Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Dijabetes tip2 insulozavisan Empty Dijabetes tip2 insulozavisan Sub Avg 31, 2013 7:32 pm

dijabetes 2


Novi član
Novi član
Postovani !
Od pre tri dana profesorka me je prebacila na insulinsku terapiju(posto oralna nije dala u zadnje vreme zadovoljavajuce rezultate).Posto sam do sada koristio suplementaciju sa proteinima,aminokiselinama,glutamin,BCAA i redovno trenirao ,interesuje me dali i dalje mogu da koristim ovu suplementaciju ili da koristim proteine a ostalo izbacim do daljeg?U napred se zahvaljujem.
Napomena:Trenutno smo u trazenju adekvatne kolicine insulina.Za sada uzimam 18 jed.ujutru i 8 jed. uvece a insulin je pod nazivom MIXTARD 30 PENFILL.Glikemije su za sada sarolike.

2Dijabetes tip2 insulozavisan Empty Re: Dijabetes tip2 insulozavisan Uto Nov 12, 2013 8:01 pm

Milica*

Milica*
I bi profi
I bi profi
Da li je Vama neko objasnio pravila (tj, jedno jedino pravilo) ishrane dijabetičara? Very Happy 
Idete u teretanu i dižete tegove, zbog toga suplementi ili...?

3Dijabetes tip2 insulozavisan Empty Re: Dijabetes tip2 insulozavisan Pet Nov 22, 2013 4:16 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Proteinska suplementacija nije "droga" ni "lek", vec jednostavno nesto sto omogucava nekome ko redovno trenira da oporavi misice i pripremi ih za sledeci trening.

Ja na listi ne vidim ni jedan stimulans niti bilo sta sto bi negativno uticalo na dijabetes jer su svi preparati koje korisnik/ca koristi u stvari samo proteini i amino-kiseline, koje su u sustini gradivni elementi proteina.

Inace, degradacija misicne mase je i vise nego cesta pojava kod dijabeticara, pa bilo kakva suplementacija koja u organizam ubacuje nesto sto isti moze da iskoristi (dakle: proteine i njihove gradivne blokove amino-kiseline ravnog ili razgranatog lanca) moze biti od nevidjene koristi za nekoga ko moze, usled naglog pada misicne mase jer zbog manjka insulina u organizmu gradivne proteine trosi na energiju, da zavrsi sa smanjenom misicnom masom, koja u dugom roku moze da izazove cak i ozbiljna nereverzibilna stanja, kao sto je osteoporoza. Kazu neki i da je fibromijalgija posledica misicnih vlakana koja su "prazna" tj. nemaju dovoljno proteinske ishrane.

4Dijabetes tip2 insulozavisan Empty Re: Dijabetes tip2 insulozavisan Sre Nov 27, 2013 8:42 pm

Milica*

Milica*
I bi profi
I bi profi
Samo bih dodala da dijabetes zahteva hranu sa što nižim glikemijskim indeksom.
Kako se pankreas dodatno ne bi iscrpljivao.

Ovo je jedan jako dobar link , a sadržaji su vrlo edukativni za ljude koji pate od dijabetesa:

[Only admins are allowed to see this link]

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Dijabetes ishrana

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu