Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Osam prevara o dijetama Empty Osam prevara o dijetama Uto Avg 12, 2008 2:37 am

ViA


Gost
Osam prevara o dijetama
Pogledajte koje su najčešće laži koje čitate ili slušate o dijetama i brzinskom gubljenju kilograma

Nezdrava hrana, kalorijski neuravnotežene porcije i jedenje preobilnih obroka u pogrešno doba glavni su uzroci gomilanja sala.

S druge strane, izgladnjivanje i dijete koje potpuno izbacuju iz jelovnika pojedine namirnice neophodne za normalno funkcionisanje organizma mogu više da štete nego koriste. Pogledajte koje su najčešće prevare koje čitate ili slušate o dijetama i brzinskom gubljenju kilograma.

1. Izgladnjivanje topi kilograme - netačno!
Rigorozne dijete s malo kalorija nisu delotvorne. Na početku se izgubi nekoliko kilograma, a zatim više nema pomaka, jer se postiže suprotan učinak, odnosno usporava se topljenje masnoća.

2. Masnoće samo debljaju - netačno!
Organizmu i tokom dijete trebaju masti. Ako se strogo držite dijete koja zabranjuje masnoće, telo će ubrzo osećati potrebu za onim što mu najviše nedostaje. Takvom dijetom može da se izgubiti poneki kilogram, ali se po prestanku kilogrami vraćaju.

3. Ugljeni hidrati nisu najveći neprijatelji - izbegnite bolesti
Dijeta s malo ugljenih hidrata vrlo je popularna, ali to je samo prerušeno izgladnjivanje. Za većinu je preteška jer lišava organizam energije potrebne za normalno funkcionisanje, a ne daje željene rezultate.

4. Proteinske dijete nisu sigurne - obratite pažnju na proteine
Visokoproteinske, mesne dijete povećavaju opasnost od bolesti srca, bubrega i dijabetesa. Zbog manjka ugljenih hidrata može da se pojača kiselost krvi, a nedostatak voća, povrća i žitarica dovodi do poremećaja metabolizma.

5. Varke mesne dijete - opasne zamke
Što je dijeta ekstremnija i gubitak kilograma brži, to je teže održati postignutu kilažu. Mnogima je primamljiva mesna dijeta, jer obećava gubitak sedam kilograma u prve dve nedelje.
Međutim, to se ne odnosi samo na gubitak masti, nego i na vodu, glikogen i mesno tkivo.

6. "Prevara" s nebrojenjem kalorija - kalorije treba brojati
Nijedna dijeta ne može da zanemari pravilo o ravnoteži kalorija. Na mesnoj dijeti se osećaj gladi otupljuje jer su ugljeni hidrati zabranjeni i osoba automatski jede manje, bez razmišljanja o kalorijama.

7. Možete jesti sve u željenim količinama i mršaviti - netačno!
Proizvođači tableta za mršavljenje tvrde kako njihov proizvod omogućava "topljenje" svega što pojedete i stvara osećaj sitosti. Međutim, telo mora da udovolji prirodnim zakonima, što znači da višak energije neće nestati, nego će otići tamo gde najmanje želite.

8. Skinite 10 kg u dve nedelje! - netačno! i opasno!
Dijete koje obećavaju brzinsko skidanje kilograma često i deluju, ali glavni deo izgubljene težine odnosi se na izgubljenu vodu, i zato se stara težina vraća jednako brzo kao što je otišla.
Stručnjaci smatraju da je mnogo bolje gubiti samo pola kilograma nedeljno.

Izvor

2Osam prevara o dijetama Empty Re: Osam prevara o dijetama Sub Dec 25, 2010 11:04 pm

Ljubica025

Ljubica025
I bi profi
I bi profi
pokusala sam jednom sa mesnom dijetom i jeeeeeeee odustala treći dan,osjetila sam već prvog dana koliki je to šok za organizam i rekla joj zbogom za uvijek!
to su bili kilogrmi nakon poroda i uspjesno sam ih riješila baš pijući dosta vode,prije obroka,uz obrok,nakon obroka,samo voda.nisam se namučila a postigla sam cilj. Smile

3Osam prevara o dijetama Empty Re: Osam prevara o dijetama Ned Apr 03, 2011 12:01 pm

Alexxx888

Alexxx888
Aktivni član
Aktivni član
Svi mi najbolje poznajemo svoje telo i normalno je da bi trebali da procenimo,sta mozemo i sta ne mozemo,treba redukovati ishranu,ne prejedati se i vise setati...to su siguran i lagani put do mrsavljenja chearleader

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu