Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1U koštac sa slabom motivacijom Empty U koštac sa slabom motivacijom Ned Jun 28, 2009 1:32 pm

coffee

coffee
Urednik i "znalac za brojanje"
Urednik i
S lepim vremenom intenzivnije razmišljate o svom izgledu i fizičkoj formi. Iako ste svesni da su osnov dobrog i zdravog izgleda redovne vežbe i pravilna ishrana, dešavalo vam se da brzo odustajete? Verujte i motivacija se može osnažiti.

Ne zaboravite cilj


Podsetite se zbog čega ste na samom početku odlučili da vežbate ili da se zdravije hranite. Da li da biste se osećali bolje i samouverenije? Da biste mogli da obučete sjajan kupaći, ili da biste poboljšali svoje zdravlje? Šta god da je, verujte da ste jedini koji to možete i ostvariti.

Pravilo 21 dan

Možda ne znate, ali potvrđeno je da ukoliko nešto ponavljate 21 dan, to prelazi u naviku.Vodite podsetnik te tri nedelje i pre no što shvatite vežbe i drugačija ishrana neće predstavljati mučenje. Jednostavno će postati deo vaše svakodnevice i životnog stila.

Izaberite zabavne vežbe

Dopada vam se program vežbi koji ste dosad izvodili? Dobro bi bilo da ga se pridržavate i dalje. Ako vam je to dosadilo, unesite novine. Razmislite da li biste voleli da vežbate sa nekim - prijateljicom, celom grupom ili sami? Da li vam više prija trening u kući, na otvorenom ili u teretani? Volite li više brze i izazovne vežbe ili vam prija laganiji tempo? Dobro razmislite o ovim pitanjima i otkrićete vežbe u kojima ćete uživati.

Budite realni

Tek da se podsetimo: sedmodnevne vežbe ili stroga trodnevna dijeta neće magično transformisati vaše telo. Istinske promene zahtevaju i rad i vreme. Ako budete imali nerealna očekivanja, vrlo lako ćete ceo poduhvat doživeti kao neuspeh. Umesto da se preforsirate do iznemoglosti, počnite polako i postepeno pomerajte granicu. Isto važi i za dijetu - nemojte drastično smanjivati broj unetih dnevnih kalorija. Samo ćete poremetiti metabolizam i vrlo brzo vratiti izgubljene kilograme. Uvodite zdrave promene postepeno. Samo tako će nove prehrambene navike postati sastavni deo vašeg života.

Ne razmišljajte o neuspehu


Plaši vas da nećete ostati dosledni, pa ne vidite ni zbog čega biste uopšte počinjali? Setite se kada ste poslednji put istrajali u nečemu. Zar se niste osećali sjajno? Zamislite kako ćete se osećati dobro kad potpuno završite s vežbama, ili koliko će vam značiti kad zdrava ishrana postane redovna navika. Neka vas strah od neuspeha ne koči pre no što ste i počeli.

Budite dobri prema sebi


Šta ako preskočite dan ili dva? Ne optužujte sebe zbog toga. Najvažnije je da se vratite vežbama. Prestanite već jednom sa "sve ili ništa" pristupom. Sigurno će biti dana kada vam se naprosto neće vežbati, ili nećete moći da odolite nekom slatkom obroku. Ma, nije bitno, niste savršeni. Prihvatite to jednostavno i nastavite s ostvarenjem svog cilja.

"Razmrdajte" rutinu


Čak i najzabavnije aktivnosti postaju dosadne ako ih svakodnevno radite. Shvatate li da vas rutina zamara, napravite kratku pauzu; recimo, obično vozite bicikl, ali vam je pomalo muka od toga? Probajte da vozite rolere nekoliko dana. Dosadila vam je barena piletina za ručak? Umesto toga naručite vegetarijansku picu. Raznolikost će održati vašu stimulaciju.

Nagradite sebe


Kad god postignete nešto, obavezno se častite! U ovom slučaju, beležite u kalendaru
svaki dan kada ste vežbali. Kada stignete do određenog dana - recimo, jedne sedmice - nagradite sebe poklonom: knjiga, CD, novi komad odeće, kozmetika... Šta god da
odaberete, osećaćete se odlično. Zaslužili ste!

Moć vizuelizacije

Zamislite kako ste svakoga dana sve zdraviji i zdraviji. Kad počnete da prihvatate sebe kao zdravu osobu, ni realnost vas neće izneveriti. Zapišite sve svoje ciljeve kako biste mogli da bacite pogled na njih kad god vam ponestane motivacije. Mislite pozitivno o svojim naporima i sigurno ćete postići ono čemu težite.


izvor

2U koštac sa slabom motivacijom Empty Re: U koštac sa slabom motivacijom Ned Feb 27, 2011 7:16 pm

grancica

grancica
Aktivni član
Aktivni član
Svaka cast na ovom tekstu! Meni je motivacija oduvek bila najveci problem! Sad Uostalom zbog toga sam i ovde... Mislim da cu ovaj tekst morati da citam svakoga dana Smile <3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu