Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Izgladnjivanje goji? Empty Izgladnjivanje goji? Sub Jul 23, 2011 4:26 pm

mrvica_91

mrvica_91
Aktivni član
Aktivni član
Na par mesta sam procitala, da onog momenta kada pocnemo da osecamo glad, nas organizam stvara rezerve i da tako zapravo nastaju masne naslage? Zbog toga treba da imamo puno malih obroka u toku dana. Meni npr. nije dovoljna vocka kada ogladnim posle rucka, a ako imam vise malih obroka kao sto je rucak, tu se gubi tradicija o dorucku, rucku, veceri. Ja obozavam da rucam sa porodicom, ne mogu i njih da primoravam na moj sistem ishrane. A da ne pominjem da kada sam na fakultetu ne jedem po 7 sati, tada ne mogu ni casu vode da popijem! Sta mislite o tome? Meni je mozda malo i laknulo kada sam shvatila da ne treba da gladujem!Very Happy

2Izgladnjivanje goji? Empty Re: Izgladnjivanje goji? Sub Jul 23, 2011 4:42 pm

Nensi

Nensi
I bi profi
I bi profi
Naravno, naisla sam na takve teorije, mozda i ima nesto u tome...

Za sebe znam sigurno: ako konstantno ne osecam latentnu glad, a kasno nocu pre nego sto legnem nisam gladna kao vuk - nista od mrsavljenja.

3Izgladnjivanje goji? Empty Re: Izgladnjivanje goji? Sub Jul 23, 2011 5:05 pm

mrvica_91

mrvica_91
Aktivni član
Aktivni član
Meni se cini prilicno logicno to sa rezervama, samo mi nije jasno kako onda da potrosim vise kalorija nego sto unosim i da tako smrsam. Nista mi nije jasno!

4Izgladnjivanje goji? Empty Re: Izgladnjivanje goji? Sub Jul 23, 2011 7:31 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Mrvice, hrana je potrebna organizmu da bi funkcionisao i ne treba trositi kalorije vise nego sto unosis, vec potrositi visak kalorija.
Ti ne unosis vise kalorija, ali mozd anemas redovne i ravnomerne obroke, a nisi fizicki aktivna i tu je problem.
trci

5Izgladnjivanje goji? Empty Re: Izgladnjivanje goji? Sub Jul 23, 2011 7:46 pm

mrvica_91

mrvica_91
Aktivni član
Aktivni član
Pa dobro, nije da bas nisam ni najmanje aktivna, usisavam kucu svaki drugi dan, brisem, sredjujem, svakog dana sirim ves, cesto odmenim mamu i skuvam nesto, pritom moj decko ima bratanicu od 5 meseci, ne ispustam je iz ruku kad sam tamo i kupam je i presvlacim i hranim. Ubise me kola, prodacu ih i uplatiti godinu dana teretane! a158

6Izgladnjivanje goji? Empty Re: Izgladnjivanje goji? Pon Avg 15, 2011 4:36 pm

Dragana1995

Dragana1995
Aktivni član
Aktivni član
Pa ustvari, samo smanji unos kalorija. Bijeli hljeb zamjeni crnim, jer te on lakse zasiti. Sokove vodom, i tako. Wink
Nama se lakse stvaraju masne naslage, za slucaj da zatrudnimo xD

7Izgladnjivanje goji? Empty Re: Izgladnjivanje goji? Pet Avg 19, 2011 7:54 pm

dacanbg

dacanbg
Aktivni član
Aktivni član
Ovo sam osetila na svojoj kozi. Ja sam vec presla 50. dan zdrave ishrane Smile i jedne nedelje sam bas bas malo jela i pritom sam imala zatvor nekih 5 dana, kada je dosao dan za merenje - ugojila sam se 0,5kg! Tako da, izgladnjivanje L07

8Izgladnjivanje goji? Empty Re: Izgladnjivanje goji? Sub Avg 20, 2011 12:04 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Da!

Ko se seca devedesetih? E pa, isto kao sto smo mi (ili nasi roditelji, kako ko) hrlili da napunimo frizider/spajz i stajali u redovima, isto tako se ponasa i nase telo.

Dakle, kad telu uskratimo kalorije, ono odgovara kriznim merama - tj. ulaskom u "rezim gladovanja". E sad, nije najvece zlo sto cete dobiti koji kg - ima i gore! 1 kg misica trosi oko 150 kcal dnevno u mirovanju, a 1 kg masnih naslaga oko 1/10 toga. Po zdravoj logici, koju poseduje i nase telo - valja zadrzati manjeg potrosaca. U periodima gladovanja, telo pretvara korisne misice u nezeljeno salo, plus sve sto unesemo "stavlja u zalihe", a nas ostavlja umornim, tromim, neraspolozenim...

Jednom davno, covek je jeo ono sto je uspeo da nadje, ulovi, upeca... Tada je nase telo naucilo kako da se ponasa. Danas, kada za sniclu i krompir ne treba loviti bizona (barem 1000 kcal potrosenih) i primitivnim orudjima iskopavati krtole (jos najmanje 200-300), vec samo otvoriti frizider ili, u najgorem slucaju, peske otici do prodavnice (nekih 10 do 200 kalorija max), telo i dalje veruje da ako ne dobije svoj minimum kalorija (nekih 1200 za zenu i 1500 za muskarca, ne preterano aktivne), da je u opasnosti od totalnog izgladnjivanja...

Na primer, za veoma sitnu zenu (visoku 150 cm i tesku jedva 40 kg) BMR (iliti "potrosnja u leru") iznosi nesto manje od 1200 kcal - toliko joj je potrebno da dise, trepce, da joj srce pumpa. Sve ispod toga - telo se oseca ugrozeno!

9Izgladnjivanje goji? Empty Re: Izgladnjivanje goji? Sub Avg 20, 2011 7:33 pm

mrvica_91

mrvica_91
Aktivni član
Aktivni član
Znala sam da je dobro to sto jedem uvek kad sam gladna!Very Happy

10Izgladnjivanje goji? Empty Re: Izgladnjivanje goji? Čet Nov 10, 2011 3:56 pm

BestWOWgamer

BestWOWgamer
Aktivni član
Aktivni član
Ja se trudim da jedem sto manje i sto cesce. Negde sam procitala(na vise mesta) da to podstice metabolizam da radi brze i lakse. Ako se izgladnjujes organizam ce se uhvatiti za sve sto pojedes i cuvati ga jer misli da je ugrozen i ne dobija dovoljno hrane,to automatski dovodi do stvaranja masnih naslaga hvala

11Izgladnjivanje goji? Empty Re: Izgladnjivanje goji? Čet Jul 12, 2012 5:42 pm

vasiliki


Aktivni član
Aktivni član
Ja jedem tri obroka dnevno (dorucak, rucak i vecera) i trudim se da budu otprilike u isto vrijeme, samo sto vecera ne smije biti poslije 8 sati, a medju obroke i momente osjecaja da se nesto gricne ubijam sa kikirkijem, bademima, orasima i vocem i kilogrami se polako tope Smile

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu