Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

adolfine


Novi član
Novi član
Pozdrav svim citaocima
Proucavam vec godinama najzdravije i najrealnije nacine ishrane koji ujedno skidaju kilograme.Trenutno se nalazim u Nemackoj i ovde se angazujem da pored interneta saznam od priznatih nutricionista nesto vise.Moje dosadasnje iskustvo i znanje me je dovelo samo do jednog resenja a to je PRESNA HRANA do kraja zivota koja se mora dosledno pratiti.Knjiga koja vam moze detaljno opisati sta zaista znaci presna hrana, napisao je Ernst Ginter pod naslovom Ziveti bez bolesti.
presna hrana ima sledece dejstvo:
1.Leci rak.
2.Produzava zivotni vek.
3.Zaustavlja starenje koze kao i unutrasnjih organa.
4.Cisti ceo organizam, krvne sudove i krv.
5.Podmladjuje i do 20 godina u odnosu na stvarnu starost.
6.Skida svaki gram masnih naslaga na vasem telu
Ishrana se sastoji od presnog voca i povrca, kostunjavog voca, presnog mleka...
Meso se ne jede jer po recima svih nutricionista nasa creva su 5 puta duza nego kod zivotinja mesozdera,toliko duze se meso vari i truli u nasem organizmu i to truljenje dovodi do ispustanja toksina u nasem organizmu.Naravno morate se odreci cigareta, alkohola takodje i kafe ali kada vidite sta sve obecava vredi se zrtvovati.Najtuznije od svega je to sto se covek odlucuje za ovakav nacin ishrane tek kada tesko oboli i kada mu medikamenti ne mogu vise pomoci.
Zelim vam svima puno uspeha u pronalazenju prave ishrane a ja se nadam da sam vam bar malo pomogla....
Pozdrav

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Da li je ovo reklama, ili nekim cudom licna preporuka za doticnu knjigu?

Sirova (raw) ishrana je OK, ali joj fali proteina - iliti, preciznije, esencijalnih aminokiselina - upravo onih koje pomazu regeneraciji i razvoju naseg organizma. Bez njih, dolazi do gubitka misicne mase... Neko bi rekao - pa to je dobro! Ali - misici nisu samo bicepsi, tricepsi i kvadricepsi, vec i creva i srcani misic...

Moja ishrana se svodi na "kuvano" u smislu jaja i mesa (piletina, riba i posredno kuvano - sir i jogurt) i sirovo (sta god mi od povrca padne saka i kostunjavi plodovi, plus voce). Svi pokazatelji su mi na idealnom nivou, a ja sam jaka k'o 3 bika.

Jedini nacin da se unesu sirovi, pravi proteini jesu sirove ostrige ili drugi ljuskari, koje valja u roku od 24 h dopremiti. Plus, retki su oni koji bi podneli sirovu ostrigu ili dagnju niz grlo...

adolfine


Novi član
Novi član
NIJE U PITANJU PROMOCIJA KNJIGE NITI BILO STA DRUGO;
SAMO FASCINIRANOST TIM NACINOM ISHRANE.
IMA I DRUGIH KNJIGA KOJE SU JOS BOGATIJE OPISALE PRESNU HRANU NEGO KNJIGA KOJU SAM JA NAVELA.
STO SE TICE KUVANOG NAVODE PODRZAVAOCI PRESNE HRANE, DA SE KUVANJEM POVECAVA KISELOST HRANE NA 80% I DA SE TA KOLICINA UNOSI U ORGANIZAM I DA UPRAVO TA KISELOST DOVODI DO SVIH BOLESTI.
VOLELA BI DA CUJEM NEKE NAUCNE PODATKE KOJI POTVRDJUJU SUPROTNO U OSTALOM ZATO SMO NA FORUMU DA BI JEDNI DRUGE POPUNJAVALI ILI DEMANTOVALI U POZITIVNOM SMISLU.
POZDRAV

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Ne vidim razlog za vikanje - na forumima, velika slova znace upravo to.

Ljudski organizam nije u stanju da sam sintetise esencijalne aminokiseline (EAK), te ih mora unositi. Proteini zivotinjskog porekla su jedini koji obezbedjuju sve EAK. Proteini biljnog porekla, sa druge strane, ne sadrze sve EAK, ali se adekvatnim kombinovanjem mogu podmiriti potrebe organizma.

U nasem telu je sve sto radi - misic. A ako radi, znaci i da se trosi, pa ga valja "zakrpiti" nekako. Organizam koristi upravo te EAK da bi obnovio svoja misicna tkiva. Ponavljam, misici nisu samo skeletna muskulatura, vec i unutrasnji organi.

Uzmimo primer osobe teske 60 kg, koja uopste nije fizicki aktivna. Njene potrebe za proteinima su 0,5 g/kg, iliti 30 g proteina.

E, tu nastaje problem sa sirovom ishranom. Prosecno mleko ima 3 g proteina u 100 g, sto znaci da ta osoba mora popiti 1 l mleka svaki dan da podmiri potrebe svog organizma. A sta da radi, recimo, neko ko je izuzetno fizicki aktivan i cije su potrebe 2 g proteina po kg telesne mase (iliti 120 g proteina)? OK, na raspolaganju su i kostunjavi plodovi koji se mogu jesti sirovi, koji u 100 g donose i nekih 15ak g proteina (na zalost, ne sadrze sve EAK), ali i gomilu kalorija (600-700).

Postoje, kao sto rekoh, i biljni izvori proteina, ali i oni zahtevaju termicku obradu - vecinom se radi o zitaricama i leguminozama.

Vitamin A, kao najmocniji antioksidans i "krivac" za lepu kozu i kosu, se moze naci u mleku i mlecnim proizvodima, jajima, iznutricama, ribama hladnih mora. Od svega toga, sirova ishrana dozvoljava samo mleko. Iako ljudi pri izlaganju suncevim zracima proizvode vitamin D, koji donosi zdrave kosti i zube i pomaze dobrom raspolozenju, njegovi izvori su mlecni proizvodi, masna riba i dzigerica - iliti sve na ovaj ili onaj nacin termicki obradjeno.

Koncept jeste OK, ali mu manjka proteina i nekih vitamina - sto je moja glavna zamerka.

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Adolfina je mozda preosetljivo protumacila Laninu zamerku i opomenu za velika slova, pa je odgovorila recima koje ne zelimo na forumu.
Poruku sam radi toga izbrisala.
Mozda se sad Adolfina odljutila i moze odgovoriti bez negativne energije.

Desava se da neko iz neznanja da se velika slova tretiraju kao vikanje, pise tako. Cesto to ipak neko uradi namerno da pokaze revolt.

tawara

tawara
Aktivni član
Aktivni član
Ja se trudim bar jednom mesecno da jedem presnu hranu, i osecam se mnogo bolje i lakse, i uvek obecavam sebi da cu uvesti to "ciscenje"jednom nedeljno....

Ali, nikako to da pocnem.... smil43c718000c2eecv7

ja_feniks

ja_feniks
Aktivni član
Aktivni član
ja jedem cesto karfiol,brokoli,i razno drugo povrce presno,karfiol ima ukus kupusa,a brokoli nema onaj miris kao kad se kuva ..extra je..

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu