Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Mitovi o zdravoj hrani ... Empty Mitovi o zdravoj hrani ... Sub Maj 17, 2008 2:15 am

lil

lil
Admin
Admin
Stručnjaci su skloni da upozoravaju kako je nezdrava ishrana kojoj je današnje društvo sklono uzrok lošeg telesnog stanja, medjutim, pre bi se moglo reći kako ne postoji nešto kao vrlo nezdrava hrana – ukoliko se konzumira u normalnim količinama.

Jedan od najboljih primera je kafa. Vodeći nutricionisti tvrde da je užitak koji neke sobe imaju pijući kafu za telo mnogo blagotvorniji nego eventualna šteta od previše kofeina. Naravno, ne bi trebalo preterivati, ali unos tri do četiri kafe dnevno nikako neće naštetiti vašem zdravlju.

Opšte je poznato da su jaja puna holesterola, medjutim, nije tačno da ćete ako jedete jaja dobiti holesterol ukoliko ga već nemate. Jaja su vredan izvor proteina i vitamina A, D, E, nijacina, biotina i vitamina B12. Pored toga, jaja za doručak garantovano smanjuju unos kalorija tokom dana.

Gotove salate u velikim supermarketima ili restoranima nikako nisu zdrave koliko se reklamiraju. To povrće oprano je u tečnosti koja mu omogućava svežinu tokom mesec dana, ali mu oduzima skoro sve vitamine i hranljive sastojke.

S druge strane, svi se preterano boje masnoće, a upravo su "dobre masnoće" one koje su potrebne našem telu. Reč je o masnoćama iz suncokreta, soje, susama i kukuruza koje sadrže polizasićene masti dok one u maslinovom ulju i ribi sadrže omega 3 masti neophodne za rast i zdravlje.

Trebalo bi izbegavati i veštačke zaslađivače. Time dijeta neće biti ništa efikasnija, a moglo bi se desiti da pojedete mnogo više nego ste nameravali. Ukoliko ne volite sveže voće – nemojte se obeshrabriti. Čak i kompoti i sokovi imaju vitamine, a sušeno voće takodje je odlično i za podizanje energije.

Izvor: mondo

https://dijeta.serbianforum.info

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Pitajte ovde

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu