Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Razbijmo mitove o debljini Empty Razbijmo mitove o debljini Pet Sep 05, 2008 3:53 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Veliki broj stručnjaka ali i ljudi koji su uspeli u veličanstvenom poduhvatu da oslabe i ostanu vitki znaju da kažu da je prvo i osnovno pravilo uspeha – verovati da je on moguć!!!
O tome svedoče i sve uspešne priče koje ulivaju samopuzdanje uz rečenicu “kad mogu oni mogu i ja”.

Postoji jos nešto zajedničko uspešnim dijetalcima – većina ih se pridržavala sopstvenih pravila i kršila postojeće stereotipe o debljini .

Evo nekih stereotipa navedenih u knjizi „Mršavi za ceo život“(Thin For Life od Anne M. Fletcher):

1. Ako ste debeli još od detinjstva gotovo je nemoguće da ćete ikad biti mršavi
2. Ako ste neuspešno sprovodili dijete i ranije – male su šanse da se neuspeh ne ponovi
3. Ako uspete da oslabite – do kraja života će te morati jesti kao ’tica
4. Ako hoćete d aoslabite i zadržite tu kilažu – morate postati fitnes fanatik
5. Zaista je teško, gotovo nemoguće oslebeti nakon 40-te
6. Nemoguće je oslabeti po sopstvenom režimu, još manje zadržati željenu težinu
7. Dijete ne pomažu – ako oslabite na dijeti čim prestanete kilaža će se vratiti
8. Ako vam se desi plato u toku dijete – male su šanse da će kilaža ikad ponovo početi da opada
9. Ako počnete ponovo da se debljate, neminovno će te vratiti sve izgubljene kile
10. Ako ne zadržite težinu koju ste postavili sebi kao cilj – vi ste neuspešni!

Ako ste prepoznali neke od sopstvenih uverenje važno je znati da ona nisu tačna i stalno sebi ponavljati: Nezavisno od toga koliko i zašto ste se ugojili, svako je sposoban da smrša i zadrži željenu težinu!

A evo i nekoliko pitanja koji bi nam mogla pomoći da sami sebi damo neke odgovore kroz diskusiju:

1.Da li verujete da možete da postignete cilj koji ste sebi postavili?
2. Da li verujete da možete da zadržite željenu težinu do kraja života?
3. Koliko je, po vama, važno verovati da je moguće postići cilj ili uverenje ne igra nikakvu ulogu?

2Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Uto Sep 09, 2008 3:07 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Ja moram sama sebi da odgovorim na ovo pitanje. (Tema je zamisljena kao poziv za diskusiju o "mitovima o debljini")..
Elem, ja mislim da sam rob mita navedenog pod br. 1. "Ako ste debeli još od detinjstva gotovo je nemoguće da ćete ikad biti mršavi"
Ja sam oduvek bila hmh.. recimo "buckasta"..mada, nisam bila debeljuca, nekako imala sam uvek 3-4 kg. vise...I oduvek (od kad znam za sebe) mi je to pretstavljalo problem..Ono sto me proganja svih ovih godina je recenica koju je izgovorio decko moje drugarice. Naime i ona je na slican nacin bila "debeljuca" kao i ja (i danas je) sa nekoliko kg., viska .
Elem, taj njen decko joj je u razgovoru rekao (a ona meni prenela) da "ja nikad necu mozi da oslabim jer to je takav tip debljine koji je navodno njemu poznat i svako ko ga ima - ne moze da oslabi"..Ne znam kakvu je "ocenu" dao za njenu debljinu, sogurno je bilo, al ja se ne secam.
Kao sto vidite, ja jos pamtim te njegove reci..mislim da su one prosto zapecatile moju nesigurnost i pesimizam..I dan danas se njih secam i borim protiv njih...I jos uvek nisam ubedjena da nije bio u pravu.

3Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Uto Sep 09, 2008 3:54 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Mnogi ljudi veruju u takve mitove. Meni, otkad sam vidnije smrsala, mnogi priznaju da na
pocetku mog poduhvata nisu verovali da cu ista postici (sem, sto jedan kolega rece,
razbijenog fara usled nesvestice za volanom smesna usled gladovanja) jer je, po uvrezenom
misljenju, moj tip telesne gradje (bio) takav.

Fakat, ja imam izuzetno krupnu gradju (raspon ramena mi je u kategoriji krupnog muskarca
moje visine, sirina lakta jos jaca), ali kosti ne odredjuju kolicinu masnog tkiva niti
kolicinu i oblik misica. E, to je ono na cemu moze da se uradi podosta.

Sto se tice verovanja u cilj - retki su oni koji preduzimaju aktivnost (sem ako su na
nju u bilo kom smislu primorani ili ako je ona put ka sasvim drugom cilju) bez vere u
njen uspesan ishod. Covek je racionalno bice i svaka njegova radnja je svrsishodna u
izvesnom smislu. OK, cesto cilj sam po sebi nije opravdan, ali retko kad "lutamo bez
cilja" kroz zivot. Ovde prvenstveno polazim od sebe.

Zeljenu tezinu sam jednom (davno) postigla i nisam je zadrzala. Zato i jesam ovde gde
sam. E sad, imajuci u vidu da covek uci iskljucivo na svojim greskama, mislim da ce mi
nauk biti dovoljan. Pobogu, pa ni sad ne jedem k'o zec, sta ce mi faliti da odrzavam
ovaj tempo "za vjeki vjekov"? A neka slava ovde i rodjendan onde mogu lepo da se koriguju
druzenjem sa biciklom i tegovima Wink

Vracamo se na verovanje u cilj... Ima ona izreka "Odgovor univerzuma je uvek DA, samo
treba postaviti pravo pitanje" - dakle, ako vidimo sebe za 6 meseci, godinu dana, koliko
vec u telu kakvo zelimo, i ako u to od srca verujemo, to ce nas pokretati i biti od velike
pomoci. Sa druge strane, ako smo "prinudjeni" da radimo nesto a vidimo sebe kako grlimo
industrijsko pakovanje euro-krema kad nam dijeta "pukne" za par nedelja, dobre su sanse
da se to i desi...

Sun, pominjes strah u izvesnoj formi... Najbolji lek za strah je najsurovije suocavanje
sa tim strahom i mali koraci u njegovom pobedjivanju. Ja sam se do svoje 15-16 godine
enormno plasila visine - sve sto je vise od stolice je bilo teror. Onda su postavili
toranj za Bandzi skok na Adi i (uz potpis roditelja) sam bila prvi maloletnik koji je
skocio. Naravno, bila sam na smrt prestravljena tada, ali... Strah je pobedjen! Kako da
pobedimo strah da smo "zarobljeni u telu debeljuce"? Lepo: prvo malo nauke koja kaze da
moze, a posle i primena one druge nauke koja kaze kako moze.

Postati fitnes fanatik - pa, to i nije tako lose - barem sa moje tacke gledista! Osim
gubitka kilograma, fizicka aktivnost daje jos dosta koristi u kojima mozemo uzivati!

Dijete ne rade - tu se slazem! Ja nisam na dijeti, ja sam na rezimu ishrane za koji sam
sigurna da mogu (uz one slave i rodjendane Wink ) da guram dozivotno. Ja kad cujem rec
"dijeta", mislim na one gluposti koje se povlace po novinama i obecavaju cuda, ali daju
suprotna cuda - u najboljem slucaju, povratak kg.

Poseban biser mi je poslednja stavka - pobogu, mogu ja da stignem do kraja mog tickera,
pa onda da jos malo oborim, pa da resim da nabacim nesto misicne mase. I, po toj prici,
ja bih bila neuspesna. A po mom gledistu bi to bio super uspeh!

Eto, to je moje davlje...ovaj...misljenje Wink na temu tako tupavih predrasuda!

4Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Ned Sep 14, 2008 11:39 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Lana draga, predrasude u principu nisu inteligentne, ergo: tupave su! Ali ne radi se o tome da li se nase racionalno bice sa njima slaze ili ne, da li imamo vise ili manje arumenata,da li su oni jaci ili slabiji.Mislim da se radi o nekim nesvesnim ili jos bolje neosvestenim mitovima ili predrasudama koje "deluju" na nas, a da nismo uopste svesni toga...
Ja sam ove mitove nasla u knjizi i prosto se zaprepastila kad sam iskreno sebi odgovorila i zakljucila da kod mene deluje jedan od njih - onaj o tome da sam takav tip debljine i da nikad (akcenat je na nikad) necu smrsati, a da bogami i druge vrlo dobro "poznajem"..Citajuci o njima ja sam da tako kazem osvestila kod sebe taj saboterski "glasic" koji me prati vec godinama, i jos gore deluje, a da ja toga uopste nisam svesna. Mislim da sad kada da tako kazem "znam za jadac" mislim da necu dozvoliti da me sabotira..ili bar..trudicu se da mu ne dozvolim da uspe u tome..
Ja sam fascinirana tvojom razboritoscu i spremnoscu da zbog straha od visine - krenes na banzi skok. ja eto nisam bas tako hrabra.Nisam ni jaka, priznajem. tek pod stare dane otkrivam kod sebe neke osobine koje nisam ni slutila da imam: na primer da teram sebe i preko zone "udobnosti"..ja sam konformista po prirodi, ali tek sad nesto poduzimam u vezi toga...Sigurna sam da mnogi isto tako imaju takve neke "mitove" ili "predrasude" koji nas sabotiraju i slabe nam snagu u ovom poduhvatu. Stvar je u tome prepoznati ih da bi smo ih mogli savladati...Nadam se da ova tema moze da bude od nekakve pomoci u tome.. Very Happy

5Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Ned Sep 14, 2008 1:30 pm

Gost


Gost
Iskreno, nisam verovala da ću moći da skinem ispod 68 kg.
Pokušavala sam u više navrata i nije moglo. Zato sam bila presrećna za onih 67,2 kg.
Ali, sad, kad opet vaga pokazuje 68... Sumnja se vraća. kilroj

6Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Ned Sep 14, 2008 2:17 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Mozda je resenje da pobedis sumnju. Ja mislim da je ovaja lanin citat najbolji odgovor
lana ::"Odgovor univerzuma je uvek DA, samo
treba postaviti pravo pitanje" - dakle, ako vidimo sebe za 6 meseci, godinu dana, koliko vec u telu kakvo zelimo, i ako u to od srca verujemo, to ce nas pokretati i biti od velike pomoci.
Ja sam sigurna, ama bas sigurna da mozes da ides pod 68...nema tu neke filozofije, sve je to cista matematika...moras da ubedis sebe da je to moguce. probaj za pocetak da se ponasas kao da si ubedjena, pa postepeno ce se samopouzdanje vratiti. Seti se scene iz crtanog o sloncetu Dambo i carobnom peru...Zato evo:
Razbijmo mitove o debljini Purple10

7Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Pon Sep 15, 2008 12:29 am

lil

lil
Admin
Admin
Odlicna tema .

Vidis, ja se ne opterecujem rokovima, pa "odavde do vecnosti" i sl. obecanjima, ja samo zelim da polako slabim i da popravim svoje zdravlje. Poznato je koliko samo kg sala tera srce da pumpa vise krvi u sve kapilare koji nastanu u tom kg, a ja ih jos imam podosta za skinuti i samim tim osloboditi svoje srce nepotrebnog bremena.

Kao i Lana i ja sam uspela da dodjem do skoro idealne tezine, ali sam poklekla komforu, kako ti to lepo kazes mocking i prepustila se carima hrane koja goji, a koju bas i ne ljubim najvise . Jednostavno sam mislila da cu se za cas vratiti na svoju staru kilazu kao i prethodni put, ali sam se malo prevarila. Zatim sam pribegavala formulama jedi sta hoces, samo pij ove ili one tablete i ko zna sta sam sve ucinila svom telu i organima sa tom tabletomanijom, ali, konacno, uspela sam da pobedim zderaca u sebi i da skinem poprilican visak .

Onda je doslo do stagnacije, pa ne mogu reci da me je to bas jako potreslo, jer je iza mene poprilican zivotni put i naucila sam se strpljenju . Sem povremenih ispada u vidu kolebanja i manjka vere u sebe i svoj uspeh, generalno sam zadovoljna kako sve to ide, jer se mnogo zdravije hranim i jedini mi je problem bio kuvanje za mene i kuvanje za porodicu .

Veliki sam emotivac pa me je i to pomalo ometalo da brze idem ka svom cilju, a i bila sam u zabludi da mnoge stvari ne smem, a sticajem okolnosti sam uvidela da su moje mogucnosti daleko iznad i da je to samo destruktivac u meni pokusavao da me sputa i vrati u prvobitno stanje komfora, ali i bolesti, neraspolozenja i manjka samopouzdanja i ljubavi prema sebi .

Mislim da sam najveci plus stekla bas onda kada sam se naucila strpljenju i pocela da razlikujem kvalitet u svakom pogledu .

https://dijeta.serbianforum.info

8Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Uto Sep 16, 2008 8:15 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Taj destruktivac u nama je nas najveci neprijatelj. I to ne samo nas, vec i svih oko nas, ljudi koje volimo i koji su na ovaj ili onaj nacin upuceni na nas..Vratila bih se na onu izreku koju je Lana spomenula tacnije na njen prvi deo "Odgovor univerzuma je uvek DA". Recimo to ovako - univerzum nas slusa i svemu sto cuje kaze - DA! I kad cuje recimo moje reci "ja nikad necu oslabeti, jednostavno to je za mene nemoguce, nije mi dato " Univerzum lepo kaze - DA! I to zaista tako bude. E sad, jel to destuktivac u nama odradio, sabotirao ili je samo izgovorio,a zauzvrat dobio "potvrdu" u stvari je totalno svejedno, rezultat se svodi na isto. Ti "mitovi" o debljini imaju pogubno dejstvo...I znate sta, niko ne kaze da ako si u nesto verovao dugo znaci da ces u to verovati za ceo zivot..Ja se iskreno nadam da cu uspeti da izbacim te lazne pretstave koje gospodare mojom slikom o meni i da cu "poverovati da je promena moguce" na sta ce mi Univerzum reci - DA! Very Happy

9Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Pet Jan 30, 2009 12:41 am

bobica2

bobica2
Aktivni član
Aktivni član
Kako lepa tema,da prosto ne znam odakle da pocnem...
Za pocetak moram da priznam da ne verujem da cu biti vitka...nekad, ikad. Dakle mit br.1. Moj maksimum je 69 kg. Nikad nisam imala manje,mozda zato sto nikad nisam verovala da mogu imati manje. Jer koliko god se trudim kad dodjem na tu kilazu,ne ide dalje. Verovatno sama to kocim... kilroj
Moj glavni problem,uopste u zivotu, pa tako i u vezi sa ovim je strah od neuspeha. Npr. lakse mi je da mislim da necu poloziti ispit,pa ako ga polozim-odlicno,a ako ne-znala sam da necu,te nema razocarenja kog bi bilo da sam verovala da hocu... Tako i ovde, lakse mi je da verujem da necu,nego da se razocaram ako se moje zelje tj. nadanja ne ostvare. Na kraju sama sebe najvise razocaram i povredim. Steta nisam smrsala na 65kg,ali i znala sam da necu...
Sun,nadala si se da ova tema moze nekom pomoci,a ja ti sada tvrdim da hoce. Dok nisam procitala ovo,nisam ni bila svesna da sam,iako odlucna da se promenim, ipak krenula u akciju sa tim u glavi : pokusacu,ali... zbunjen videcemo
Verovatno sam to zakopala duboko u sebi,sakrila sama od sebe, ali bi kad tad isplivalo (prilikom prvog zastoja u mrsavljenju?).I bas to sto kazes,sad sam osvestila tu nedoumicu koju nosim u sebi. Sad zelim sama sebe da razuverim,da pokazem da je moguce.

10Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Pet Jan 30, 2009 10:48 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Bobice, tesko je sam resiti tu vrstu problema. Potrebna nam je uvek edukacija kroz pomoc strucnjaka koji se bave odredjenom tematikom. Tako se najboje i najlakse radi na sebi.
Ima dosta takvih knjiga. Trenutno mi je jedna najsvezija i preporucicu ti je na pp.
Ova knjiga ce ti reci, koliko podsvest ima na nas uticaja, mada nasa svest upravlja podsvescu. Ako usavrsavamo svest, onda ce nam i podsvest biti usmerena u boljem pravcu i olaksati nam zivot.
Sad idem na pp
cheers

11Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Uto Apr 28, 2009 9:16 pm

soul_girl

soul_girl
Aktivni član
Aktivni član
Odlicna tema... moram da priznam. Ja sam sebe prepoznala u mitu br.1
Oduvek sam bila debeljuca, od malih nogu. Nekad pomilim da sam toliko
dugo debeljuca da sebe ne ne bi mogla ni da zamislim mrsavu, a to je
i srz problema. Nekako spadnem na 75kg, ali ispod nikako. :/

Isto tako,cesto svoju nervozu i frustracije resavam hranom,slatkisima
najcesce, mada to sada redje praktikujem, dobro se kontrolisem, tj.
uspevam da prepoznam te momente, onda odem u setnju ili citam neku
pametnu knjigu.

Generalno mislim da je moguce postici idealnu liniju, mada ja to nikad
nisam uspela, ali za sve postoji prvi put,zar ne? trckaralo

12Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Sub Jan 23, 2010 8:35 pm

Zizue10

Zizue10
I bi profi
I bi profi
Fenomenalna tema,citala sam bez daha.Prepoznala sam se u nekim mitovima i vratila se mislima u svoje najranije ulaske u borbu sa kilogramima.Secam se da nisam imala podrsku ni od koga,nisam umela da razlikujem emotivnu glad od one iz zeluca i trpala sam u sebe hranu cak i kada nisam bila zaista gladna.
Naravno da je moguce promeniti zivot iz korena,tacnije,promeniti nacin zivota,a sve ovo gore navedeno bi mi,debeljuce,trebale da zalepimo na sva vidljiva mesta u kuci...Da u trenucima 'pada' procitamo i nastavimo da verujemo da mozemo.A onda cemo stvarno i moci.Na kraju krajeva:''Onaj ko zeli nadje nacin,ko ne zeli-nadje izgovor''.
Svaka cast ,Sun,jako poucan tekst. sunn10


P.S. Eeehh,da smo se rodile u vreme Rembranta(valjda),bile bismo ideal zenske lepote,ovako lepo zaobljene smesko

13Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Sub Jan 23, 2010 9:17 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Ej hvala ti sto si me vratila na ovu temu..Forum vec odavno dozivljavam kao poznatu sobu, snalazim se i u mraku, sto bi se reklo, ale to niej na odmet ponovo rpocitati neke stvari. Mogu da konstatujem da sam jos uvek rob nekih mitova o debljini, jos uvek samoj sebi ne verujem..ali eto me, pokusavam Very Happy

14Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Sub Jan 23, 2010 10:52 pm

Zizue10

Zizue10
I bi profi
I bi profi
I treba da se pokusava,i da covek tezi svom savrsenstvu..Ako ga je ikako moguce dosegnuti(opet mit,mrk ! )...Danas smo savrseni takvi kakvi jesmo,iskusniji nego juce,zgodniji cemo biti vec sutra.Sutra je novi dan,a sumnja u uspeh nek se uspava veceras,i nikad vise ne probudi.
hug09

15Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Sub Jan 23, 2010 11:00 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
I zajedno smo jaci drink2

16Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Ned Jan 16, 2011 11:47 pm

mmm_baby

mmm_baby
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Zanimljiva je ova tema. Mne najbiše nervira kada vidim iz nečije reakcije da misli da je nemoguće da ja smršavim i da me smatra otpisanim slučajem.E onda poludim jera ja MISLIM DA TO MOGU SAMO JE PROBLEM ŠTO ODGAĐAM SUOČAVANJE S TIM. Stoput se pitam kako više ne "poludim" da im svima pokažem, ali izgleda da uvrede drugačije djeluju na mene nego ja to zamišljam.Samo ne znam šta mi to treba da me pokrene. Ima li ovdje neki podforum o motivaciji i mogu li da ga otvorim?

17Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Pon Jan 17, 2011 10:56 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Ovo je podforum o motivaciji. U stavri ceo forum je forum posvecen motivaciji...svi tekstovi, sve je usmereno ka tome da nam da snage kad posustamo, da nam kaze da nismo sami i da nismo jedini koji imaju problem..

18Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Ned Mar 20, 2011 8:43 am

Eni Imbar


Aktivni član
Aktivni član
Da li verujete da možete da postignete cilj koji ste sebi postavili?
2. Da li verujete da možete da zadržite željenu težinu do kraja života?
3. Koliko je, po vama, važno verovati da je moguće postići cilj ili uverenje ne igra nikakvu ulogu?

Evo, krećem odgovarati a poslije ću pročitati odgovore drugih članova.

1. Vjerujem. Ali ne bez straha od promjena koje se moraju dogoditi da bih ostvarila cilj.
2. Vjerujem. Znajući da za ostvarenje istoga trebam bitno promijeniti stav prema sebi i svojoj okolini.
3. Uvjerenje je silno moguće, ja sam ostvarivala u životi stvari koje su mi se u početku činile kao npremostiva planina, a sada su eto, iza mene. No, vjerovala je u mene i moja bliža okolina, ne samo ja....imala sam podršku koju sam trebala u procesu ostvarivanja cilja.

Sun

19Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Sre Maj 04, 2011 9:44 am

jecapereca

jecapereca
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Eni Imbar ::Da li verujete da možete da postignete cilj koji ste sebi postavili?
2. Da li verujete da možete da zadržite željenu težinu do kraja života?
3. Koliko je, po vama, važno verovati da je moguće postići cilj ili uverenje ne igra nikakvu ulogu?


Sun
Da i ne.Zavisi kako kad.
2.Ne. Verujem da je moguce da mi tezina balansira u nekom umerenijem opsegu i u normalnijim granicama. Ponekad ne verujem ni u to. Tj verujem da je to moguce a ne verujem da cu ja to uspeti. Tome tezim.Ponekad sam bash bespomocna i ne verujem u nikakav ni relativni uspeh vec samo da cu sve skinuto brzo vratiti. Ako sam bash negativna onda mislim da cu sigurno zbog mojih sposobnosti umreti u bedi i gladi tako da ce mi tezina biti savrshena. Rolling Eyes
al to sam vi ja Mad
3. Nema motivacije kada se ne veruje. Treba verovati da je moguce postici cilj. Takodje cilj treba da je realan i ostvarljiv.

20Razbijmo mitove o debljini Empty Re: Razbijmo mitove o debljini Sre Maj 04, 2011 9:48 am

jecapereca

jecapereca
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
da josh neshto. Ne verujem da mogu da dostignem zeljenu tezinu koja je 62 kga bez celulita strija i visece koze Very Happy...zeljenu eeeeeh....puste zelje pusti snovi
Kad kaaaazem zeljenu to znachi izmedju 70 i 90 da oscilira.

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu