Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

17 PRAVILA CISTOCE>>> Empty 7 PRAVILA CISTOCE>>> Sre Maj 07, 2008 9:03 am

sanjan

sanjan
urednik
urednik
-Frizider mora da radi na odgovarajucoj temperaturi-zimi je dovoljno na 4-6c a leti do 0c.Nabavite termometar stavite na centar sredisnje police i ostavite preko noci.Tako ce te znati kolika je prava temperatura u frizideru. Temperatura u frizideru bi trebala da bude do-18c.
-Hranu koju kupujete ili njene ostatke bi trebalo da smestite u frizider ili zamrzivac u roku od 2h._Ostatke rucka podelite u manje dobro zatvorene posude kako bi se sto pre i sto ravnomernije ohladili.
-Nepretrpavajte frizider jer je potrebno obezbediti strujenje vazduha.-
-Sirovo zivinsko meso drzite poklopljeno i izbegavajte da bude u kontaktu sa drugim namirnicama
-Uvek izbrisite sve flase i kutije koje ce te vratiti u frizider kako bi ste otklonili eventualne bakterije s njih.Redovno brisite unutrasnjost i spoljasnost frizidera uz pomoc nekog antibakterijskog sredstva a potom susite suvom kuhinjskom krpom.
-Jednom mesecno izvadite sve fioke i police i operite ih u toloj sapunjavoj vodi kako biste otklonili sve mrlje i ostatke hrane.Zatim dobro operite unutrasnjost frizidera i rucku.
Nije tacno da bakterije nemogu da prezive na haldnoj temperaturi koja vlada u hrizideru.Mogu.Zato posvetite posebnu paznju higijeni.
*Kampilobakterija-ima je u nedovoljno termicki obradjenoj piletini,mesu i nepasterizovanom mleku.Izaziva dijareju povracanje i upalu zglobova.
*Eserihija koli-ima je u mlevenom mesu i nepastrizovanom mleku -izaziva dijareju obojenu krvlju
*Listerija-Ima je u zelenoj salati ako nije dobro oprana nepasterizovanom mleku pasteti plesnjivim sirevima sladoledu smrznutim jelima koja nisu dovoljno zagrejana .Izaziva dijareju pobacaj,pa cak i meningitis.Razmnozava se dvostruko brze od od salmonele na svakih 8 h na t od 10c
*Salmonela-ima je u zivinskom mesu mlevenom mesu jajima .Izaziva bolove u stomaku povracanje i dijareju.Razvija se na t od 7c
*Plesan-ima je u mnogim namirniocama. MOze da pokvari sirovu hranu mleko sveze voce i povrce.
*Stafilokoke-ima ih u mnogim namirnicama .Izazivaju povracanje i dijareju.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu