napisana knjiga prati status zene kao i porodicu porodicno pravo i uopste parvo kroz istoriju i petnaestak drzava,francuska nemacka sparta ....crkveni kanoni...divota... fallinlove

27The book club - Page 2 Empty Re: The book club Pon Jun 30, 2008 10:28 pm

Dada

Dada
Aktivni član
Aktivni član
Ne mogu da se opredelim! Puno knjiga volim i sve su mi podjednako drage, kao i pisci. Recimo, Tolstoj, Dostojevski, Remark, Singer, Rušdi, Andrić, Selimović, Drašković, Dučić, Jesenjin, može i Bećković, ali i King,Bjelica,Tolkin,Jong,... Stalno se vraćam nekima i drugačije ih doživljavam, što je i normalno(pa i poželjno Very Happy ).
A što Lilit reče, neke prepoznam tek na sredini! Toliko ih volim i toliko sam ih pročitala, a volela bih i da i ih je više, a vremena je ,na moj užas, sve manje. Mada se za knjigu uvek nađe vremena. Barem ga ukrademo mi koji ih volimo!

28The book club - Page 2 Empty Re: The book club Uto Jul 15, 2008 11:30 am

vipstar23

vipstar23
I bi profi
I bi profi
Moram vam reci da sam juce poceo da citam knjigu Dena Brauna - Andjeli i demoni (Dan Brown - Angels & Demons) i kniga je stvanro fantasticna...
Govori o tajnom drustvu Iluminata i njegovoj borbi protiv Vatikana, odnosno postavljenjem bombe (cestica antimaterije)u srcu Vatikana, otmici 4. kardinala i jos dosta toga...stvarno fantasticno...
Ko je uzivao citajuci Da Vicnijev kod, ovo ce isto voleti..

Zanimljivo je i to da knjiga Da Vincijev kod rusi temelje hriscanstva, odnosno govori o
uticaju papstva na religiju i samu bibliju,otkriva tajne, dok ova druga knjiga u stvari pokusava da srusi religiju i samo postajanje sveta i svega pripise nauci i energiji..
Jako jako zanimljivo...Toplo preporucujem...

http://www.google.com

29The book club - Page 2 Empty Re: The book club Sre Jul 16, 2008 11:44 pm

sanjan

sanjan
urednik
urednik
laura laurenci-NEVERNI-najvece ljubavi i prevare dvadesetog veka
roman o 20 ljudi slavih i uspesnih predodredjenih za da budu poznati voljeni ali i osudjeni na dramu i patnju...
merlin monro edit pjaf iv montan albert ajnstajn frida kalo marlen ditrih...

30The book club - Page 2 Empty Re: The book club Čet Jul 17, 2008 10:07 am

vipstar23

vipstar23
I bi profi
I bi profi
sanjan ::laura laurenci-NEVERNI-najvece ljubavi i prevare dvadesetog veka
roman o 20 ljudi slavih i uspesnih predodredjenih za da budu poznati voljeni ali i osudjeni na dramu i patnju...
merlin monro edit pjaf iv montan albert ajnstajn frida kalo marlen ditrih...

imam tu knigu i odusevio me je zivot fride kalo, kao i dajane i sve ono sto pise u
toj knjizi o njoj...takodje, nisam mogao da verujem da su frida kalo i marlen ditrih imale ljubavnice...ali ok...
stvarno je knjiga super...obrati paznju na odaj deo o prici o Lajdi D i onome sto
pise o njenom pojavljivanju na BBC posle razvoda i onih skandala...

http://www.google.com

31The book club - Page 2 Empty Re: The book club Pet Jul 18, 2008 8:56 am

sanjan

sanjan
urednik
urednik
ponecu ovu knjigu da procitam,kazu da je dobra i da se mora procitati...
Zapisi iz podzemlja
Dostojevski

32The book club - Page 2 Empty Re: The book club Pet Jul 18, 2008 9:39 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Jako dobra..obavezno procitaj i ispricaj nam svoje utiske..To je jedna od onih knjiga koje te ne ostavljaju ravnodusnim..

33The book club - Page 2 Empty Re: The book club Pet Jul 18, 2008 2:18 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Sanjan, dobro si odabrala za citanje. Dovoljno je sto je od Dostojevskog. On nista nije napisao, a da nije veliko delo. Za mene je to neprevazidjen pisac. Od njega sam jako puno naucila. Mozda me je bas on usmerio na koji nacin da posmatram i tumacim ljude. Knjiga je nastala u njegovom najtezem zivotnom razdoblju. Nije autobiografija, ali je bazirana na licnom iskustvu, sto joj daje jos veci znacaj. Uzivaj!

34The book club - Page 2 Empty Re: The book club Pet Avg 29, 2008 10:34 pm

da to sam ja


Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
"Politikin zabavnik" KONZA! whistle goody
Zainteresovala sam se sad za tu knjigu o konc logoru...lozim se na take stvari..jap i ostalo mi je "Spartanski odgoj"..za tu knjigu sam chula i nalozila se na to al nikako da je nadjem negde...
i taaaaako...
Slabije chitam otkako studiram..inache...
Ocju da chitam i neshto o nemachkoj posle 2. svetskog rata..al u nekom romanu...a ne samo istorijski

35The book club - Page 2 Empty Re: The book club Sre Sep 24, 2008 11:15 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Cita mi se Henri Miler ,Bukovski ...nesto tako lagano i tecno nesto svakidassnje nesto sto se desava u trac partiji u komsiluku
tako nesto mi se cita prosto i jednostavno ali sa puno toga ispod povrsine nesto pikantno bas mi se citaju oni ...

36The book club - Page 2 Empty Re: The book club Čet Sep 25, 2008 11:52 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Bas si odabrala knjige, pa da od Bukovskog naucis psovati, a uticaj Milera....da ne spominjem Very Happy

37The book club - Page 2 Empty Re: The book club Čet Sep 25, 2008 12:44 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
ma jesu psovke...znam whistle
ali nesto sam u toj fazi
da nemogu biti dobra,bolje da citam taj"strokav" jezik nego da ga sama koristim
Jednostavno mi se cita nesto neobavezno a da to nije novina niti sindi seldon ...
nesto mi je mozak skroz prazan...fali mi nesto da izvetrim ustajali vazduh whistle

38The book club - Page 2 Empty Re: The book club Čet Sep 25, 2008 1:47 pm

Catrin

Catrin
Poznata faca
Poznata faca
Ja sam celo leto bila u fazonu lakih knjiga koje se citaju za par sati. Sto kaze Sanja, nesto sto nije novina ni Sidni Seldon. Tako sam letos kupila knjigu outlet edicije "Zla udovica" Amande Kvik i mogu vam reci da uopste nije toliko losa. Procitala sam i "Ispovest iz harema" i jos jednu i ne mogu da se setim kako se zove, a trenutno citam neku knjigu sto mi je mama nabacila "Kobna zamena" od Sandre Braun. Kad procitam, javljam se sa utiscima. Inace, nabavila sam knjigu "Orkanski visovi" jer je do sada nisam citala i jedva cekam da krenem sa njom.

39The book club - Page 2 Empty Re: The book club Čet Sep 25, 2008 2:11 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Sanja, po ovome sto pises mislim da si zrela za tzv. chicklit ..To su knjige pisane od žena za žene.Na pr: dnevnik Brigit Jones, Ljubi, moli, voli , svi romani Erice Jong(iz njene rane faze..sad je prestara za tebe..piše o prolemima žena u 50-tim) i sl. Ja sam lično čitala sve to i toplo ih preporučujem kad želiš da čitaš, a nisi baš raspoložena za Zapise iz podzemlja ..Rat i mir..Zločin i kaznu i tako..to...Samo ti potraži chicklit i nećeš pogrešiti... Very Happy

40The book club - Page 2 Empty Re: The book club Čet Sep 25, 2008 2:18 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
...da znas bas sam za neke limunade...sad bi mi Dostojevski lego ko "so na ranu"
a znam sta mi je
dva god umazad sam citala ucila spremala ispite bila non-stop sa knjigom i patila sto nemogu da citam sta ja hocu vec sta moram i
zelal da pustim bar dan mozak na otavu...e sad od kad sam pustila mozak na pasu crko od dosade sve bih citala i nista mi se necita
a osecam da mi mozak vapi za necim da muljam petljam sa stranicama da okrecem listove iscitavam redove da se preselim u neku pricu ...eto to je moj problem -ulenjila sam se. Wink

41The book club - Page 2 Empty Re: The book club Sre Okt 22, 2008 5:43 pm

Mirjana

Mirjana
Aktivni član
Aktivni član
U toku je Sajam knjiga cheers
Idete li i da li ste planirale nesto lepo da kupite?
Imate li nesto lepo za preporuku? amour

42The book club - Page 2 Empty Re: The book club Sre Okt 22, 2008 7:08 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
ufff..sto mi krivo, sto sam ljubomorna na taj vas sajam... :evil2:

43The book club - Page 2 Empty Re: The book club Čet Okt 23, 2008 1:50 am

lil

lil
Admin
Admin
Ne treba da budes ljubomorna . Vec par godina unazad, sajam vise nije ono sto je bio, vec vise "vasar tastine" .

Toliko je velika guzva da ne mozes prici standovima, a i oni, nalik jedan drugom i vrte se sve neke iste knjige, a i cene su doooobre, ako ima popusta, slabo se oseti . Vise usparam time sto sam clan Kluba citalaca i sl.

Kada se uzme u obzir cena karte (npr. nas cetvoro), to ti odmah anulira bilo kakav popust .

Pre su na sajam isli samo ljudi koji zaista vole knjigu, a sada je to postalo mesto gde treba da budes vidjen, knjige nekvalitetno uradjene, skoro sve su tipa dzepno izdanje, a cene kao da kupujes "pravu" ukoricenu knjigu .

Ja volim antikvarnice . Tu mozes naci dobrih knjiga, starih, malo i prljavih, ali pravih Very Happy .

https://dijeta.serbianforum.info

44The book club - Page 2 Empty Re: The book club Čet Okt 23, 2008 8:53 am

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
glavom o zid ja kako bese kako bese....
bas sam na jutarnjem slusala o jednoj knizi svestenik j enapisao
prva knjiga posvecena zeni u istoriji crkve...
znam samo da je na naslovnoj ikona (zene) i da je naslov nesto "zena....i jos neke reci "
Ali posto "pametan pise a budala pamti"sigurno znate u kojoj sam ja kategoriji. :girl_mad:

45The book club - Page 2 Empty Re: The book club Pet Okt 31, 2008 12:29 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Milica ::Tajci, jesi li sama nacrtala ovog princa ili je to ilustracija iz knjige?
U rijetkim trenucima iskrenosti, kao sada, priznam da uopste ne razumem tu knjigu?! Citala sam ju bar tri puta u nadi da nadjem genijalnost, znam da je proglasena za knjigu veka na celoj planeti, da su napisane bezbrojne pozitivne kritike i TV reportaze kako je to "najbolja decja knjiga za odrasle"...
Sada mi pade na pamet da ju ti,verovatno, razumes i bila bih ti jako zahvalna da mi ukratko i jednostavno kazes gde je tu dobrota, i to nesto sto ju razlikuje od mora drugih dobrih knjiga?!
Odgovoricu ti Milice, ali ne da ti objasnim sta je pisac hteo da kaze, vec da ti potvrdim moju retpostavku, da si razumela knjigu, samo mislis, da je rec o necem drugom.

Znacaj knjige je u specificnom nacinu pisanja o necem o cemu se najvise pise, ljubavi, poverenju, odanosti, zrelosti, nevinosti, najtananijim emotivnim kontaktima, nepotrebnom zlu i neobicnoj komunikaciji...O umecu da se to napise, a da bude zadovoljeno dete i odrasao covek.

Ovo je ilustracija koju sam poklonila Bubi i oslikava jednu od, za mene najlepsih prica iz knjige, pa cu se drzati nje.
Podseticu na pricu...
Mali princ je negovao ruzu. Posvetio joj svu svoju paznju, odgovornost, briznost i navikao je na sebe.
Ruza je za njega bila ljubav, onoliko koliko je dao sebe, svog vremena, emocija, odgovornosti i briznesti. Ulozio je u postojanje i opstanak ruze, svoju vrednost dajuci joj poseban znacaj i zastitu od svega sto bi je moglo povrediti, drzeci je pod staklenim zvonom.

Poenta - onoliko koliko se nekom damo emotivno, koliko mu vremena posvetimo, koliko svojih misli...toliko nam je vazan.
--------------
Cesto, nezadovoljni, pozelimo napustiti neku emotivnu vezu, ali nas odrzi upravo saznanje datog vremena...tog trajanja trosenja sebe i trazenja sebe u drugima, to nas odrzi i dalje u toj vezi.
----------
Knjiga govori o onim nasim najtananijim osecajima za dobro i zlo kroz nevinost i cistotu dushe, o vaznosti prijateljstva, postovanja tudjih davanja i emocija, o navikama koje stvaramo dajuci se drugima, Vaznosti prilagodjavanja jedne na druge, postovanju koje ulazemo za druge i toleranciji.
Knjiga govori o nepotrebnoj krutosti pravila koje je covek coveku nametnuo, zapostavljajuci vaznost onoga sto nas zaista ispunjava, povezuje, cini vrednim ...slobodnim i u pravom smislu vaznim.
Uci nas da svoju recitost mozemo dati vise cuteci pored neke bliske osobe, ako je zaista primetimo.
Uci nas da je vaznija duhovna vrednost od materijalne i da nije dobar put koji je ovaj svet izabrao, jer upravo sve to vazno sto mozemo dati jedni drugima, pretvaramo u brojeve i nametnutu realnost koja se vidi samo na povrsini. To je pisac pokazao ilustracijom slona. Nije sve onako kako realno vidimo. Moramo ukljuciti svoja unutrasnja osetila da bi smo nesto u pravom smislu spoznali, a to radimo sve manje i manje...odrastanjem. Kao da sebe napustamo.
Da bi smo nekoga dobili, moramo ga postepeno privikavati na svoje unutrasnje vrednosti, upoznavajuci njegove. To je jedini nacin da napravimo pravi kontakt.
To je prikazano kroz pripitomljavanje lisice.

Pisac, kao da se ovom knjigom oprostio od sveta, pokazujuci vaznost maste i emocije cija nas zakrzljalost cini najvise nesrecnima i otudjenima, a da toga nismo svesni jer nas odrastanje odvaja od ciste, nevine decije dushe koju bi smo odrastanjem trebali uvek negovati u sebi. Onaj ko to uspe, manje se oseca otudjeno, usamljeno i nesrecno. Bez proracuna se daje i bez proracuna uzima. U suprotnom, negujemo zlo u sebi i drugima.
To je opsano kroz onog kralja.

Pisac, bio je pilot, zavrsio je kao Mali princ. Seo u avion i nestao. Nikad se nije saznalo kako je i gde zavrsio.
Sve je to uokvireno u fenomen ove knjige. Mnoge su napisane na istu temu, ali ni jedna sa ovako suptilnom granicom decijeg i odraslog, da ni do danas ne uspevamo shvatiti da li je ovo knjiga za decu ili za odrasle.
Knjiga govori i o toj niti - granici razdvajanja sustine nevinosti- o detetu i prividno zrele realnosti -odraslom coveku koji je zaboravio da je bio dete, a to sve daje osecaj usamljenosti i ta usamljenost protkana sa vrlo malo reci kroz sve likove u knjizi, cini je veoma recitom, tuznom i genijalnom.
------------------------------
Milice, bolje ne znam objasniti, vec ovako, da napisem svoj subjektivan dozivljaj kroz knjigu i kritike napisane o njoj.

Zamisli se kao devojcica, potpuno sama na svetu i tako procitaj knjigu.
:book2:

46The book club - Page 2 Empty Re: The book club Pet Okt 31, 2008 2:45 pm

millica

millica
Poznata faca
Poznata faca
Hvala ne ekspresnom odgovoru i lepom, slikovitom objasnjenju.giverose
Ovo cu odstampati i uloziti u moju knjigu, i u najskorije vreme ponovo ju polako citati.
Kada procitam napisacu ti kako sam ju sada dozivela.cvecko

47The book club - Page 2 Empty Re: The book club Pet Okt 31, 2008 6:33 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Mozda smo ovo trebale pisati u podforumu "O knjizi...." ali nema veze, kad dusha progovori, svugde joj je mesto.
Uzivaj u knjizi i nadam se da ce ti osveziti mastu i emociju na neku tvoju ruzu.
giverose

48The book club - Page 2 Empty Re: The book club Ned Nov 02, 2008 11:36 am

millica

millica
Poznata faca
Poznata faca
Kada ja ponovo procitam Malog princa, pa kada ponovo prodiskutujemo i dodjemo do nekog finog zakljucka, mozemo temu lako ubaciti u podforum "O knjizi". Meni je bas trebalo hrabrosti da priznam da ne razumem... bay

49The book club - Page 2 Empty Re: The book club Čet Nov 06, 2008 8:34 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Milice, ne znam ja da li sam knjigu razumela odmah. Kad procitas kritike, upute te na pravi nacin razmisljanja. Verovatno je to i meni pomoglo.
Nemoj se nikad ustrucavati priznati da nesto ne razumes. Ne treba za to hrabrost, vec sigurnost u sebe. Mnogi ljudi prave veliku gresku, pretvaraju se da nesto razumeju i tako ostaju vecito u neznanju.

50The book club - Page 2 Empty Re: The book club Sub Nov 08, 2008 8:06 am

millica

millica
Poznata faca
Poznata faca
Pozdrav Lilit i Sun!

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 4]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu