Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Suva šljiva riznica zdravlja ... Empty Suva šljiva riznica zdravlja ... Uto Apr 22, 2008 5:46 am

lil

lil
Admin
Admin
Suva šljiva riznica zdravlja ... Velika1200052077dw1Bez obzira na to što se praznična trpeza ovih dana ne može zamisliti bez suve šljive, tokom godine retko kome padne na pamet da se počasti ovom izuzetno blagodetnom voćkom. Odavno je u Srbiji šljivi pripao pijedestal među domaćim voćkama, ali koliko je, u stvari, njenih pravih ljubitelja? Da li ste znali da danas postoji više od 2.000 vrsta šljiva?

A kako vam tek zvuči podatak da je jedan od najstarijih kineskih lekova napravljen upravo od suve (dimljene) šljive i nosi naziv ubai. Ovaj lek ublažava simptome mučnine, groznice i kašlja. Na vrhu liste od 24 vrste voća antioksidantne moći nalazi se sveža šljiva (prunus domestica), dok je suva šljiva daleko ispred suvih smokvi, urmi, grožđa, kajsija... i to dva puta većom antioksidantom snagom.

U sastavu suvih šljiva nalazi se koncentrovani sorbotol i vlakna, što im pruža veći laksativni efekat od svežih šljiva. Kako sveže, tako i ove suve šljive predstavljaju pravu malu riznicu kalijuma, vlakana, vitamina Ka, dok se u tragovima može naći magnezijum i gvožđe. U bilo kom obliku šljiva je neverovatno bogata jedinstvenim fitonutrijentima, neohlorogenskom i hlorogenskom kiselinom. Te supstance su klasifikovane kao fenoli, a njihova uloga antioksidanata potvrđena je u više naučnih istraživanja. Od izuzetnog značaja je sposobnost sveže i suve šljive da se gvožđe u organizmu bolje iskoristi, a što se dovodi u vezu sa vitaminom Ce u plodovima tog voća.

Ako spadate u dame koje vode računa o izgledu i zdravlju svog organizma, onda treba da znate da suve šljive uništavaju slobodne radikale u krvi, a što je manje slobodnih radikala, manja je mogućnost da koža vašeg lica poprimi izgled suve šljive. Prema tome, drage dame i draga gospodo, što češće se bacite na suve šljive, jer ćete na taj način vaš organizam održati u formi, a drugi neće znati tajnu vašeg uspeha! Prijatno!

Izvor: glas javnosti

https://dijeta.serbianforum.info

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu