Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Hrana koja hladi Empty Hrana koja hladi Ned Jul 13, 2008 7:56 pm

lil

lil
Admin
Admin
Kad živa u termometru poludi i kad temperatura danima prelazi 30, navike u ishrani moraju da se menjaju. Zaboravite na jela koja se dugo i teško vare i zbog kojih ćete imati utisak da je još toplije. Salame, pržena jela, masni umaci i torte sa kremom treba da sačekaju hladnije dane. Ovo je vreme za laku hranu koja osvežava.

Testenina i pirinač su dozvoljeni, ali samo pod uslovom da ih jedete uz lagane umake i maslinovo ulje ili s prilogom od povrća. Riba i belo meso takođe su dozvoljeni, ali ako su kuvani na pari ili bareni. Poželjno je i da se na vašem meniju nađe što više povrća. To je zato što povrće osvežava organizam, podstiče izbacivanje toksina, obezbeđuje potrebnu energiju i reguliše varenje. Ono je rudnik mineralnih soli, vitamina i biljnih vlakana.

Ako ste ljubitelj zelene salate, slobodno se opustite! Ovo povrće čisti creva i nadoknađuje izgubljenu tečnost. Zato leti zelena salata sa kuvanim jajima ili posnim mesom može da bude zamena za glavno jelo. Leto je vreme kada treba jesti i gorke i kisele namirnice koje osvežavaju (radič, cikorija, rukola, grejpfrut i ostalo južno voće, jogurt…). Preporučuju se i ljute papričice, pošto izazivaju širenje krvnih sudova i snižavaju telesnu temperaturu.

Takođe, jogurt je leti obavezan, jer blagotvorno deluje na crevnu floru, podstiče izbacivanje toksina i osvežava.

izvor

https://dijeta.serbianforum.info

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu