Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Kako ubrzati metabolizam ? Empty Kako ubrzati metabolizam ? Pon Apr 28, 2008 6:09 am

lil

lil
Admin
Admin
Svako ko je nekad bio na dijeti zna da "ima dana kada ne zna šta da radi" . Disciplina na nivou, sve po "pravilima", a kile stoje glavom o zid Jedan od razloga može da bude i usporenost metabolizma. (Glavni krivac cesto je premali unos kalorija, odnosno stavljanje organizma u situaciju u kojoj misli da "gladuje" pa sve što dobije brižljivo "čuva i pohranjuje", ali to je već druga tema). Evo nekih malih saveta koji nutricionisti preporučuju za ubrzanje metabolizma, elem za bolje rezultate:

8 načina za ubrzanje metabolizma

By WLR Dietitian
Juliette Kellow BSc RD

1. Budite aktivni – to je siguran način da povećate mišićnu masu koja će ubrzati točak vašeg metabolizma. Vežbajte kombinirano aerobične I vežbe snage da bi imali bolje rezultate. I ne zaboravite da budete aktivni i u svom svakodnevnom životu, a ne samo u sali za vežbanje.

2. Jedite pomalo i često . istraživanja pokazuju da je ishrana u manjim, redovnim obrocima u toku dana bolja za metabolizam od ishrane koja se sastoji od jednog ili dva obilna obroka. Zanimljivo je da oko 10% kalorija koje konzumiramo ode na digestiranje I apsorbciju hrane – pa je logično da će što češće jedemo efekti biti bolji.

3. Jedite hranu bogatu proteinima – istraživanja pokazuju da oko 25 % kalorija iz obroka bogatog proteinima mogu biti potrošene. Ali osigurajte se da to bude hrana bogata nemasnim proteinima kao što je krtina, piletina bez kože i nemasni mlečni proizvodi.

4. Začinite hranu – ispostavilo se d aovaj savet nisu samo bapske priče!!Začini poput čilija ubrzavaju metabolizam za 50 % u prva tri sata nakon konzumiranja. Ali pre no što stavite čili u obrok proverite da on ipak bude niskokaloričan.

5. Zamenite kafu sa zelenim čajem – dokazano je da on sadrži antioksidante koji ubrzavaju metabolizam.

6. Iako još nije potpuno dokazano sve više je istraživanja koja govore u korist CLA suplementima koji pomažu izgradju mišića a time I ubrzanju metabolizma.. Radi se masnim kiselinama koje su sadržane najviše u mesu preživara i u jajima.

7. Budite na hladnom – to povećeva metabolizam za 20 %.

8. I suprotno – boravak na većim temperaturama isto tako ubrzava metabolizam za 20 %. Idite u saunu ako vam to zdravlje dozvoljava!!!

izvor

https://dijeta.serbianforum.info

2Kako ubrzati metabolizam ? Empty Re: Kako ubrzati metabolizam ? Sub Jul 19, 2008 9:02 pm

Gost


Gost
ja sam jednom bila u sauin,cisto iz zezanja,i skoro sam se ugusila lol! smesko

3Kako ubrzati metabolizam ? Empty Re: Kako ubrzati metabolizam ? Ned Okt 25, 2009 1:41 am

Semir


Novi član
Novi član
Sve ove varijante su tu i tamo korisne ali, nejbitnija i najsigurnija varijanta jeste "zacini". Ljuta hrana ubrzava metabolizam, pa zbog toga su meksikanci do skorasnjeg vremena bili ljudi normalne debljine ali, kako su poceli jesti sve ono sto jedu amerikanci udebljali su se. Dakle za metabolizam je najbolje jesti ljutu ili zacinjenu hranu barem jednom dnevno i rezultati ce biti vise nego odlicni jer svaki lijek se moze pronaci u ishrani.

4Kako ubrzati metabolizam ? Empty Re: Kako ubrzati metabolizam ? Ned Okt 25, 2009 10:15 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Semir, forum ima tekstove o zacinima i namirnicama, njihovim vrednostima.
Lepo je sto delis korisne savete sa nama i sto sa sa svojih 16 g bavis zdravom ishranom. bay

5Kako ubrzati metabolizam ? Empty Re: Kako ubrzati metabolizam ? Sub Feb 20, 2010 4:34 pm

Rock-girl

Rock-girl
Aktivni član
Aktivni član
Biber takodje ubrzava metabolizam...

6Kako ubrzati metabolizam ? Empty Re: Kako ubrzati metabolizam ? Sub Feb 20, 2010 5:40 pm

YinGyang

YinGyang
Aktivni član
Aktivni član
Ja jedem biber sa belim lukom ono kao zacin, kad pravim nesto u cemu mogu dodati zacin, uvek stavim ovaj zacin Very Happy dobar je, ako ga niste probali Smile

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu