Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 2]

26Aerobni trening - Page 2 Empty Re: Aerobni trening Sub Avg 20, 2011 8:10 am

ziziba


Novi član
Novi član
Od srca ti hvala draga moja,
svaki ovaj tvoj savijet mi je dobrodošao, i evo već od danas ću se pridržavati tvog plana vježbanja i prehrane.
Hvala ti još jednom bay

27Aerobni trening - Page 2 Empty Re: Aerobni trening Sub Avg 20, 2011 8:13 pm

mrvica_91

mrvica_91
Aktivni član
Aktivni član
Lanice hvala ti, ali ja stvarno nemam vremena, nikad osim nocu, a sto se tice gubljenja misica, talozenja masnih naslaga, ne znam izgleda da je u mom slucaju dboro funkcionisalo, jer sam za 10 dana izgubila dosta, dosta centimetara i 5 kilograma. A sto se mog zdravlja tice, zaista je sve savrseno.

28Aerobni trening - Page 2 Empty Re: Aerobni trening Uto Feb 21, 2012 12:42 am

mrvica_91

mrvica_91
Aktivni član
Aktivni član
Lanice da li bih ja smela da praktikujem isti program kao ziziba???Samo sto bih ja zaista radila trbusnjake svaki drugi dan jer su bas, bas slabi...i UH ne bih unosila nakon 15h.

29Aerobni trening - Page 2 Empty Re: Aerobni trening Uto Feb 21, 2012 5:12 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Naravno da mozes, to je generalno zenski trening/split na gornji i donji deo. Mozes i da ides split grudi+biceps, ramena+triceps, ledja+noge.

30Aerobni trening - Page 2 Empty Re: Aerobni trening Uto Feb 21, 2012 5:42 pm

heru

heru
I bi profi
I bi profi
Lana, imam ja nekoliko pitanja, izvinjavam se ako si to već napisala. Ja sam ukapirala da ako imam samo aerobni trening, gubim i mišiće i salo, a ako imam samo vežbe snage povećavam misić, ali ne gubim salo. Zato se preporučuje kombinacija, jel da? E sad, da li to kombinovanje mora da bude na nedeljnom nivou, ili može npr. jedan mesec aerobik, pa jedan teretana. Verujem da efekat nije isti, ali nadam se da nije negativan?

31Aerobni trening - Page 2 Empty Re: Aerobni trening Uto Feb 21, 2012 6:57 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
'Vako...

Svaka fizicka aktivnost ima i aerobni efekat i efekat izgradnje misica... Podela se daje samo na osnovu toga gde vise "udara" i koliko intenzivno/dugo udara.

Aerobik je kombinacija vezbi snage i aerobnog treninga, pa daje dobre rezultate. Ono sto meni smeta kod aerobika je sto mi brzo dosadi.

Aerobni trening obuhvata brzo hodanje, trcanje, bajs i svu silu modernih skalamerija za te potrebe (elipticni trenazer iliti orbitrek, traku...), dok vezbe snage ne moraju nuzno da se izvode sa tegovima.

To sta ces dobijati/gubiti zavisi u velikoj meri i od ishrane. Npr. ako si u jaaakom kalorijskom deficitu, a ides u teretanu - svakako ces gubiti misice. Ako imas uravnotezen unos i imas blaze vezbe snage sa aerobnim treningom (tipa aerobik), mozes imati i bolje rezultate od tegova uz gladovanje.

Kombinaciju mesec ovo-mesec ono ti ipak ne bih preporucila. Tako samo prepadas organizam i taman kad se uhodas - menjas tempo i rezim.

32Aerobni trening - Page 2 Empty Re: Aerobni trening Uto Feb 21, 2012 7:25 pm

heru

heru
I bi profi
I bi profi
Hvala na odgovoru. Moja dijeta nije niskokalorična, svodi se samo na pravilno kombinovanje, tj. nekombinovanje proteina i uh. A što se treninga tiče, radim tibetance, tae bo (skinula sa neta), vežbe zatezanja (sa foruma, mislim da se tema tako i zove), i počela juče sa preskakanjem vijače. Imam i loptu za pilates, ali je ne koristim, osim za sedenje. smesna e sad, ja sam to kombinovala svako jutro tibetanci, a svakog drugog dana tae bo ili vežbe zatezanja (ispada, svaki 4.dan se ponavlja trening). E sad ne znam kako bih to kombinovala sa vijačom, i da li je dobra ova kombinacija treninga? I još nešto, obroci su mi u 8h doručak, 11h užina, 14h ručak, i 18h večera. Posle 18h ne jedem ništa. Pitanje je kada je najbolje vreme za trening? Tibetance radim pre doručka. Ostalo pre ili posle večere.

33Aerobni trening - Page 2 Empty Re: Aerobni trening Uto Feb 21, 2012 11:35 pm

mrvica_91

mrvica_91
Aktivni član
Aktivni član
1. dan: gornji deo (zagrevanje 10 min na biciklu/traci, tegovi po 2 vezbe za svaku grupu 3 serije sa tezinama sa kojima radis po 15 ponavljanja, aerobni 30 min traka/steper/bicikl)
2. dan: samo aerobni, 45 min, mozes kombinovati sprave (posto je u vecini teretana traka ogranicena na 30 min)
3. dan: donji deo (po istom principu kao gornji deo)
4. dan: opet samo aerobni
i onda opet zavrtis ovaj krug ili 5. dan pravis pauzu, pa sestog opet krenes...


Sta podrazumeva gornji deo, sta donji? Jel uredu da u jednom danu radim Ledja, grudi, ruke, stomak...sve misice? A u drugom citave noge? Mislim puno je to misica, pa i puno vezbi. Ja sam do sad radila prvi dan citave noge dakle leg curls, leg extension, leg press, iskorak sa sipkom, cucanj. Svuda po 15 kg, leg press 35 kg, po 10 ponavljanja u 3 serije. Stomak radim svaki dan posle treninga koliko god imam snage za to, a veruj mi malo je imam, trbusnjaci su mi mrtvi. Pa drugi dan vezbe za ledja. Pa treci dan za ruke, i tad radim vise aerobnog treninga jer ruke brzo zavrsim. Pa cetvrti dan grudi. Pa sve to opet ispocetka! To je sve bilo po mom licnom nahodjenju, jer su ljudi koji rade u teretani kreteni i ne zele da pomazu ljudima, iako su za to placeni. Jedan od njih mi je rekao prestani da jedes, nemoj nista da jedes i samo vozi bajs po sat vremena dnevno i to je to.

34Aerobni trening - Page 2 Empty Re: Aerobni trening Uto Feb 21, 2012 11:36 pm

mrvica_91

mrvica_91
Aktivni član
Aktivni član
Naravno kao i u ovom zizibinom treningu kardio kad god uspem da ga ubacim...i bas volim da vozim bajs! Samo se plasim da ne otopim moje male misiceeee!Sad

35Aerobni trening - Page 2 Empty Re: Aerobni trening Sre Feb 22, 2012 5:29 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Mrvice, bajs ti sigurno nece otopiti misice ako se dobro hranis. Postavila sam ti negde linkove, citaj treninge pa - probas, ide, probas, ne ide, menjas.

Raznim ljudima prijaju razlicite stvari... Kad bih ja na prvu loptu, ovako na nevidjeno, znala da ti napravim precizan program treninga (koje grupe po danima, koje vezbe, koliko ponavljanja, opterecenja...), ja bih verovatno bila najbogatija zena na svetu.

Heruvimae, samo ti opali tako i ne brini.

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 2]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu