Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Hrana koju biste trebali jesti svaki dan Empty Hrana koju biste trebali jesti svaki dan Ned Jul 13, 2008 7:46 pm

lil

lil
Admin
Admin
1- Špinat

Mnogi ga ne vole, ali špinat je važna namirnica posebno za muškarce. Potiče seksualno uzbuđenje, čuva zdravlje vašeg srca, pomaže u izgradnji mišića, kostiju i pomaže očuvati zdrav vid.

-2- Jogurt

Jogurt pomaže u borbi protiv tumora, izgradnji kostiju, jača imunitet… Posebno su zdravi probiotični jogurti koji u sebi imaju zdrave bakterije.

-3- Rajčice

Rajčice pomažu u borbi protiv tumora, ojačavaju imunitet, te čuvaju zdravlje kardiovaskularnog sustava. O rajčicama je važno znati da su i one prerađene gotovo jednako zdrave kao i svježe. Stoga čaša soka od rajčice može zamijeniti povrće.

Hrana koju biste trebali jesti svaki dan Salata10

-4- Mrkve

Mrkve čuvaju zdrav vid, jačaju imunitet i pomažu u borbi protiv raka.

-5- Borovnice

Borovnice stimuliraju mozak i pomažu spriječiti gubitak pamćenja, djeluju preventivno kod dijabetesa, a vitamin A i C u njima čuva kardiovaskularni sustav. Sadrže više antioksidanta nego i jedno drugo popularno voće.

-6- Crni grah

Svaki grah je dobar za vaše srce, ali ni jedan drugi neće koristiti koliko crni. A osim toga antioksidanti u njemu djeluju povoljno na zdravlje mozga.

7- Orasi

Orasi sadrže vrijedne sastojke koji potiču rast mišića, stimuliraju mozak i ojačavaju imunitet. Bogatiji su omega-3 masnim kiselinama od bakalara. Porcija oraha (oko 7 cijelih jezgri) je dobra u bilo koje doba dana, ali posebno za oporavak nakon posla.

izvor

https://dijeta.serbianforum.info

Semir


Novi član
Novi član
Postoje jos neke bijne kulture koje treba konzumirati.
CVEKLA je biljka skoro najvaznija u nasoj ishrani a posebno za zene. Cvekla u svom castavu ima tj. bogata je vitaminom C koji nam je potreban za imunitet, takodje sprijecava rak dojke. Cvekla je naravno bogata jos i vitaminom B, a svi mi znamo da nam je vitamin B potreban za jetru koja skuplja negativne materije i salje ih napolje, a za uzvrat trazi vitamin B. Dakle cvekla ima jos mnogo, mnogo pozitivnih osobina ali, ovo su najosnovnije. Pak zbog toga je najzdravija i najpotrebnija nasem organizmu svakodnevno.

bajama

bajama
Aktivni član
Aktivni član
...jedna informacija vezano za špinat koju sam pročitala i toga se pridržavam...naime kod starog špinata treba koristiti samo list, a peteljke odbaciti, jer su prepune oksalata koji nisu zdravi za sve koji su skloni kamencima...

dacanbg

dacanbg
Aktivni član
Aktivni član
spanac koliko sam razumela od moje mamese mora proprziti na ulju i dodati mleko, da li je to dijetalno?

KreKre

KreKre
Aktivni član
Aktivni član
pa ne mora da se proprzi ali je tako najukusniju trep-trep spinat se moze jesti i kao salata...i super je...
ja sam citala o nitratima u spinatu i da ga se ne treba jesti vise od dva puta sedmicno...pogotovo ne u kombinaciji s ribom, da li neko zna nesto o tome?

mimi15

mimi15
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Semir ::Postoje jos neke bijne kulture koje treba konzumirati.
CVEKLA je biljka skoro najvaznija u nasoj ishrani a posebno za zene. Cvekla u svom castavu ima tj. bogata je vitaminom C koji nam je potreban za imunitet, takodje sprijecava rak dojke. Cvekla je naravno bogata jos i vitaminom B, a svi mi znamo da nam je vitamin B potreban za jetru koja skuplja negativne materije i salje ih napolje, a za uzvrat trazi vitamin B. Dakle cvekla ima jos mnogo, mnogo pozitivnih osobina ali, ovo su najosnovnije. Pak zbog toga je najzdravija i najpotrebnija nasem organizmu svakodnevno.

Apsolutno potpisujem 47b20s0 Ja sam dve zimske sezone jela cveklu u količinama po dva kilograma nedlejno...prosto legla mi je ...i radila sam na poslu sistematski pregled, verovali ili ne svi su me pitali pa šta ja to jedem... hvala

Yecili


Aktivni član
Aktivni član
po meni je jos bolje od jogurta - kefir!
moja mama ga pravi vec godinama, i stvarno je i ukusno, a verujem i veoma zdravo Smile

http://panthera.blog.rs

dusa

dusa
Aktivni član
Aktivni član
a bademi?ja ih volim.. cheers

Ljubica025

Ljubica025
I bi profi
I bi profi
Duša pozdrav! I ja mnogo volim bademe,svrstani su u poželjne grickalice ali ne više od desetak dnevno.

dusa

dusa
Aktivni član
Aktivni član
pokušaću da jedem samo toliko.. bay

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu