Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Kako se naviknuti na "novo" telo? Pet Sep 05, 2008 9:13 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Kazu da je jako tesko napustiti sliku sebe kao "debeljuce" cak i onda kad nam je tezina daleko u zoni normalne.

2Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Pet Sep 05, 2008 12:50 pm

Gost


Gost
Ne kažu to za džabe, Sun, ne kažu...
Bez obzira što sam gotovo 40 kg lakša, ja ponekad i dalje razmišljam kao debeljuca.
To je neminovnost ako je čovek dugo bio gojazan.

3Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Sub Sep 06, 2008 12:40 am

da to sam ja


Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
definishi to da rzmishljash kao debeljuca..na shta konkretno mislish..zelja za tortom il osecjaj da cje da pukne stoliche i da npr. ne smesh da obuchesh neshto...

4Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Sub Sep 06, 2008 12:43 am

Gost


Gost
Razmišljam tako...
Ne želja za tortom, torte ne volim (bar neka korist), ali razmišljam kao buca.
Postavljam gard kad razgovaram sa ljudima (mršavijim ljudima) jer znam kako su mene tretirali ranije.
Onda - nekad se zagledam po hiljadu puta u ogledalo, da li nešto viri, gde, kako, itd.

Kad prelazim preko improvizovanih mostića (čitaj: dasaka), kad se popravlja ulica, prelazim brzo, jer imam strah da će daska da pukne...

To su neke sitnice koje se 'vuku' iz tog vremena...

5Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Sub Sep 06, 2008 8:17 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Postoji jos nesto drugo: strah da je sve to privremeno, da ces se kad-tad ugojiti, da te tvoje nekadasnje kile "cekaju" negde iza coska i cim ne budes pazio op..ima da te zaskoce...Mislim da je mene taj strah i uverenje da je nemoguce da ja ostanem mrsava sabotirao u vreme kad sam uspevala da oslabim. Ja mislim da ce te se sloziti - u stvari nije tesko oslabeti, pa jos kad si mlad, motiviran i nemas pojma koliko je opasno gladovati - ide to dosta brzo, ali tek tada pocinje kosmar...Imam utisak da se mnogi uspesni dijetalci zapravo nikad ne opuste, za njih hrana nije gorivo koje im pomaze da proteraju dan, vec potajni neprijatelj...u svakom slucaju, mislim da je napustanje slike o sebi kao o debeloj osobi mnogo vaznije nego nam se to na prvi pogled cini.

6Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Sub Sep 06, 2008 9:00 am

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Nikad me neije napustio osecaj da sam bucka -nikada-iako sam nekada imala 54kg pa i manje -E tada sam bila najnesigurnija
nikada opustena nikada...tada sam bila sigurna da sam debela i da me svi gledaju samo zato sto sam debela( jer sam pre toga bila sa viskom kg -ovo mi se sve desavalo u periodu srednje skole),bojala sam se da jedem ,gladovala ...Ej bila sam maneken skole predstavljala nasu skolu u necemu nesecam se a ja sam bila sigurna da se sprdaju samnom...Eh kada se setim...ali mislim da i godine cine svoje...mada ja bih onih 54 vrlo rado sada nosila ali mislim da je sada sunce vrlo daleko...Najgore je imati drustvo koje te stalno podseca kako imas veliko du.. debele
butine debele ruke kratke noge siroke kukove...
Mene jos uvek drze poneki komleksi od ovoh gore navedenih,nejvise se "stidim" svojih debelih ruku i pufnastih saka pogotovo kad je tu neko
ko mi je upravo 'nabio'taj komleks...

7Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Sub Sep 06, 2008 10:24 am

Gost


Gost
Ja se ne stidim ruku (možda bi trebalo mocking) - mene nervira donji stomak.
To i višak kože.
Mada, ko god da je skidao neki veći višak, zna da je višak kože neminovan.
Jednom prilikom mi je neki doktor rekao da probam da jedem hranu bogatu vitaminom A (dobar za zatezanje kože), pa ako to ne pomogne, ja da idem na uklanjanje viška kože. zacudjen
Neka... Živeću sa viškom kože kao što sam živela sa viškom kg.
Pa, ako se zategnem - zategnem, ako ne; ko šiša to!

8Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Sub Sep 06, 2008 12:03 pm

Izgubljena

Izgubljena
Aktivni član
Aktivni član
Ja znam kad smo 1.put u kratkom roku skinila 10 kg i toliko sam bila premšava da sam se sama sebe pripala :bananacaga:

9Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Ned Sep 07, 2008 8:01 am

da to sam ja


Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Nervira me paradox...
Anorexichne osobe su chesto imale problem ranije s vishkom kg...toliko se plashe da se ponovo ne udebljaju da su na kraju uletele u anorexiju(tetka moja pisala magistarski o anorexiji..ja je nashto zezala da mi da..pa mi ona rekla da cje mi dati kad prestanem da pushim jer je onkolog i videla je mnogo sluchajeva raka plucja i to za nju nisu bajke za plashenje male dece vecj neshto shto nazalost gleda svaki dan pa i nocj skoro jer stalno radi..prestala da pushim i nakon 2,5 godine trazim joj rad i ona mi da jedno 2 god i neshto kasnije ja propushila..al nema veze)...
S druge strane postoji pricha o tome da je najlakshe skinuti tezinu(a bre..de bre)..a da je teshko odrzati istu...
pa i sama nutricionistkinja mi je to rekla..i josh je rekla da cju uvek imati lava u kavezu koji samo cheka bechku shniclu(valjda nisam opet promashila namirnicu smesna)
Moja majka je imala mnogo fluktuacija u tezini otkad je ono smrshala..kgi se penju pa ona na UNku pa ok, pa opet i tako stalno..
Znam jednog lika kog su svi zvali debeli a on je bio savrshene tezine tad...i pitala sam se shto ga tako zovu i rugala se njima jerbo su oni deblji od njega bili, i onda saznam da je lik imao neki ogroman br. kga..
i nisam verovala ja u tu prichu uopshte i bilo mi smeshno..nakon ne znam kolko tachno godina..al nekoliko..slagala bih jer stvarno ne mogu da se setim tj da odredim tachno vreme u glavi, al godine su u pitanju ne meseci..nekolko..od 3 do pet tu negde..udebljao se tako da kad sam ga videla sam shvatila da chovek nije uopshte lagao...Ne mogu josh da shvatim kako mu se nakon tolko vremena tezina vratila..mislim znam kako, al bre kako nakon tolko vremena...
Ima sad ogromne zdravstvene probleme kako to vecj na zalost ide sa tezinom...
Nemam pojam gde je sad tu opravdani strah a gde je neopravdani..nisam sigurna da tog straha treba da se bash u potpunosti otarasite...Mislim ne drzanje preteranih izazova i ne verovanje da vam sad iskushenja ne mogu nishta...dovoljno...
Al ovo za odnose sa ljudima da to treba da polako ide a i valjda kad se chovek navikne bude sve lakshe...mislim da sam skrenula sa teme...
A koza..ma svi imamo kozu..treba ljudima koji imaju velike opekotine koza..mozemo biti donatori...
tj. nadam se da cju uopshte do tog problema s kozom i sticji daleko je to meni...mislim nezgodno je kad je jako odvratno, al pokrije se i totj ne treba bash icji da se sve sklanja..al bash ako je bash mnogo na nekim delovima onda je bolje skloniti i tu kozu, al tamo gde je stvarno nepodnoshljivo ne samo estetski nego gde smeta u kretanju i to a tamo gde je ima manje bolje je i da se ne dira..niko nije savrshen.....

10Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Ned Sep 07, 2008 8:26 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Da, koza je problem.Veci problem je za mlade koji imaju potrebe da sto vise pokazuju svoje "novo" telo, ali i za nas starije nije bas prijatno. Kao jo-jo dijetalac imam takvih problema vec godinama. Kad sam od preko 100 kg. (nakon drugog deteta) sisla na 59 za godinu dana - noge, stomak, sve mi je postalo kao u starice. Zasto? jer sam oslabela brzo, nisam vezbala, nisam se mazala. Ali nekako, paradoksalno, ja sam visak svoje koze mnogo lakse podnela i prihvatila nego sto sam mogla da prihvatim sliku sebe sa 59 kila. To jednostavno nisam bila ja! Sto je najgore - svi su me dobronamerno savetovali da se ugojim jer grozno izgledam.Boze koje je to bilo cudno vreme: s jedne strane ushicena brojevima garderobe koju mogu da obucem 38 (ovo je za mene nezamislivo bilo) pa cak i 36 (u zavisnosti od modela), al sve nekako, kao da je neko drugi umesto mene u mom telu, kao da sam "prava" ja otisla na odmor, pa tek treba da se vratim. Jednom recju: nikako nisam mogla da prihvatim svoje maleno telo. odjednom sam otkrila da sam sitne konstitucije, da me zulja kad sedim na tvrdom ...Na zalost period privikavanja nije mogao dugo da traje..mic po mic kile su pocele da se dizu..Ne preko noci, ali ..Epilog dosla sam ja posle opet na 93..Naravno pricam o necemu sto se desilo pre 15 g. Elem, tesko mi je bilo da se naviknem na svoje novo telo! Da li cu imati taj problem ponovo? ne verujem..jer ne slabim tako brzo, jer mislim da sam sebi postavila mnogo realnije ciljeve ( sa 70 ja nisam mrsava, ali sam sebi OK) koje planiram da etapno dostizem..Zasad, uzivam u svakoj potvrdi da sam slabija..koza? Pa da, primecuje se: iznad kolena, kod ruku, ali to jos nije veliki problem..Plus sad vezbam i mazem se..ali kad bi to bio veci problem ladno bih otisla na operaciju..ma ne bih prezala ni sekunde.

11Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Ned Sep 07, 2008 9:09 am

coffee

coffee
Urednik i "znalac za brojanje"
Urednik i
Odgovor na pitanje : tesko, mnogo truda i rada da bismo shvatili kako se osecamo i sta vidimo u ogledalu, kako nas okolina vidi..........

ja jos uvek vidim svoje debele ruke, nisam se jos navikla da sam smrsala 9-10kg, neko ce reci da to nije nista, da ja nisam ni imala visak, ali ja sam se osecala lose, sada se osecam bolje, ali se jos uvek navikavam na svoje telo......

Sto se tice straha da se kg ne vrate, on postoji, konstantno, bar kod mene i mozda to i nije lose , jer me podseca sta ce se desiti, ako samu sebe ne kontrolisem

Sto se tice koze to jeste veliki problem kada se skida veliki broj kg, vezbanje moze da pomogne, ali ne uvek, zato ja glasam za noz , plasticna hirurgija na ovom polju belezi fenomenalne rezultate,ne znam koliko je kod nas sastupljena, ali cini cuda

12Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Ned Sep 07, 2008 10:43 am

Gost


Gost
Kod mene je problem što mi se koža razvlači. Jeste da je, koliko-toliko, pod kontrolom (hoću reći da ne visi svuda); ali kad uhvatiš, mož' da razvučeš barem 3-5 cm.
Bilo gde. Čak i koža pored ručnih zglobova (sa unutrašnje strane)! Cool

Ali, stvarno razmišljam o nekom industrijski-jakom gelu za zatezanje kože (možda Vichy ili tako nešto) koji bih koristila na unutrašnjem delu butina i na donjem delu stomaka.
To me tako ubija u pojam... :faint

13Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Ned Sep 07, 2008 12:03 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Tina ti si mlada, a koliko ja znam za povlacenje koze treba mnogo vremena. Cim ne visi - to je dobar znak, znaci da ce vremenom potupno da se povuce..Mislim da ti gelovi za zatezanje koze ne mogu skoditi (pitaj Mirjanu), ali vreme je na tvojoj strani..

14Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Ned Sep 07, 2008 12:14 pm

Bubi

Bubi
VIP
VIP
Mene su fascinirale promene mog tela u toku dijete. Svaki dan sam se budila sa osjecajem da sam laksa i manja. Jednog jutra sam se probudila i dok sam se istezala zacudila sam se kako su mi ruke postale lake i tanke, kao spagete, bio je to jedan od sretnijih dana dijete.
Nisam imala problema sa zatezanjem koze,vezbanjem je sve postalo glatko i zategnuto, koristila sam i kreme za celulit i tako ga vidno smanjila. Kad sam dosla do zeljene kilaze u svojim ocima sam bila skoro savrsena spruce_up

flower

15Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Ned Sep 07, 2008 2:01 pm

da to sam ja


Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
ja sam sebi ista sa 170 i sa 126..neam pojma..valjda shto sam namcjor..al bash brige to je znak da mi je 126 puno...shto je dobro
Chitala sam da kozi treba 2 god da se povuche na pravu velichinu nakon dijete..tj ona se skuplja...Ako i bude potrebna operacija mnogo je laksha kada su ispod koze mishicji..tj treba vedzbati..

e da, ovo shto pomenuh anne..to vazi za one shto smrshaju u pubertetu i adolescenciji pa se naloze..

Nisam chula da je iko ko je imo 150kg posto anorexichan tako da meni to ne moze da se desi sigurno
Wink

16Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Čet Nov 06, 2008 8:38 am

vipstar23

vipstar23
I bi profi
I bi profi
Ja sam takodje imao problem sa prihvatanjem svog novog tela...ja sam sam sebe video i dalje kao osobu od 124kg...Mislim, spremim se za grad i slicno i odusevim se kako izgledam, ali to ne dolazio nako do mene...Takodje, plasio sam se da me i ostali vide i dalje kao takvu osobu, tako da sam radio neke prilicno lose stvari da bih zaboravio na to....
Takodje, ja imam kupnu gradju, imam malo visak koze na donjem stomaku, ali bas malo..
ostalo je sve u redu....mada, mazem neke gelove i ulja, ali nije mi bas jasno zasto se koza samo tu tako vidljivije opustila..noge, ruke, i ostali delovi tela, svi su jako jako ok...normalni....ali primetio sam da nemam gde vise mrsaviti osim malo sa strane..oko bubrega..ne znam kako da kazem...znate to mesto sa strane...samo mi je jos tu malo ostao visak..i to je to...zato planiram skinuti jos 7kg maksimum i onda
ce sve biti super...
Bicu 185cm i 80kg - idelano..
I mora pod hitno poceti sa svakodnevnim treningom (samo za relaksaciju i kondiciju) i vezbanjem 3x nedeljno za extra zatezanje tela..hehe...
Puno pozdrava

http://www.google.com

17Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Čet Nov 06, 2008 9:17 am

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Muskarac visok 185 a tezak 80kg je MRSAV!!!!
Neznam sta ce ti to?
to sto mislis da tije visak oko struka se nabolje resava vezbom zatezanjem
jer ti si imao toliki visak koza se rastegla znaci moras da vezbas mrzelo te to ili ne to je cinjenica
I konacno prihvati novog sebe i uzivaj u pogledu na ogledalo... sunn10

18Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Sre Mar 18, 2009 8:45 pm

sweety


Aktivni član
Aktivni član
stanje poslije djete..odvelo me u početak anorexie...
jednostavno nisam vidla da sam smršavila 18 kila..i stalno sam hjtela još još još...
gadno je to...
definitivno treba poraditi i na psihi kod djeta...
definitivno!

19Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Sre Mar 18, 2009 9:16 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
apsolutno se slazem.

20Kako se naviknuti na "novo" telo? Empty Re: Kako se naviknuti na "novo" telo? Sre Okt 10, 2012 11:55 am

evica77


Novi član
Novi član
Ja sam skinula sa 69kg na 57kg , na visini od 165cm , sad se osecam fantasticno ...
Vec sam se navikla na svoju novu liniju i prezadovoljna aam....
Shoping je pravi lek

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu