Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član
Pozdrav,

Na privremenom sam radu u Afganistanu, radim kancelarijski posao 13 sati dnevno sa 3 pauze za obroke, a nakon radnog vremena zbog nedostatka sadrzaja u kampu (smjesten sam u jednom malom kampu koji cak nema ni osvjetljenje navece) tusiram se, i odma idem u krevet.. Logicno je da se takvim zivotom - sjedi, jedi, spavaj, taloze kilogrami i masnoce.

Moja zelja je da smrsam 10, 15 kilograma u roku par mjeseci, i sto je jos bitnije od toga, da nastavim odrzavati tu tezinu kada je aBd dostignem.

Jos jedan problem osim predugog radnog vremena je specificna kuhinja. Naime, nemamo puno izbora, samo 2,3 jela po obroku.
Za dorucak skoro pa redovno imamo jaja (pecena i kuhana), przeno suho meso, pahuljice, tostirani hljeb i male lepinice. Takodje na raspologanju su razni namazi, kafa, caj, mlijeko i sokovi.

Za rucak i veceru vecinom imamo meso, govedje odreske ili piletinu, najcesce przenu, zatim krompir przeni ili piru, ponekad brokule, karfiol ili neko drugo povrce. Takodje, vrlo cesto imamo i supe.

4,5 vrsta voca, te 2,3 vrste salata su uvijek dostupne u neogranicenim kolicinama.

Sto se tice hrane, to je sve. Glede prostora za vjezbanje, kamp je nasut krupnim kamenjem tako da je navece, pored toga sto je mrak, jako tesko i opasno trcati, mada ima par prostora sa pjeskom gdje bi se moglo potrositi malo kalorija. Takodje imamo i teretanu koja nema nikakve sprave osim tegova.


Sada bi trebao savjet kako od hrane koja mi je na raspologanju, slobodnog(?) vremena i (ne)prostora za vjezbanje sklopiti jednu finu dijetu, ako je uopste moguce?

Veliki pozdrav svima i unaprijed Vam hvala! Smile

gagana1958

gagana1958
I bi profi
I bi profi
Nadam se da pisem na pravom mestu. Imam zelju da pomognem, nadam se da cu uspeti u tome, mada ima ovde i drugih clanova koji ce priskociti u pomoc. Za pocetak trebas da znas da svaki dan treba da sadrzi pet obroka (tri glavna i dva medjuobroka-uzine) koji tebaju uvek da budu u isto vreme ili bar priblizno da je tako. To je osnovni princip zdrave i uravnotezene ishrane. Mislim da u tvom izboru namirnica ima mesta za jednu takvu ishranu mada, treba se potruditi jer uslovi zaista nisu zavidni. Od ponudjenog uvek trebas da biras ne przeno i manje masno sa dosta povrca (po mogucstvu svezeg) sa razmacima u obrocima od po (otprilike) 3h. Uzine bi najbolje bilo da su vocne. Naravno, da ne zaboravim koliko je vazan unos velike kolicine tecnosti gde se nikako ne ubrajaju kafa, gazirani napici kao ni sokovi na kojima pise voce 100%. Od tecnosti je dozvoljena voda, biljni cajevi, eventualno sokovi od sveze cedjenog voca ali je to bolje za uzinu. Znam da ti ovo sada izgleda kao nemoguca misija ali nije tako, potrebna je samo jaka volja iako u pocetku zna da bude jako tesko. https://dijeta.serbianforum.info/t386-razni-kalkulatori Nadam se da sam uspela pravilno da ti stavim link za kalkulatore (nisam bas vesta u tome) gde mozes da izracunas svoj bazalni metabolizam i sl. U svakom slucaju, moj savet ti je da ne budes nestrpljiv i pregledas forum stavku po stavku jer ces nauciti dosta toga o pravilnoj ishrani i mogucnostima za mrsavljenje jer su ove divne forumasice zaista ulozile ogroman trud i rad na stvaranju ovih tekstova i ovo je jedno veliko bogatstvo!
UUUHH!!! Nadam se da te nisam udavila ovolikim tekstom. Mozda je malo konfuzno, za mpocetak toliko od mene. Javi se oko bilo koje nedoumice! Srecan pocetak! smil43c718000c2eecv7 goody sunn10

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Brava Gagana klapklap To je to good Vagabundo dobrodosao cheers

gagana1958

gagana1958
I bi profi
I bi profi
Sun, mnogo sam srecna sto sam uspela da stavim link (kao sto rekoh, nisam bas vesta sa kompjuterima)! goody Je l` ti imas svoj dnevnik ili samo pratis nas ostale? Pozdrav! jeeeeeeee

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član
gagana1958 ::Nadam se da pisem na pravom mestu. Imam zelju da pomognem, nadam se da cu uspeti u tome, mada ima ovde i drugih clanova koji ce priskociti u pomoc. Za pocetak trebas da znas da svaki dan treba da sadrzi pet obroka (tri glavna i dva medjuobroka-uzine) koji tebaju uvek da budu u isto vreme ili bar priblizno da je tako. To je osnovni princip zdrave i uravnotezene ishrane. Mislim da u tvom izboru namirnica ima mesta za jednu takvu ishranu mada, treba se potruditi jer uslovi zaista nisu zavidni. Od ponudjenog uvek trebas da biras ne przeno i manje masno sa dosta povrca (po mogucstvu svezeg) sa razmacima u obrocima od po (otprilike) 3h. Uzine bi najbolje bilo da su vocne. Naravno, da ne zaboravim koliko je vazan unos velike kolicine tecnosti gde se nikako ne ubrajaju kafa, gazirani napici kao ni sokovi na kojima pise voce 100%. Od tecnosti je dozvoljena voda, biljni cajevi, eventualno sokovi od sveze cedjenog voca ali je to bolje za uzinu. Znam da ti ovo sada izgleda kao nemoguca misija ali nije tako, potrebna je samo jaka volja iako u pocetku zna da bude jako tesko. https://dijeta.serbianforum.info/t386-razni-kalkulatori Nadam se da sam uspela pravilno da ti stavim link za kalkulatore (nisam bas vesta u tome) gde mozes da izracunas svoj bazalni metabolizam i sl. U svakom slucaju, moj savet ti je da ne budes nestrpljiv i pregledas forum stavku po stavku jer ces nauciti dosta toga o pravilnoj ishrani i mogucnostima za mrsavljenje jer su ove divne forumasice zaista ulozile ogroman trud i rad na stvaranju ovih tekstova i ovo je jedno veliko bogatstvo!
UUUHH!!! Nadam se da te nisam udavila ovolikim tekstom. Mozda je malo konfuzno, za mpocetak toliko od mene. Javi se oko bilo koje nedoumice! Srecan pocetak! smil43c718000c2eecv7 goody sunn10

Hvala puno, citam koliko je moguce.. Nadam se da i ce se neko pojaviti sa konkretnim rjesenjem ili cak neko ko je imao slican problem..

Za sada se puno drzim voca i povrca, jedem bez hljeba, pijem puno tecnosti, narocito prije obroka (negdje sam procitao da je to dobro). Citao sam o raznim djetama, ali sve zahtjevaju specificnu ishranu koja meni nazalost nije dostupna.. Tako da za sada improvizujem sa smanjivanjem unosa hrane, ukidanjem nekih namirnica za koje mislim da su stetne i tako..

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član
Sun ::Brava Gagana klapklap To je to good Vagabundo dobrodosao cheers

Hvala, bolje Vas nasao hello

gagana1958

gagana1958
I bi profi
I bi profi
To i jesu najbolje mere koje si vec preduzeo! Jedino to je kljuc zdravog skidanja kilograma kao i odrzavanja postignute kilaze. Nevezano za mrsavljenje, preporucujem ti vezbe istezanja koje ne traze puno vremena i posebne uslove tj. mozes ih raditi bilo kad, cak i na poslu jer zbog tvog sedelackog nacina zivota kicma mnogo trpi, pa i ako nemas trenutno probleme te vrste, imaces ih, nazalost. Ne bi bilo lose da otvoris svoj dnevnik i pocnes da pises sta u toku jedes da bi smo ti davali sugestije, kritike...
P.S. Pomenuo si "da se neko javi sa konkretnim resenjem". Nadam se da ne ocekujes "magicno" resenje tipa "kako skinuti 5 kg za 5 dana" jer sve te instant dijete su kljuc narusavanja zdravlja, siguran put do povratka kilograma i nabacivanja jos kojeg preko. Mozda ti se istina ne svidja ali skidanje kg-a je mukotrpan i dug posao. Stoga, kreni! trckaralo trci

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član
gagana1958 ::To i jesu najbolje mere koje si vec preduzeo! Jedino to je kljuc zdravog skidanja kilograma kao i odrzavanja postignute kilaze. Nevezano za mrsavljenje, preporucujem ti vezbe istezanja koje ne traze puno vremena i posebne uslove tj. mozes ih raditi bilo kad, cak i na poslu jer zbog tvog sedelackog nacina zivota kicma mnogo trpi, pa i ako nemas trenutno probleme te vrste, imaces ih, nazalost. Ne bi bilo lose da otvoris svoj dnevnik i pocnes da pises sta u toku jedes da bi smo ti davali sugestije, kritike...
P.S. Pomenuo si "da se neko javi sa konkretnim resenjem". Nadam se da ne ocekujes "magicno" resenje tipa "kako skinuti 5 kg za 5 dana" jer sve te instant dijete su kljuc narusavanja zdravlja, siguran put do povratka kilograma i nabacivanja jos kojeg preko. Mozda ti se istina ne svidja ali skidanje kg-a je mukotrpan i dug posao. Stoga, kreni! trckaralo trci

Ma nisam mislio na to, kakvi.. Da mi je do toga, kupio bih neke ucinkovite americke preparate koji se imaju naci u bazi.. Vec reko, mozda je neko imao isti ili slican problem pa mi moze prenijeti iskustvo ili sl.

A probati cu jos pomaknuti radno vrijeme na 7-20h (trenutno je 6-19h) pa cu pokusati malo trcati po pjescanim predjelima od 6 do pola 7, zatim se tusirati, dorucak, pa na posao.. A vidjeti cu i da od sutra otvorim taj dnevnik, pa da me mozete ispravljati..

gagana1958

gagana1958
I bi profi
I bi profi
Svi ovde imaju isti ili slican problem, tako da, ne brini bar iskustva imamo na pretek! goody Mozes da probas i sa brzim hodanjem, kazu da je jos ucinkovitije od trcanja. trci

gagana1958

gagana1958
I bi profi
I bi profi

blesa

blesa
I bi profi
I bi profi
Dobro dosao i od mene, svakako nisi u zavidnoj situaciji, jako je otezavajuce sto ne spremas sam hranu, samim tim i nemas veliki izbor, devojke su ti vec sve rekle: izbaci sokove -to je veliki izvor kalorija a nicemu ne sluze, povecaj voce, i kada si u moucnosti biraj ne przeno,
pazi,ti mnogo radis i nemoj nikako izbacivati obroke, jer ces unistiti organizam,znaci samo koriguj ishranu u onoj meri kojoj mozes.

Do kada ces raditi tu?

http://www.myspace.com/cojili

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član
blesa ::Dobro dosao i od mene, svakako nisi u zavidnoj situaciji, jako je otezavajuce sto ne spremas sam hranu, samim tim i nemas veliki izbor, devojke su ti vec sve rekle: izbaci sokove -to je veliki izvor kalorija a nicemu ne sluze, povecaj voce, i kada si u moucnosti biraj ne przeno,
pazi,ti mnogo radis i nemoj nikako izbacivati obroke, jer ces unistiti organizam,znaci samo koriguj ishranu u onoj meri kojoj mozes.

Do kada ces raditi tu?

Da, to sam vec poceo primjenjivati.. Nazalost vecina mesa koje se sprema je przeno, tako da mi je to haos tesko.. Jedino da se skroz odreknem mesa? :/

A planiram ako sve bude uredu ostati jos par godina, jer imam neke planove koje mislim realizirati.. Zbog toga bi volio steci navike da se normalno hranim i da ocuvam zeljenu tezinu ako je nekada dostignem..

blesa

blesa
I bi profi
I bi profi
ja ne jedem meso, tako da je takva ishrana inace moguca, ali ti nemas cime tu nadoknaditi to, trebalo bi da jedes ili ribu i sireve, da pijes jogurt, a verujem da nisi u mogucnosti da izvoljevas...


godinama mislis raditi tako nenormalno???

http://www.myspace.com/cojili

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član
blesa ::ja ne jedem meso, tako da je takva ishrana inace moguca, ali ti nemas cime tu nadoknaditi to, trebalo bi da jedes ili ribu i sireve, da pijes jogurt, a verujem da nisi u mogucnosti da izvoljevas...


godinama mislis raditi tako nenormalno???

Tesko, jogurt ponekad imamo, ali nikada ne znam kada.. Isto tako i za ribu.. Pokusati cu sa sto vise vode i voca, a to meso ograniciti na kolicine koje su mi bas neophodne..

Da, mislim.. Ipak radim za lijepe pare koje ce mi pomoci da obezbjedim svoju buducnost..

blesa

blesa
I bi profi
I bi profi
Na zalost nesto uvek mora da trpi, polako budi strpljiv, pisi nam sta jedes pa cemo u hodu davati dodatne savete i predloge


nadam se da ces ostvariti svoje ciljeve u tim nehumanim uslovima (zamisljam kamp)


cheers

http://www.myspace.com/cojili

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
V90, dobro nam dosao i sva sreca sto je gagana imala vremena da ti se posveti. Izgleda da nas je uhvatila praznicna euforija.

Cini mi se da je kod tebe najveci problem nedostatka prostora za fizicke aktivnosti (FA), sobzirom na radno vreme.
Nije problem sto se ne mozes pridrzavati neke odredjene dijete. Ima sigurnijih nacina pogotovo ako mozes odrzati samokontrolu.
Vec si smanjio porcije, sto je odlicno. Razmisljas kako da resis mogucnost FA. Krenuo si pravim putem
Izbor hrane koja ti je na raspolaganju, nije losa.
Peceno meso, ako nije masno mozes jesti uz sveze salate bez priloga od krompira, pirinca, testenina...Na takav nacin pravi kombinacije u obrocima. Sve ovo sto sam ti nabrojala kao priloge, ruckaj isto sa svezim salatama, barenim povrcem.
Jaja su manje kaloricna kuvana, a ako nemas problem sa kolicinom, belanca mozes jesti koliko hoces.
Npr. jedno celo jaje, nekoliko belanaca, salata i eto dobre vecere.

Ako smanjis kolicinski obroke, za tebe je pravo resenje vezbanje. Moze se to obavljati na razne nacine jer bez tako trosenja kalorija, nista neces napraviti, cak i da gladujes. Naprotiv.

Mogao bi koristiti teretanu za vezbanje na podu. Mozda imate neku strunjacu ili sam donesti prostirku. Mozes kod nas naci opisane vezbe u podforumu Fizicke aktivnosti..
Moglo bi ti OVO koristiti. Te vezbe iz fotelje mozes raditi i na pauzama na radnom mestu.
Odlicna vezba je i preskakanja konopca. Verovatno si imao priliku to videti, a zamenjuje trcanje. Drzis ivice konopaca u rukama i vrtis ga preko glave i ispod nogu preskakajuci.

Nemoj mnogo razmisljati o broju kilograma. To ti moze smanjiti volju. Kreni u akciju i bice sve u redu.
Na prvo mesto stavi vezbanje. Tvoj organizam je mlad, verovatno imas dobar metabolizam, samo je problem ne kretanje.

Kad otvoris dnevnik, videces i nase, pa ako imas vremena, upoznaces se sa slicnim problemima.

Verujemda ces ostvariti svoje planove za buducnost, veruj u sebe i svoju odluku da smanjis kilice. Ti si hrabar decko.
bay

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član
Tajci ::V90, dobro nam dosao i sva sreca sto je gagana imala vremena da ti se posveti. Izgleda da nas je uhvatila praznicna euforija.

Cini mi se da je kod tebe najveci problem nedostatka prostora za fizicke aktivnosti (FA), sobzirom na radno vreme.
Nije problem sto se ne mozes pridrzavati neke odredjene dijete. Ima sigurnijih nacina pogotovo ako mozes odrzati samokontrolu.
Vec si smanjio porcije, sto je odlicno. Razmisljas kako da resis mogucnost FA. Krenuo si pravim putem
Izbor hrane koja ti je na raspolaganju, nije losa.
Peceno meso, ako nije masno mozes jesti uz sveze salate bez priloga od krompira, pirinca, testenina...Na takav nacin pravi kombinacije u obrocima. Sve ovo sto sam ti nabrojala kao priloge, ruckaj isto sa svezim salatama, barenim povrcem.
Jaja su manje kaloricna kuvana, a ako nemas problem sa kolicinom, belanca mozes jesti koliko hoces.
Npr. jedno celo jaje, nekoliko belanaca, salata i eto dobre vecere.

Ako smanjis kolicinski obroke, za tebe je pravo resenje vezbanje. Moze se to obavljati na razne nacine jer bez tako trosenja kalorija, nista neces napraviti, cak i da gladujes. Naprotiv.

Mogao bi koristiti teretanu za vezbanje na podu. Mozda imate neku strunjacu ili sam donesti prostirku. Mozes kod nas naci opisane vezbe u podforumu Fizicke aktivnosti..
Moglo bi ti OVO koristiti. Te vezbe iz fotelje mozes raditi i na pauzama na radnom mestu.
Odlicna vezba je i preskakanja konopca. Verovatno si imao priliku to videti, a zamenjuje trcanje. Drzis ivice konopaca u rukama i vrtis ga preko glave i ispod nogu preskakajuci.

Nemoj mnogo razmisljati o broju kilograma. To ti moze smanjiti volju. Kreni u akciju i bice sve u redu.
Na prvo mesto stavi vezbanje. Tvoj organizam je mlad, verovatno imas dobar metabolizam, samo je problem ne kretanje.

Kad otvoris dnevnik, videces i nase, pa ako imas vremena, upoznaces se sa slicnim problemima.

Verujemda ces ostvariti svoje planove za buducnost, veruj u sebe i svoju odluku da smanjis kilice. Ti si hrabar decko.
bay


Hvala ti puno, ovo ce mi koristiti poceti cu vec danas da primjenjujem..

Nisu mi problem kilogrami u onom smislu da sam pregojazan, jest da 117 kg puno zvuci, ali trenirao sam 4,5 godina bodybuilding i vecinom su to sve kg u misicima i ne izgleda uopste lose, ali sada sam nabacio 6,7 kg sala kojih hocu da se rijesim, kao i da smanjim i tu misicnu masu, buduci da nekada ovako ogroman mogu stvoriti utisak lose osobe, a ustvari sam u dusi dobrica, heh.

Salate vec jedem redovno, zanima me voce.. Ja preferiram grozdje kojeg ima mnogo i koje cesto jedem. Koje su kolicine dobre, ima li neka granica ili se moze jesti koliko se hoce?

Takodje uveo sam i uzine izmedju obroka gdje pojedem jabuku i narandzu, kiwi ili sl.

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član
blesa ::Na zalost nesto uvek mora da trpi, polako budi strpljiv, pisi nam sta jedes pa cemo u hodu davati dodatne savete i predloge


nadam se da ces ostvariti svoje ciljeve u tim nehumanim uslovima (zamisljam kamp)


cheers

Bolje nemoj ni zamisljati Very Happy .. Kad neamo svjetla navece i kad se u 6 ne vidi prst pred okom, sve ti je jasno smesna

blesa

blesa
I bi profi
I bi profi
ja za grozdje ne znam jer ga ne volim,sacekacemo nekoga iskusnijeg


super za uzine,to ce ti i ubrzati metabolizam a i neces biti pregladneo do rucka/vecere tako da ce se i kolicine smanjiti



goody

http://www.myspace.com/cojili

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član
blesa ::ja za grozdje ne znam jer ga ne volim,sacekacemo nekoga iskusnijeg


super za uzine,to ce ti i ubrzati metabolizam a i neces biti pregladneo do rucka/vecere tako da ce se i kolicine smanjiti



goody

Oki Smile

Uveo sam sebi i neki pocetni trening, ujutro radim sklekove, navece trbusnjake.. Dok ne uhvatim vremena i ritam za neko trcanje ili sl.

Mirna

Mirna
I bi profi
I bi profi
Super si počeo, polako samo i sretno! bay cheers

http://[url=http://www.ticker.7910.org/eng][img]http://www.ticke

Mirna

Mirna
I bi profi
I bi profi
Grožđe je baš kalorično samo da znaš, pa bolje udri po nekim drugim voćkicama! whistle

http://[url=http://www.ticker.7910.org/eng][img]http://www.ticke

Vagabundo90

Vagabundo90
Aktivni član
Aktivni član
Mirna ::Grožđe je baš kalorično samo da znaš, pa bolje udri po nekim drugim voćkicama! whistle

Ojj sta sam ga jutros pojeo Sad( Dobro onda.. promjenit cu Smile


Htio sam da pitam jos za termine obroka, ako mi ko moze dati savjet..

Naime, budim se oko 05:30, lijezem oko 08:30.
Dorucak se servira od 06:30 do 09:00
Rucak se servira od 11:30 do 13:00
Vecera se servira od 17:00 do 20:00

Trenutno pazim da ne veceram previse kasno, pa doruckujem oko 7, rucam oko 12 i veceram oko 6. Izmedju pojedem narandzu ili jabuku. Da li bi trebao termine promjeniti?

blesa

blesa
I bi profi
I bi profi
jeeeeeeee gde si ti?


ok su ti rasporedi obroka, i dobro je sto si cokoladno mleko zamenio vocem Smile

http://www.myspace.com/cojili

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu