Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Pitanje za iskusne mame Empty Pitanje za iskusne mame Sre Jul 01, 2009 11:21 pm

Boka

Boka
VIP
VIP
Nasla sam na forumu roditelj portala jednu mamu
koja ima bebca otprilike kao moj Luka(6 meseci + nedelju dana).
Ona tvrdi da joj bebac kaki na nosu vec 3 nedelje. Da li je to
moguce i interesuje me kada ste vi krenule sa avanturom zvanom
nosa?

2Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Sre Jul 01, 2009 11:43 pm

run2stars

run2stars
I bi profi
I bi profi
ne znam da li se mogu nazvati iskusnom mamom,ali da dete kaki u nosu sa 6 mes smesna smesna smesna

napisacu ti moju avanturu sa tim sa prvim i sad sa drugim

uros nije ni piskio ni kakio u nosu do 2 god i 9 mes...da li sam ja bila lenja i komotna,verovatno,ali nisam zelela nikako da ga forsiram...puno sam citala o tome i svasta...uglavnom da dete moze dobiti i tikove i jos gore stvari ako se na silu tera na bilo sta pa i na to...elem,vodjena parolom jos niko nije ostao u pelenama ja sam ga pustila i...
u avgustu je trazio prvo da mu skinem pelenu nocu i ja to uradila...celu noc i sledecih par se budila da vidim da li se upiskio ili ne i nije
posle prve noci nije vise hteo ni pelenu preko dana,osim kada bi morao da vrsi veliku nuzdu...onda bi stao pred mene i rekao:daj mi pelenu da kakim...kad nisam htela on tad ne bi ni kakio-znaci trpeo je...meni je bilo zao i uvek kad bi je trazio ja bi mu dala...on obavi i odmah se pelena skida i dalje nastavlja bez nje...to je trajalo 2 meseca-usput naravno bezbroj ubedjivanja da mu pelena ne treba i tako sve do jednog dana kada je stao pred mene i rekao:daj mi nosu da kakim...ja u cudu ndim pelenu,a on meni kaze ne pelenu nego nosu...i kako tada tako i sada...
iz ovog iskustva mislim da ih zaista ne treba forsirati i da oni sami shvate kada su spremni,ovako sam i izbegla sve nezgode koje bi se desile u gacice i,mozda bi i on osecao sramotu ili slicno..naravno kod svakog deteta je to individualno,neko bude spreman pre neko kasnije,ali moje iskustvo je ovako
Sergej sada ima 2 god i 2 mes i posto od starijeg brata vidi on trazi,ali ne svaki put...posto se vreme jos nije ustalilo(hladno je) ja mu pelenu ne skidam,ali kad god trazi nosu ili adapter za solju stavim ga...mislim da ce on to brze savladati...

no,eto ja se bas raspisala...nadam se da ce ti ovo moje iskustvo pomoci...

veliki cheers

3Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Čet Jul 02, 2009 9:02 am

filip.mm

filip.mm
I bi profi
I bi profi
Boka,ja bih se isto smesna na to da beba sa 6 meseci kaki na nosu.Mozda i da,ali ne sigurno svesno nego ako mama bas ubode BINGO. smesko
Moje iskustvo je kao run2stars.Filipa sam stavljala na nosu u nekoliko navrata ali sam videla da nije spreman.Upiskio se u gace i nije mu smetalo.Tek sa 2 godine i 9 meseci on se odvikao za nedelju dana.Samo polako bez forsiranja.

4Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Čet Jul 02, 2009 11:06 am

vemiti

vemiti
I bi profi
I bi profi
boko,imam ih dvoje,i razlike je u svemu,tako i u odvikavanju od pelena. Najbolji period za odvikavanje od pelena je u drugoj godini,tako negde oko 18 meseci(tako kazu knjige),a ti sama proceni kada je pravo vreme za tvoje dete. U svakom slucaju stavljanje na nosi u 6 mesecu je mnogo rano,dete samo sedi,pa ako mu se u tom periodu pripiski on za vrsi,a ako ne ondamoze da napuni pelene cim ustane od neose. Mali je luka za tako nesto. Pa deca tek pocinju da sede u tom periodu uz pomoc roditelja,pa malo sede pa se zavale u stranu,gde ces da ga drzis na nosi stalno.

A to sto kaze ta tvoja iz kutka za mame,verujem ja njoj,ali to ne znaci da je dete naucilo da trazi nosu i da regulise svoje potrebe,ona samo ima vise vremena pa mu nastoji i ceka ga da on zavrsi.

probala sam ja sve,samo ga pusti da malo poraste

5Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Čet Jul 02, 2009 3:38 pm

Boka

Boka
VIP
VIP
Hvala vam na savetima i podeljenim iskustvima. I meni
je to sve izgledalo cudno zato sam i htela da proverim
sa vama. Juce sam i po internetu bunarila i kao sto kaze
vemiti i pedijatri tvrde da je najbolje vreme od 18 meseci
da se krene. Nasla sam i to da postoji jedna grupa doktora
koja tvrdi da moze beba da se nauci i ranije ali je to nesvesno.
Tako da majka treba da otkrije po izrazima bebinog lica kad sta
radi i da ga stavlja na nosu. Tako ce beba da nesvesno stekne naviku
gde sta treba da radi. Ne verujem bas da cu muciti luku da satima
sedi na nosi ipak cemo to malo odloziti Razz
Hvala jos jednom kiss

6Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Uto Jan 26, 2010 3:16 pm

rami8

rami8
Aktivni član
Aktivni član
Prati dijete, ja sma moje pokusala staviti u osmom mjesecu (sest mjeseci mi je bilo nekako rano,ali navrsenih sedam vec mi je bilo kao bolje) ali nisu htjeli da sjede, vec su nosu stavljali na glavicu-znaci nisu kapirali svrhu. Kod cerkice, nekako samo po inerciji sledeceg ljeta (sa godinu i po) nekako je sama po inerciji pocela i da ide i da sama trazi, a voljela je gledati Mumijeve i sjedjeti na na nosi:) Tokom zime sam nastavila tj pokusala da nastavim sa nocnim pelenama, ali je to sada vec veliko dijete i sama ih je micala-ista prica se ponovila sa sincicem...ako se i upiske nisam im vikala, a za kakicu, niima to smeta, rijetko ce se desavati. ako se i desi, pa Boze moj, svi smo se naucili higijeni, zar ne?!

Tako, opusti se i prepusti njima. Tvoje je da im ponudis opciju, a oni ce sami nekako da ti stave do znanja kada budu spremni.

7Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Uto Feb 09, 2010 4:57 pm

nona

nona
Poznata faca
Poznata faca
imam devojcicu od 15 meseci i na nosu sam pocela da je stavljam sa godinu dana.jer sam misljenja da ne treba sto se dece nista forsirati.jos uvek ne kaze kad ce na nosu,ali sam prometila da kad se sakrije(obicno iza fotelje) da tad ili piski ili kaki,onda je ja na brzinu skinem i nuzdu obavimo u nosi,a nekad ne.planiram da na leto pokusamo odvikavanje!sve u svemu sest meseci je jako rano za bilo sta a kamoli za nosu.beba se tad uci da sedne.

8Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Uto Feb 16, 2010 7:54 am

Butterfly

Butterfly
I bi profi
I bi profi
Majka je sve nas [ima nas troje] navikla na nosu pre prve godine. Pocela je da nas stavlja na nosu sa oko 8 meseci. U pocetku nas je stavljala kada se probidimo [posto je tada uglavnom potrebna] i posle 'obavljenog posla' i da nam neku igracku da se zanimamo. Sve je proslo uspesno Pitanje za iskusne mame 61432

9Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Pet Maj 14, 2010 4:01 pm

cicimici

cicimici
Aktivni član
Aktivni član
Evo nova sam ovde, ali da vam podelim i svoje iskustvo, posto se nalazim bas trenutno u fazi prelaska sa pelena na nosu. Moja cera za 2 nedelje puni 3 godine. Prosle godine je u jednom momentu bila lepo raspolozena prema nosi, ali smo taj momenat propustili iz nekih medicinskih razloga. Posle toga nije htela ni da cuje za nosu. Svaki put bi dizala strasnu dreku i nije htela ni da cuje da sedne. Bila sam ocajna, nisam htela da je silujem jer znam da to moze da napravi goru stvar nego koji mesec duze pelene, a opet mislim da je vreme za nosu odavno doslo.... U svakom slucaju dodju nam gosti sa devojcicom koja je 10 dana starija od moje i koja zna i satima da sedi na nosi dok nesto ne obavi. Moje dete odusevljeno prihvati da sednu zajedno... i sta da vam kazem evo za 3 dana smo vec potpuno savladali odvikavanje. Kaze doduse knap kad joj se piski, ali zato na nosi provodimo malo vremena bas onoliko koliko nam treba da obavimo sve sto je potrebno. Prva dva dana je trazila pelenicu kad hoce da kaki, sad i to funkcionise bez problema. Jedino joj kad izadjemo napolje stavljam pelenicu i nocu. Htela sam vas iskusnije da pitam, kako resavate ovo vreme kada ste van kuce, a recimo nema wc na vidiku....

10Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Sub Maj 15, 2010 8:16 am

sv.petka

sv.petka
Aktivni član
Aktivni član
imam tri sina i svaki od njih je skinuo pelene oko druge godine.i to u letnjem periodu kad smo bili na selu.svako je osoba za sebe,kako dete tako i majka.ima "fensi" mama koje sve rade kako piše u knjigama ne osluškujući potrebe svoje dece.samo polako i strpljivo i sve će doći na svoje.mada mislim i da je za samostalno sedenje ran uzrast od 6 meseci a kamo li korišćenje noše.......

11Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Pet Dec 02, 2011 10:20 am

Ljubica025

Ljubica025
I bi profi
I bi profi
E baš ima ljudi koji se u svemu nadmeću i pokušavaju dokazati superiornost. Smješno je da beba od šest mjeseci može imati svijest o vršenju nužde.
Ih,probala sam i ja od zezancije prvo dijete staviti na nošu sa 6-7 mjeseci čisto da se navikava ako hoće neka malo sjedi jer sam čula da nekad djeca odbijaju sjesti na nošu jer im je nepoznata pa bude dugo nagovaranje i ubjeđivanje,i ubola sam bingo,ali sam znala da je to slučajnost i to se desilo tad i dugo poslije nije. Znači dijecu sam povremeno stavljala na nošu čisto da se upoznaju s njom i da bude lakše kada dođe vrijeme za pravo navikavanje.Oboje su se navikli na nošu pred drugi rođendan,nije bilo problema,sve je išlo lako i bez ikakve prisile.

12Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Sub Okt 26, 2013 7:37 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Gde ste mame?
cupidgirl cupidgirl cupidgirl 
cupidboy cupidboy cupidboy cupidboy 

13Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Sre Okt 30, 2013 8:14 am

Tince

Tince
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Very Happy tajci bas znas da izvuces temu Wink 
Nisam pametna, sestra mi kaze, samo ti stavljaj na nosu (a frajlica ima 9 meseci) a ja kao Wink -citaj: "ma vazi se" Very Happy  Da smo kupili nosu, kupili smo je, na tatino instistiranje sa sve "volanom" napred. A iskusne mame, mozete zamisliti TO sedenje na nosi. smesna sedeli smo tri puta   i toliko. Tu nam je nosa, ispred nosa, ali ce sacekati jos nekoliko meseci za aktivno koriscenje.

14Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Pon Feb 24, 2014 2:40 pm

AleksaMilica


Aktivni član
Aktivni član
Evo i mog iskustva koje se nije jos zavrsilo Smile. Ja imam devojcicu od 18 meseci. Na nosu sam pocela da je staviljam od punih 9 meseci ( mene je moja mama naucila da idem na nosu pre godine pa onda i ja da probam da naucim moje). Odlicno je prihvatila nosu, naravno da nije ne bih je ni forsirala, posle nedelju dana smo uspeli da koristimo pampers samo radi reda, ali... Uvek nesto ali, deca su jako osetljiva na promene, kad god bi se razbolela mi je nismo forsirali na nosu, cesto smo se i setali, malo kod moje mame, malo sami, pritom sam ja morala da pocnem da radim kada je ona napunila 10 meseci. Koliko god da su babe dobre u cuvanju dece, one nisu majke... Da ne duzim uglavnom kada je usla u fazu prohodavanja pocela je da gubi interesovanje za nosu, a od kako je prohodala nema vremena za nosu. Sada vec par meseci unazad zna da kaze i kada se upiski i kada se ukaki, povremeno hoce da sedi na nosi i adapteru, nekad nesto uradi, nekad ne. Uglavnom mislim da je sada postala svesna svojih fizioloskih potreba pa cemo polako kada krene lepo vreme da je navikavamo. Meni je najbitnije da nema strah i frustraciju od nose i da ima bar neku naviku koriscenja nose, pa polako.Ja sam misljenja da decu ne treba forsirati, sve dodje na svoje mesto kada za to dodje vreme. Jednom su mali i vise nikad Wink

15Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Sre Maj 07, 2014 11:22 am

veki1


Aktivni član
Aktivni član
MI imamo nosu koja "lapi" i sluzi za igranje, probala dete staviti na nju par puta i kad sam videla da mu se ne dopada ja odustala, jednostavno jednog dana mu nece biti muka od nose i tad cemo poceti da je koristimo, do tad nek se igra sa njom

16Pitanje za iskusne mame Empty Re: Pitanje za iskusne mame Sre Maj 07, 2014 11:50 am

Butterfly

Butterfly
I bi profi
I bi profi
Ljubo,zasto bi to bilo nadmetanje sa drugima? Jednostavno,za decu je zdravije,a i nama je lakse kada se dete navikne na nosu. Svako ima svoje misljenje i radi na svoj nacin jer misli da je tako ispravno,sigurno nije da bi se hvalio drugima. Ne moze beba da ima svest o tome,ali moze da se navikne i shvati na vreme da je tako lakse. Kako malo dete moze da zna sta je dobro ako ga roditelj ne nauci tome. Saleta sam pocela da stavljam na nosu cim je poiceo da sedi. Uglavnom cim se probudi,jer tada uvek odradi posao. Nikada ga nisam prisiljavala,sednem ga,igramo se i super je. Sa godinu dana prestao da kaki u pelenu,a sa dve smo je skroz izbacili. Nisam ga terala,a i meni i njemu je tako bilo lakse. Poslusala sam majku i nije mi zao,opet bih isto tako.  Very Happy

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu