Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1Kalorijska tablica povrca Empty Kalorijska tablica povrca Čet Apr 24, 2008 10:17 am

lil

lil
Admin
Admin
Kalorijska tablica povrca Aaaaaaaaaaaaafp5



Poslednji izmenio lilit dana Uto Apr 29, 2008 5:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta

https://dijeta.serbianforum.info

2Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Uto Apr 29, 2008 4:11 am

lil

lil
Admin
Admin
Kalorijska tablica povrca Povrcead1

https://dijeta.serbianforum.info

3Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Uto Apr 29, 2008 4:26 am

lil

lil
Admin
Admin
Kalorijska tablica povrca Povrcete2

https://dijeta.serbianforum.info

4Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Uto Maj 20, 2008 7:31 pm

coffee

coffee
Urednik i "znalac za brojanje"
Urednik i
Beli pasulj (tetovac) 100gr/271 kcal
P - 21.4%; UH - 45.5%; MASTI - 1.6%

Sareni pasulj (tresnjevac) 100gr/273 kcal
P - 19.1%; UH - 49.8%; MASTI - 1.1%

Azuki pasulj (crveni) 100 g/329kcal kuvan 128 kcal


crveni salatni pasulj - 105 kcal /100 g
proteini 9 g
uh 16 g
masti 0.6 g

crveni pasulj u konzervi 81 kcal/100g
proteini 5.2 g
uh 14.88 g
masti 0.31 g

tamno crveni pasulj u konzervi 85.1kcal/100g
proteini 5.25 g
uh 15.6 g
masti 0.34 g

5Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Čet Jun 05, 2008 2:05 pm

sanjan

sanjan
urednik
urednik
a bukovaca sirova???
napisacu ovde ano sto me jos ineresuje...
koliko kcal ima min pire
tamo pise da je 88kcal ali da li spremljenog po njihovom receptu ili samo prasak pirea??
koristim taj prasak umesto brasna kad zelim da zgusnem supu ili zelje by lilit pa me strasno interesuje...

6Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sre Avg 13, 2008 7:11 pm

filip.mm

filip.mm
I bi profi
I bi profi
Koliko kcal ima kuvana leblebija?

7Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sre Avg 13, 2008 10:25 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Sirova 100 gr. 364 cal..kuvana 100 gr. 164 cal. :sunny:

8Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Čet Apr 02, 2009 2:46 pm

cokolada

cokolada
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Je l moze neko da mi kaze koliko okvirno ima
100gr podvarka ili 100gr. ribanca?

Tnx Very Happy

9Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Čet Apr 02, 2009 2:47 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Very Happy pa z avisi koliko cega stavis u njega koliko masnoce ... Very Happy
napisi sastojke sve pa cemo nesto okvirno da sracunamo

10Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Čet Apr 02, 2009 5:12 pm

lil

lil
Admin
Admin
cokolada ::Je l moze neko da mi kaze koliko okvirno ima
100gr podvarka ili 100gr. ribanca?

Tnx Very Happy


100gr ribanca ima 20kcal

podvarak bez mesa i slanine oko 50kcal/100gr

https://dijeta.serbianforum.info

11Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Uto Apr 13, 2010 2:35 pm

zvrchka

zvrchka
Poznata faca
Poznata faca
koliko ima crvena paprika( šilja)?

12Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Uto Apr 13, 2010 3:20 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Cini mi se isto kao i zelena 16kcal

negde nadjoh da je crvena paprika 26kcal...

pa ti sada nadji neku sredinu to je raspon od 10-ak kcal vise manje

13Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Uto Apr 13, 2010 3:32 pm

zvrchka

zvrchka
Poznata faca
Poznata faca
hvala! ovo je bilo brzo,jer sam već krenula da ih spremim Very Happy

14Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Pon Apr 26, 2010 2:27 pm

branka64

branka64
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
i ja danas spremam punjenu papriku i to crvenu silju...racunala sam 22 Kcal idem sad u svoj dnevnik da napisem recopis i kalorije a vi me kontrolisite bay

15Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sre Maj 26, 2010 11:57 am

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
Devojke koliko kalorija ima przeni mladi krompir?





Kalorijska tablica povrca Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

16Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sre Maj 26, 2010 12:00 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Kalorija 319 u 100 gr. od toga 26% ili čak 17 gr. su loše masti

17Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sre Maj 26, 2010 12:03 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
hahahaha pa koliko???? smesna





___________________



Kalorijska tablica povrca Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

18Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sre Maj 26, 2010 12:04 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
napravila sam edit..pogledaj gore Very Happy

19Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sre Maj 26, 2010 12:10 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
trep-trep umila si me upojam ! a ja lepo rucka bar 200 gr ,
slobodno mozes da me :bonk:

moram da se vadim koliko kalorija ima becar paprikas (praziluk, crvena paprika, paradajz, jaje)
ovako kako sam ja racunala 100 gr nema vise od 100 kcal?

Nemogu da merim pre posle kuvanja i td nemam jednostavno vremena, sad sam na pauzi pa opet na posao, jbg radim ceo dan!!!



Kalorijska tablica povrca Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

20Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sre Maj 26, 2010 12:14 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
e draga moja, to brojanje ume da bude opaka stvar.. Na primer tih tristotinjak kalorija ti je jednako mom 50 minutnom vežbanju u teretani. ili 88 min hodanja, 36 min jogginga, 27 min plivanja, 49 min vožnje bicikla
pa ti sad to pomnoži sa 2
turpija
Iskreno, ja kad jedem pržen krompir ne pitam kolko ima kalorija napoleon Inače i meni je strano teško da računam kalorije dok kuvam..

21Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sre Maj 26, 2010 12:26 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
nista vec sam pojela, znas videla ja mladi krompir 71 kcal ma reko puta 2, nema vise od 200 kcal. Uzas

Nema vise krompirica, barim stari krompir, sto je sigurno sigurno. i to ponekad !!!!!



sunn10 hvala ti na brzom odgovoru stvarno si crce, giverose

22Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sre Maj 26, 2010 2:47 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
nije krompir strašan, prženje je strašno, drugi put bari mladi krompir, brzo se sprema i baš je slasan ..nema na čemu hvala

23Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Pet Maj 28, 2010 7:10 pm

anstankovic


Aktivni član
Aktivni član
ja sam negde cula da, kada se mlad krompir prvo malo probari pa onda ispece, ima mnogo manje kalorija, da li je to tacno, zna li neko?

24Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Pet Maj 28, 2010 11:26 pm

zvrchka

zvrchka
Poznata faca
Poznata faca
Meni to, logički, liči na to da ima mnogo manje vode nego kad se samo obari smesna Šalu na stranu, anči, ako ne dodaješ prilikom pečenja ništa onda bi trebalo da ima isto kcal, ai loviće te coofe sigurno, ona ti je živa enciklopedija za ove stvari, a i sunčica ali nje nema kod nas girl cray

25Kalorijska tablica povrca Empty Re: Kalorijska tablica povrca Sub Maj 29, 2010 8:59 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Lana tako sprema "prženi" krompir..obari pa ga na teflonu sa kašičicom masti zapeče. Inače ako se ne doda ništa ipak se menja kaloriska vrednost..jako mi je komplicirano da tražim sad taj deo i da ga prepisujem, ali poenta je u promeni molekula skroba...Ukratko to se može videti kod Glikemiskog indeksa - kuvani ima mali GI, a pečeni mnogo veći(ima tablice na forumu). Montinjaki druge dijete koje polažu na GI ne preporučuju pečeni krompir. Ipak ponekad višak informacija može samo da zbuni, a ne da pomogne,..sasvim je OK da se jede pečene a la Lana krompir, a prženi svakako treba izbegavati.

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu