Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Kućna topionica masnoća Empty Kućna topionica masnoća Pon Maj 05, 2008 2:27 am

lil

lil
Admin
Admin
Bilo koji proizvod napravljen od soje pomaze u redukciji LDL holesterola. Dovoljno je samo 25 grama sojinih proteina u toku dana. Ipak, treba biti oprezan. Ukoliko postoji rizik od dobijanja raka prostate ili raka dojke, zaboravite na soju.

KUKURUZ
Kukuruz obiluje prehrambenim vlaknima koja snizavaju holesterol, folnom kiselinom koja čuva krvne sudove i vitaminom B1 vaznim za dobar rad mozga. Za vreme kuvanja ili pečenja kukuruza oslobađaju se molekuli koji stite organizam od stetnog uticaja slobodnih radikala. To povećava antioksidativnu moć kukuruza, pa on stiti od raka, bolesti srca, katarakte i alchajmerove bolesti.

PISTACI
Sačica pistaca na dan smanjuje holesterol i arterije odrzava zdravim. Samo 84 grama pistaca na dan dovoljno je da uveliko umanji rizik od obolevanja. Naučnici su ispitivali tri grupe. Nakon samo mesec dana kod onih koji su ga jeli primećen je pad holesterola. Kod onih koji su ga jeli najvise holesterol se snizio za 11,6 posto. On sadrzi antioksidant lutein, kojeg takođe ima i u zelenom lisnatom povrću i u voću jarkih boja. Stručnjaci poručuju da ga je mnogo bolje jesti neslanog, jer so povećava pritisak. No sto se tiče učinka na holesterol to je sasvim svejedno.

BROKULI
Brokuli je veoma bogata antioksidansima (kvercetin, glutation, beta karotin, vitamin C, indoli, lutein, glukarat, sulforafan). Smatra se antikancerogenom i regulise holesterol i sećer u krvi. Kuvanjem se neki antioksidansi unistavaju. Najbolje je kuvati ga na pari.

CRNI LUK
Luk povećava korisni holesterol, a smanjuje stetni. Deluje protiv krvnih ugrusaka, astme, hroničnog bronhitisa, polenske kihavice, dijabetesa, aterioskrleroze, dijabetesa i infekcija. Deluje antibiotski.

GROZĐE
Gozđe snizava holesterol i uklanja masne naslage. Svezi sok od grozđa bogat je vitaminima A, B i C i raznim mineralima. Sadrzi oko 20 odsto sećera, pa je i energetski vredna namirnica. Ovo voće je veoma vazan izvor bioflavonida, koji stite organizam od slobodnih radikala. Zbog različitih antioksidansa, grozđe ima i snazan efekat protiv bakterija, virusa, upala i alergija. Preporučuje se protiv lose cirkulacije, a vazno je i u usporavanju starenja, odnosno sprečavanju demencije i degenerativnih očnih bolesti.

GREJPFRUT
Pektin iz grejpfruta snizava holesterol i učestvuje u prevenciji srčanih tegoba i mozdanog udara. Likopen, limonin i ostale bioloski aktivne supstance pomazu u zastiti od kancera. A vitamin C je moćan antioksidans i pomaze u prevenciji srčanih oboljenja i ispoljava ostala delovanja.

BADEMI
Bademi su bogati mononezasićenim masnim kiselinama koje obaraju holesterol. Mononezasićene masne kiseline odrzavaju holesterol pod kontrolom. Vitamin E antioksidans sprečava akumuliranje masnih plakova u arterijama. Bademi svojim sastavom doprinose izgradnji kostiju, regulisanju rada srca i normalizovanju krvnog pritiska.

MORSKE ALGE
I naučno je dokazano da morske alge umanjuju nivo hlesterola u krvi. Sadrze izuzetne količine mineralnih elemenata - do 36 procenata svoje suve mase: natrijum, kalcijum, hlor, kalijum, sulfate, fosfate, a od mikroelemenata jod, gvozđe, bakar, cink, selen, molibden, fluoride, mangan, bor, nikl i kobalt. Crvene i zelene alge sadrze toliku količinu joda da je dovoljno pojesti samo jedan gram da se obezbede dnevne potrebe. Sadrze i nekoliko vitamina, kao sto su karotin i vitamin C, kao i vitamin B12 koga nema u većini biljaka. One sadrze malo masti, svega 1 do 5 odsto suve materije, ali te masti imaju visoki procenat esencijalnih masnih kiselina. Zelene alge sadrze linoleinsku i alfa-linoleinsku masnu kiselinu. Takođe, imaju visok nivo vlakana, 32 do 50 % suve materije, koja smanjuje holesterol!

izvor

https://dijeta.serbianforum.info

2Kućna topionica masnoća Empty Re: Kućna topionica masnoća Pon Maj 05, 2008 2:28 am

lil

lil
Admin
Admin
Dubinsko ciscenje od masnih naslaga

Izrendaj dajkon i šargarepu, dve šolje vode, malo tamarija i kuvaj 5 minutamin. Popi.

Razbijanje masnih naslaga

Dajkon i kombu, iseckaj na trake a koren na velike komade pa stavi vodu da ogrezne i kuvaj 30-40 minuta. Dodaj tamari, pa kuvaj još 2-3 minuta. Ukuvaj.

https://dijeta.serbianforum.info

3Kućna topionica masnoća Empty Re: Kućna topionica masnoća Pon Maj 05, 2008 3:58 am

lil

lil
Admin
Admin
Što je tamari?

Tamari je fermentirani sojin umak od soje i morske soli. On vrije više mjeseci pri prirodnoj temperaturi, a onda dozrijrijeva u drvenim bačvama. Tamari bez pšenice je tradicionalna cijelovita hrana koja nastaje kao nusprodukt u proizvodnji sojinog misa. Sojin umak se izrađuje od tekućine koja se izluči iz soje dok miso fermentira.

Sastav

Tamari ima istu hranjivu vrijednost kao i shoju umak iako ima svoju karakterističnu boju i okus. Bogat u organskim aminokiselinama, tamari je dobar izvor proteina. Tamari sadrži korisne mikroorganizme, potrebne za prirodnu fermentaciju, što pomaže u probavi. Tamari se preporučuje ljudima na bezglutenskoj prehrani.

Sastojci: voda, soja, morska sol i aspergillus oryzae

izvor

https://dijeta.serbianforum.info

4Kućna topionica masnoća Empty Re: Kućna topionica masnoća Ned Nov 09, 2008 12:05 am

sanba

sanba
Aktivni član
Aktivni član
lilit ::Dubinsko ciscenje od masnih naslaga

Izrendaj dajkon i šargarepu, dve šolje vode, malo tamarija i kuvaj 5 minutamin. Popi.

Razbijanje masnih naslaga

Dajkon i kombu, iseckaj na trake a koren na velike komade pa stavi vodu da ogrezne i kuvaj 30-40 minuta. Dodaj tamari, pa kuvaj još 2-3 minuta. Ukuvaj.

Sta je dajkon, komba i tamari? zbunjen

5Kućna topionica masnoća Empty Re: Kućna topionica masnoća Ned Nov 09, 2008 3:03 am

lil

lil
Admin
Admin
O dajkonu procitaj ovde, kombu je alga i kupuje se u biospajzevima i prodavnicama makrobioticke hrane, a izgleda ovako Kućna topionica masnoća Seaweed_kombu, tamari soja sos Kućna topionica masnoća 41-1, takodje se moze kupiti u bio spajzevima ili bolje snabdevenim marketima i o njemu mozes procitati ovde .

https://dijeta.serbianforum.info

6Kućna topionica masnoća Empty Re: Kućna topionica masnoća Ned Nov 09, 2008 4:42 am

sanba

sanba
Aktivni član
Aktivni član
hvala Very Happy
do sada nikad nisam cula za to . jeli netko probao ove konbinacije, kakve su za piti i djeluju li?

7Kućna topionica masnoća Empty Re: Kućna topionica masnoća Ned Nov 09, 2008 11:49 am

lil

lil
Admin
Admin
Ja nisam, a mislim da niko od nas na forumu i nije Very Happy .

Iskreno, ja sam i zaboravila na to, jer jedno vreme nije bilo dajkona na pijacama dunno ... hvala ti sto si me potsetila cvecko ...

https://dijeta.serbianforum.info

8Kućna topionica masnoća Empty Re: Kućna topionica masnoća Pet Maj 28, 2010 12:20 pm

Iren@

Iren@
Novi član
Novi član
Kakvog je ukusa?

9Kućna topionica masnoća Empty Re: Kućna topionica masnoća Sub Maj 29, 2010 8:54 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
ako mislis na dajkon, kao repa otprilike ili rotkvica..

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu