Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1Dete i skola Empty Dete i skola Sre Mar 10, 2010 9:24 am

DIDA

DIDA
Aktivni član
Aktivni član
Drage moje,

Moja devojcica - Marija je u septembru krenula u I razred.U Decembru je napunila 7 godina.
S obzirom da su mi svi iz okruzenja govorili nemoj dete da mucis sve ce nauciti u skoli,tako sam i linijom manjeg otpora uradila.
Elem,pakao nastaje kada je posla u skolu-a nije znala niti jedno slovo niti jedan broj ( u razredu od 24 dece,jedino ona nista nije znala-a roditelji kazu sva druga deca su naucila sama)
Moja Marija je rodjena prevremeno,operisna,dva puta i citavo njeno detinjstvo sve sto nam je bilo vazno jeste da bude zdrava,srecna i da se igra.Hvala Bogu,tako je i bilo,ali od ucenja nista.
I sada nama (njoj) skola toliko tesko ide da ja s vremena na vreme mislim da cu poludeti.
Tj.sve ona hoce da radi (voli uciteljicu,koja je uz to prilocno zahtevna),ali sve to na jedvite jade.
prosli smo stampana i pisana slova,diktati nam jos uvek nisu za BRAVO,svet oko nas e to ucimo,a matematika-strasno.
Jedva savladasmo sabiranje i oduzimanje prve desetice,a krenuli vec do 100.

Drage moje,molim Vas za savet-da li je noramalno zivot mi se pretvorio u ucenje i savladjivanje gradiva I razreda.
Moj muz kaze da se opustim- pa svi su zavrsili 4 razred?
Ima li neko bolji savet za mene.

Hvala svima unapred
lol!

2Dete i skola Empty Re: Dete i skola Sre Mar 10, 2010 7:59 pm

zvocalica

zvocalica
Poznata faca
Poznata faca
ne bih da zvučim kao oni ''ja se u to ne razumem, al' moj ti je savet....''
ali mislim da to što tvoja devojčica nije pre polaska naučila slova niti brojeve ne znači da je i mrvicu manje vredna od ostale dece u razredu...naučiće, sigurno...ali je i njoj i tebi potrebna pomoć: njoj da to sve savlada, što će sigurno uspešno uraditi, a da se ne traumira da je manje vredna jer to nije znala od pre...ne dozvoli da se kod nje razvije nesigurnost što to nije naučila pre škole...kroz igru je uvedi u brojeve i slova...tako ćeš se i ti opustiti.Mislim da je tvom detetu mnogo korisnije to što se igrala pre škole, nego da je učila slova i brojeve.

PS. kad imaš dete koje je prvak, normalno je da ti se život pretvorio u učenje i savladavanje gradiva I razreda...već od septembra, bićeš u II razredu klapklap

3Dete i skola Empty Re: Dete i skola Čet Mar 11, 2010 10:40 am

DIDA

DIDA
Aktivni član
Aktivni član
Zvoco,Zvoco bas si me utesila.
Ja sam radeci na njenom samopuzdanju stigla sada do tacke kada ona dojde iz skole i kaze pa mama samo mi je jedan zadatak tacan kobajagi ruzicasto ma vazno da sam ja tebi ziva i zdrava pa cu nauciti lalalala

i tako.....
milina
Hvala Zvoco

4Dete i skola Empty Re: Dete i skola Čet Mar 11, 2010 2:59 pm

nona

nona
Poznata faca
Poznata faca
DIDA ::Zvoco,Zvoco bas si me utesila.
Ja sam radeci na njenom samopuzdanju stigla sada do tacke kada ona dojde iz skole i kaze pa mama samo mi je jedan zadatak tacan kobajagi ruzicasto ma vazno da sam ja tebi ziva i zdrava pa cu nauciti lalalala

i tako.....
milina
Hvala Zvoco

jaoj slatka je chearleader i u pravu je naucice samo nek je ziva i zdrava!

5Dete i skola Empty Re: Dete i skola Čet Mar 11, 2010 9:17 pm

nika

nika
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
jaooj...kuku meni.... moj djecak ce na jesen u prvi razred..i moram reci da me vec hvata panika,a jos ni na upisu nismo bili Razz on ce u julu da napuni 6,a u septembru u skolu... bas ga i ne forsiram da uci pisati slova i citati,ako hoce hoce a ako ne onda igranje... cak mi je i padagogica rekla da nema potrebe da ga mucim i tjeram da uci,jer bi moglo imati suprotan efekat tako da bi mu moglo postati dosadno kad krene u skolu,sto da uci slova i ostalo kad on vec zna...pa moze nastati pometnja u razredu pa da svi zajedno whistle ...a mene brine da ce nastava postati prezahtjevna i da nece stici sve pohvatati... a o matematici necu ni da milsim.... 031
ma neznam sta me vise brine da ce mu biti dosadno na nastavi ili da jedini nista nezna...cini mi se kako god da okrenem nece biti dobro... tesenje

6Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pet Mar 12, 2010 10:19 am

DIDA

DIDA
Aktivni član
Aktivni član
Joj,Nika iz ovog iskustva koje me strefilo od semptembra mislim da ukoliko Bog da da imam jos jedno dete,cini mi se da cu ga umesto odvikavanja od pelena uciti slova i brojeve Smile

stvarno ne znam,ali eto nekako posle 6 meseci bas mukotrpnog rada,nekako smo stale na noge,ali mislim da na prstima nema da hodamo jos dugo dugo...
ao96

Mada valjda sve zavisi i od uciteljice- nasa je jako zahtevna i stroga-mozda to bude dobro za kasnije,ali za sada lol!

7Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pet Mar 12, 2010 1:45 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Opusti se ...to ti je moj savet ,dete koje vise zna ume da se dosadjeje na casovima...ona ce polako sustici drugu decu ,ipak vi ste imali prioritet njeno zdravlje neka tako i ostane...to sto unapred nije znala celo gradivo kao druga deca ne znaci da je ona losija od njih ili da ce oni uvek biti ispred nje...cesto zna biti upravo drugacije... Dete i skola 76662da deca koja su u pocetku pokazivala manje razumevanja budu kasnije daleko naprednija od druge dece . U krajnjem slucaju nisu sva deca odlicni djaci ,bitno je da se ona lepo uklopila sa drugarima i da prihvata skolu kao i svoje skolske obaveze

8Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pet Mar 12, 2010 1:54 pm

DIDA

DIDA
Aktivni član
Aktivni član
Saki,

Ja zaista nemam ambiciju da ona ima sve petice ili bude odlicna.

Jedina moja ambicija sto se tice moje malene jeste da bude zdrava,srecna i ispunjena..

Ona zaista raste okruzena bezuslovnom ljubavlju,i jako se bojim jer je toliko naivna i prostodusna da se cesto pitam gresimo li u pravcu njenog vaspitanja i odrastanja.

a skola ko skola,vazno mi je da se ona oseca dobro,jer kao sto rekoh sada smo izgradili samopouzdanje do te granice da dojde i kaze ma mama vazno da sam ja ziva i zdrava
goody

saljem ti puno poljubaca

9Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pet Mar 12, 2010 1:58 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
jako se bojim jer je toliko naivna i prostodusna da se cesto pitam gresimo li u pravcu njenog vaspitanja i odrastanja.
to se i mi cesto pitamo i ja imam sina 2.razred ,da li gresimo sto ga ne ucimo da bude 'musko" vec sto ga usmeravamo ka onim drugim klvalitetima....ali ipak to je njihov zivot moraju sami da se snalaze i traze svoje mesto u drustvu...vise ce patiti ali ce biti bolji ljudi ,kvalitet ipak na kraju ispliva.
Na nama je da ih vaspitamo kako mislimo da treba i da im budemo za to primer a ostalo ...kako bude to je njihov zivot ,ako su rodjeni pod srecnom zvezdom sve ce im u zivotu biti dobro pa i skola... Dete i skola 947712

10Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pet Mar 12, 2010 2:12 pm

DIDA

DIDA
Aktivni član
Aktivni član
Ti si bas mlada mama...
Iz ove perspektive i sa ovom pamecu zao mi je sto troje nisam rodila do 30...
ali ....
Vazno da smo zdravi... whistle

11Dete i skola Empty Re: Dete i skola Sub Mar 13, 2010 9:36 am

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Pa da pozurila sam ja da mi ne pobegne Dete i skola 749491

12Dete i skola Empty Re: Dete i skola Čet Maj 20, 2010 2:20 pm

sv.petka

sv.petka
Aktivni član
Aktivni član
moje iskustvo sa prvim razredom
prvi put-ništa nismo učili pre škole i postepeno je dete sve savladalo
drugi put-godinu dana kasnije- nismo učili slova i brojeve pre šklole ali je bilo mnogo lakše
treći put-sadašnje vreme-nismo ništa učili ali je momak uz stariju braću već sa pet godina pomalo znao tablicu množenja,u školu pošao kao čitač i kao neko ko zna da piše.i imamo muke jer neće da sedi u školi jer mu je dosadno.......pa vi sad vidite šta je najbolje za vaše dete

13Dete i skola Empty Re: Dete i skola Čet Maj 20, 2010 9:36 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
jeeeeeeee

Najvaznije mi je da mi je dete zivo i zdravo! I fizicki i mentalno. Netreba od dece ocekivati vise nego sto oni mogu. Treba naci nacin i iz njih na lep nacin izvuci maksimum. Ja sam od roditelja koji provodi dosta vremena sa svojim deteom i sve probleme resava razgovorom. Moje dete nikada nije dobilo batine, nizasta.



Moj klicaj je krenuo u skolu nepripremljen. Sve je stigao i naucio uz moju maksimalnu skakovnevnu pomoc. Neznam kome je bilo teze meni ili njemu. Stvarno sam bila ocajna i razocarana u sistem skolstva i uciteljicom. Radila je po sistemu ja ispredajem ti idi kuci pa uci. To je takav tempo, po meni neprimeren deci tog uzrasta.
Radila sam sa njim da bi imao bar malo vremena za igranje.


Kad smo zavrsili prvi bas smo odahnuli.

Posle je sve bilo mnogo lakse. Klinac je ucio sam uz moju povremenu pomoc. Danas je to momcina koji upravo zavrsava 6 razred, do sada sa odlicnim uspehom.

Svi su naucili da citaju i pisu, a to je i svrha osnovne skole. Neko pre, neko kasnije, neko lakse, a neko teze.

Dete i skola Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

14Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pet Maj 21, 2010 8:22 am

sv.petka

sv.petka
Aktivni član
Aktivni član
naravno da je najbitnije da je dete zdravo.mi imamo muke sa prvacima jer mi je dete u celodnevnoj.kad dođe kući mrtav je umoran.pisali smo peticiju da pređu u klasičnu i da domaći rade kući jer ovako nemaju osećaj da i kući treba da se uči.takvo je školstvo da roditelj mora da radi sa detetom kući.mi svakodnevno vežbamo pisanje jer je rukopis očajan.xaxaxaxa uvek kažem do kraja osmog će naučiti i da piše i da čita a naravno i da sabira.zdravlje na prvom mestu

15Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pet Maj 21, 2010 8:41 am

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
imam utisak da nije bitno da deca budu uspesna, jer roditelji koji ne posvete svojoj deci mnogo, mnogo vremena za ucenje, dece zaostaju za programom a i sa rezultatima.
Mislim da je tu problem sto misu uskladjeni prvi razred i predskolsko obavezno.
U predskolsnom deca uce osnovne pokrete, kose, prave, slova, brojeve.......... obucava ih vaspitac koji nije ni skolovan da to radi i to sve kroz igru,bez obaveza...
E onda dete krene u skolu i uciteljica a i program, ocekuju da je dete to savladalo i samo prelazi reda radi.
I ko neradi dovoljno i ko nema strpljenja za svoje dete, gotovo , jos ako ga uciteljica zjedno sa decom etiketira kao loseg...... strasno i surovo.Nazalost istinito...



Dete i skola Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

16Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pet Maj 21, 2010 8:58 am

sv.petka

sv.petka
Aktivni član
Aktivni član
naravno da je i uspeh bitan.ja i dana starije preslišavam iz istorije,geografije,pomažem oko srpskog.imam tri đaka 6,5 i prvi razred i nekad se i međusobno preslišavaju.ima nekih stvari iz matematike oko kojih ne mogu da im pomognem.i to se dešavalo već u drugom razredu.onda mi roditelji sednemo i međusobno pomognemo jedni drugima pa onda pokažemo deci.strašno.

17Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pet Maj 28, 2010 7:38 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
devojke molim pomoc!!!!!!

MOj klinac 12 god, pubertet uveliko, je ok dete, pa i poslusan je, dobar je djak (odlican poneka 4), ali:
poceo da mi precutkuje po meni bitne stvari, neke stvari da odradi samovoljno bez pitanja i konsultacije samnom a trebao je.... (ja sam mama koja sa detetom razgovara i pokusava da mu ukaze na gresku)

i u skoli ima problem sa disciplinom, smeje se na casu, dobacuje kad ne bi trebalo, recimo dok drugi djaci odgovaraju i td....

e sad po meni ovo drugo i nije neki problem, ali po nastavnicima jeste i to veliki, cak me razredna zove i kuci da mi kaze da se on smejao na casu engleskog i to veoma glasno na glupost nekog decaka....


i sad ja rao roditelj, razgovaram, objasnjavam, pricam.... pricam i nakraju ga i kaznim... nemoze novi mobilni...

e sad i tu nastaje problem ja nemogu da izdrzim i da ga gledam onako tuznog, bojinm se da opet ja nepopustim, ali nemam snage da istrajem, mene jako brzo prodje, jako sam slaba na njega, nisam dosledna ,,,,, znam da netreba da pogazim datu rec ali nemoguuuuuuuuuu......




Dete i skola Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

18Dete i skola Empty Re: Dete i skola Sub Maj 29, 2010 9:45 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Violeta moraš..Zbog deteta.Shvati da mu time što nisi dosledna praviš lošu uslugu Iskreno, ja ne volim nikad da se mešam u odgajanje dece, to je nešto što svako od nas smatra da radi najbolje (jer su nam namere najbolje) al pogledaj to ovako - ako ga ti ne naučiš da treba da podnese posledice svojih postupaka, nauči će ga neko drugi, neko kome uopšte neće biti stalo..U ime toga, ja bih na tvom mestu izdržala...I sledeći put dobro razmisli kad uvodiš sankcije, porazgovaraj sa sobom pre no što ih glasno izgovoriš. Eto, pametujem malo, izvini..retko ovo činim i ne mislim da je dobro, al pošto si pitala..

19Dete i skola Empty Re: Dete i skola Sub Maj 29, 2010 10:05 am

run2stars

run2stars
I bi profi
I bi profi
ja ne znam u kojoj ste vi skoli i kako se tamo radi, ali moram da stanem u odbranu prosvetara...iz ovih postova sticem utisak da mi ( prosvetari ) nista ne valjamo... naravno, da nas ima svakakvih i onih kojima bi trebalo zabraniti da prodju ulicom u kojoj se nalazi skola, a kamoli da rade u skoli, ali to je ipak manjina...
izvinjavam se sto upadam, ali nisam mogla a da ne kazem...

za doslednost je sun sve lepo napisala, s tim se u potpunosti slazem...verujem da ti je tesko, jer je cesto i meni ( verovatno svim roditeljima ), ali linija manjeg otpora u vecini slucajeva nije pravo resenje....

veliki pozdrav, i ne zameri...

20Dete i skola Empty Re: Dete i skola Sub Maj 29, 2010 7:30 pm

violetadjuric1

violetadjuric1
I bi profi
I bi profi
SUN i RUN hvala vam sto ste porazgovarale samnom na ovu temu, zaista mi je stalo da vaseg iskrenog misljenja.

SUN ja znam da si ti u pravu i stvarno cu se potruditi ali stalno kriziram.... zato sam i napisala ovde da ne bih popustila i naravno da znam da je to pogresno... ali kao sto sam rekla slaba sam na njega a i po prirodi bes me brzo prodje....



RUN, gresis ja izuzetno cenim prosvetare ( moje 2 rodjene sestre) ali kao sto si rekla ima raznih...
mozda nisam ni dovoljno objasnila, sporan je cas engleskog gde radi mlada nastavnica koja nemoze da obuzda decu i da privede cas kraju, pri tome jako los predavac i predagog, a i ja nastavnika koji na nastavu dolazi u mini suknji i deholtiranoj majici (pri tome predaje deci u pubertetu: 6,7,Cool nemogu da shvatim ozbiljno pa tako verovatno ni deca....

znam i da je pedagog pokusala da joj unaze na nepravilnosti u ponasanju nakon prisustvovanja casu, ali je nastavnica odbila....

sa discilinom kod ostalih nastavnika nema problem !!!

i narvno da njemu uvek kazem da mora da postuje i slusa nastavnike koji su tu da ih necemu naucu .., pa i nastavnicu engleskog, on kod nje cak ima i 5, ali je jednostavno neshvata ozbiljno, pa se tako i ponasa na njenim casovima...

stalno razgovaram sa njim da mora da promeni ponasanje i da slusa nastavnicu, jedno vreme poslusa, posle opet isto, ovog puta sam ga i kaznila !




Dete i skola Wg__83__02oG00000g41MDAwMHwwMDAxMzk4bHx5b3VyIHRleHQ

21Dete i skola Empty Re: Dete i skola Sub Maj 29, 2010 7:41 pm

run2stars

run2stars
I bi profi
I bi profi
meni to osetljiva tacka, pa se lako primim...hvala na objasnjenju

sto se tice takve nastavnice, potpuno si u pravu...koliko god mlad bio, ti nisi njihov drugar i ne smes im dozvoliti da te dozivljavaju tako...

ja sam pocela da predajem sa 22,5 u srednjoj skoli, gde su najstariji djaci bili mladji od mene 3 god... petkom smo se vidjali u gradu, ali cak i tamo su mi se obracali sa dobro vece / dan...a nisam stroga, samo trazim red...

nastavnica sa oblacenjem, nemogucnoscu da odrzi disciplinu itd se verovatno trudi da " kupi " njihovu ljubav, ali to tako ne moze...obicno takvi idu iz krajnosti u krajost pa od haosa u ucionici , kad im dodje hoce da naprave grobnu tisinu...pa im smeta smeh i ostale stvari koje svi djaci rade

najtragicnije je ako znanje trpi


i ja danas otplakah svoju doslednost, al' da me deca ne vide ...

22Dete i skola Empty Re: Dete i skola Ned Sep 05, 2010 11:23 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Mame,kako se snalazite sa pocetkom skolske godine? Da li su decica spremna?
Nadam se da nema problema. bay

23Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pon Sep 06, 2010 10:40 am

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Moj Dudic je totalno nesrecno krenuo u skolu bukvalno suznih ociju....Jos prepodne ...prosto kao da se nije odmorio ,raspust je nekako preleteo skola je dosla prebrzo ...nekako ne znam ,i meni je tesko palo ne samo njemu....od oktobra imamo planove za dodatne aktivnosti -skola kompjutera i plivanje po tri dana nedeljno...Zasto? Nemam pojma tako hoce

24Dete i skola Empty Re: Dete i skola Sre Okt 06, 2010 12:11 pm

marta

marta
Aktivni član
Aktivni član
Moja Marta je krenula u 1 razred i odusevljena je!Citanje i pisanje je savladala jos odavno tako da je sve mnogo lakse i zanimljivije.Ucimo i radimo zajedno i to uglavnom kad je seka u vrticu posto kada je sa nama mora biti u centru paznje sa svojom literaturom reading

25Dete i skola Empty Re: Dete i skola Pon Apr 16, 2012 8:43 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Perlica me podtakla da se setim ovog kutka. Jeste o skolstvu, ali nije problem malo temu i prosiriti.

Perlice, nije lako biti savestan roditelj,posto to nije profesija niti samo emotivan pristup. U nekim stvarima, nije moguce usmeriti dete na pravi put jer ni sami ne znamo koji je.
Neko pokusava da od deteta napravi svoju kopiju, neko ga uci na svojum greskama i trudi se da ga usmeri drugacije od svog usmerenja. Sve to stvara dileme, mozda i borbu protiv sredine u kojoj dete odrasta i uticaja koje upija van kuce.
Verujem da postoje osobine koje dete radjanjem donosi sa sobom. Kako ce ih ispoljiti kasnije, zavisi od doma u kom raste.
Cesto roditelji pogrese dajuci detetu svu svoju paznju, ljubav, odricanja...ne uceci ga da to treba uzvracati.Posle se pitaju gde su pogresili kad su sve dali, a ne razmisljaju da glavno nisu , kao sto je odgovornost za sve sto primamo. Nije lako ponekad suzbiti emocije i uskratiti nesto bicu koje volimo najvise, a dete mora nauciti da se ne moze sve imati. Posle ce poceti da vara, otima sa ubedjenjem da mu sve pripada.
Ja ne mislim da je batina iz Raja izasla. Batinom se ne stvara covek, jer agreija koju prima u detinjstvu, postane sredstvo kojim posle ide kroz zivot.
Kad dete odrasta poverenjem u svoj dom i odgovornoscu da taj dom nikad ne povredi, postaje stabilan covek i koristan covek coveku. To je ispravno odrzanje svoje vrste
Perlice, prava vera koju nosimo u sebi, potice iz doma i u to budi sigurna. Ako tebe prozima duhovnost pravoslavlja, tvoje dete ne moze odrastati bez tog produhovljenja. Ne radjamo se sa verskim opredeljenjem, vec ga sticemo od malena.


Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Similar topics

-

» DEBELO DETE

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu