Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Kako i kad poceti ? Empty Kako i kad poceti ? Ned Maj 04, 2008 12:58 pm

Ilena5

Ilena5
Aktivni član
Aktivni član
Nisam bila sigurna gde da pitam, pa sam otvorila novu temu. Ako ima mesto gde je moglo da se pita ovo, vi je spojite. :scratch:

Ja imam blago meni, 92kg, mada vaga ima neku tendenciju da pokaze manje, za sad je tolko zvanicno. Imam biciklu, imam steper, i opet dobru volju da krenem ponovo sa vezbama. Visoka sam 163, sto znaci da imam nenormalan visak.
Posto ti draga, imas najvise iskustva sa svim ovim, htela sam da te pitam, kad smem da pocenm sa steperom? Verujem da biciklu smem da vozim, bar po ravnom, a to mi je ujedno spajanje lepog i korisnog.
Ali eto, htela sam neku dodatnu ideju, savet. Ako moze?

2Kako i kad poceti ? Empty Re: Kako i kad poceti ? Ned Maj 04, 2008 2:49 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Ilena, super što si rešila da se aktiviraš! Ja potpisujem da vežbanje može da donese bar dodatnih 20% (a sigurno i više) na efekte dijete.

Ja sam sa steperom krenula kad mi je odnos težina-visina bio od prilike kao kod tebe sad (97kg, 168cm), pa sam posle (zbog stalnih kvarova na steperu) kupila sobni bicikl.

Bicikl napolju je uvek dobra ideja, jer si na svežem vazduhu i zabavno je. Nabavi neku laku vetrovku (može i gornji deo "šuškave" trenerke), da se ne prehladiš u vožnji.

Steper kreni slobodno, tempom nekih 30 dvokoraka (jedan dvokorak je onoliko koliko treba da ti se noge vrate u početni položaj) u minutu, pa vidi koliko možeš da izdržiš. Poželjno je da trening traje između 30 i 60 minuta, ali će za početak i 15-20 minuta biti super. Meri puls, imaš ovde članak na tu temu, pa vidi kako ti ide.

Ne zaboravi da se zagreješ malo pre treninga!

Vežbaj ispred TV-a, odaberi neku seriju koju pratiš, pa umesto iz fotelje, gledaj sa stepera. Odaberi obuću sa gumenim đonom, koji ne kliza, jer ako vežbaš u čarapama ili lošoj obući, postoji mogućnost da sklizneš i povrediš se.

Za početak, kreni svaki drugi dan, pa kad izgradiš malo kondiciju, možeš i svaki dan da vežbaš!

Samo napred cheers

3Kako i kad poceti ? Empty Re: Kako i kad poceti ? Ned Maj 04, 2008 4:20 pm

Ilena5

Ilena5
Aktivni član
Aktivni član
Hvala na ovako brzom odgovoru. Jako mi znaci. Procitala sam clanak o pulsu. Porbcu veceras da malo stanem na steper, posteno, ulenjila sam se. Ali probacu svakako, procitala sam i ono sto si pisala o zagrevanju i istezanju. Sve cu probati pa se javljam cekalica

4Kako i kad poceti ? Empty Re: Kako i kad poceti ? Sre Maj 28, 2008 2:25 pm

vipstar23

vipstar23
I bi profi
I bi profi
kako vezbati sa tegovima, klupom za trbusnjake i vijacom????!!!
evo mog pitanja:

kako sprovoditi treninge, da li krenuti sa 3 treninga za nedelju dana, pa povecati na 4, pa na 5 i tako dok ne bude 7 dana - 7 treninga, a postepeno povecavati i broj serija vezbi ili odmah krenuti sa vezbanjem svakog dana i odredjeni broj vezbi drzati odredjeno vreme pa iz nedelje u nedelju povecavati???

http://www.google.com

5Kako i kad poceti ? Empty Re: Kako i kad poceti ? Sre Maj 28, 2008 2:40 pm

Gost


Gost
vipstar23 ::da li krenuti sa 3 treninga za nedelju dana, pa povecati na 4, pa na 5 i tako dok ne bude 7 dana - 7 treninga, a postepeno povecavati i broj serija vezbi ili odmah krenuti sa vezbanjem svakog dana i odredjeni broj vezbi drzati odredjeno vreme pa iz nedelje u nedelju povecavati???
Evo opet mirođije! Razz
VIP, nemoj ni da razmišljaš o ovome - 7 dana 7 treninga.
To je apsolutno preterivanje od koga se svi trudimo da te odvratimo.

Počni sa treninzima od 3 puta nedeljno, polako.
Ne navikavaj telo na tempo koji nećeš moći, kroz mesec ili dva, da ispratiš.

Lana, izvini što ti se mešam u nadležnost, ali ovo nisam mogla da preskočim. Embarassed kiss

6Kako i kad poceti ? Empty Re: Kako i kad poceti ? Sre Maj 28, 2008 3:10 pm

vipstar23

vipstar23
I bi profi
I bi profi
ok...juce mi je bio prvi dan sa tegovima i zbog toga sam hteo da pitam sta da radim sa takvim vezbanjem.
Plasio sam se da ne vidite tu poruku u mom dnevniku pa sam i ovde postavio.
Ok, hvala Via na objasnjenu, znaci 3xnedeljno tegovi + sve ostale vezbe, a ovako cu malo vijacu da se razmrdam posle vezbi za razgibavanje. ..par krugova..jel moze?

http://www.google.com

7Kako i kad poceti ? Empty Re: Kako i kad poceti ? Sre Maj 28, 2008 3:15 pm

Gost


Gost
vipstar23 ::znaci 3xnedeljno tegovi + sve ostale vezbe, a ovako cu malo vijacu da se razmrdam posle vezbi za razgibavanje...par krugova...
Savršeno! yee good

8Kako i kad poceti ? Empty Re: Kako i kad poceti ? Pon Mar 28, 2011 12:55 pm

djoxie


Aktivni član
Aktivni član
najbitnija je stvar poceti odmah kad pomislis. nema odlaganja!
jedino paziti da se ne povredi kicmeni stub ako se radi pod opterecenjem i da se cuvaju kolena.
i jednom nedeljno je bolje od nevezbanja uopste

9Kako i kad poceti ? Empty Re: Kako i kad poceti ? Uto Apr 05, 2011 4:03 pm

martisha

martisha
Aktivni član
Aktivni član
djoxie ::najbitnija je stvar poceti odmah kad pomislis. nema odlaganja!
jedino paziti da se ne povredi kicmeni stub ako se radi pod opterecenjem i da se cuvaju kolena.
i jednom nedeljno je bolje od nevezbanja uopste

Smile TO VOLIM DA CUJEM !

10Kako i kad poceti ? Empty Re: Kako i kad poceti ? Sre Apr 06, 2011 5:26 pm

martisha

martisha
Aktivni član
Aktivni član
drustvanjce imam jedno pitanje. povremeno vrtim hula-hop ili obruc kako god. odlicno mi ide ali nema sanse vrteti na levu stranu eh dali je efekat isti ili je svakako potrbno da vtim i u levo, jer primecujem da me boli samo jedna strana? (boze kako ovo pitanje zvuci glupavo hahah al sta da se radi) upitnik

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Kako je ViA oslabela
» Pitajte ovde

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu