Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Pozdrav Empty Pozdrav Pon Jun 29, 2009 3:43 pm

Mirela

Mirela
Aktivni član
Aktivni član
Pozdrav svima,


Trenutno pokušavam ne samo da izgubim kilograme, već i da promijenim čitav način ihrane, jer sam do sada imala loša iskustva sa mršanjem i ponovnim debljanjem. Shvatila sam da se radi o načinu ishrane koji se i tokom a i nakon gubitka kilograma mora promijeniti.
U zadnje vrijeme sam dosta toga čitala o balansiranoj ishrani i pravilnim i nepravilnim kombinacijama hrane, pri čemu pravilne kombinacije hrane kao što su npr. ugljikohidrati i povrće dovode do bržeg varenja hrane. Te pravilne kombinacije, osim što su zdrave za naš organizam, djeluju i kao jedna vrsta dijete, pri kojoj se (kažu) gube kilogrami. Jasno mi je da ako jedem više povrća tj. niskokalorične hrane, da će naravno doći do gubitka kilograma, ali me zanima da li sam taj ubrzani proces varenja hrane djeluje na gubitak tjelesne težine. Da li se na taj način ubrzava metabolizam? Šta se zapravo dešava?

Hvala unaprijed

2Pozdrav Empty Re: Pozdrav Pon Jun 29, 2009 4:23 pm

coffee

coffee
Urednik i "znalac za brojanje"
Urednik i
Dobro nam dosla Very Happy

sta se zapravo desava , to bismo svi voleli da otkrijemo, ali nije sve jednostavno

zavisi koju hranu jedes tj. koje povrce, ne vare se istom brzinom krompir i paradajz i ta kombinacija UH + povrce , opet zavisi koji UH i koje povrce, lose je jesti hleb i krompir, a opet dobro krompir i paradajz (malo banalizujem, ali sve se svodi na to)

varenje se moze pospesiti,izborom odredjenih namirnica, a samim tim i oslobadjanje od viska hrane, a sto se metabolizma tice, raznim niskokaloricnim i mono dijetama ga obicno usporimo
Very Happy

3Pozdrav Empty Re: Pozdrav Pon Jun 29, 2009 9:22 pm

lil

lil
Admin
Admin
metabolizam jedino ubrzavaju 5-6 manjih obroka dnevno po mogucstvu u isto vreme i obavezna fizicka aktivnost ... naravno, gubljenje kg zavisi i od unosa kalorija, znaci uneti manje nego sto nam treba (izracunaj svoj BMI, BMR i TDEE) ... manje za 500kcal od TDEE obezbedjuje 500gr manje nedeljno ...

https://dijeta.serbianforum.info

4Pozdrav Empty Re: Pozdrav Uto Jun 30, 2009 9:31 am

Mirela

Mirela
Aktivni član
Aktivni član
Hvala puno na odgovorima.
Ja opet imam pitanje Embarassed
Zanima me da li to sada znaci da ako ubrzamo sam proces varenja, da se time i automatski ne gojimo kao sto bi to bio slucaj da je varenje trajalo duze???
Osim toga sam isto procitala da i na varenje odlazi odredjena kolicina energije. Zasto se onda toliko tezi ka ubrzavanju tog procesa? Logicno bi bilo da ako je varenje duze, da gubimo vise energije Idea
Unaprijed hvala a i sorry zbog ovih komplikovanih pitanja, ali citajuci vase tekstove mislim da mi je pitanje na pravom mjestu, jer smatram da se na ovom portalu zaista radi o ljudima koji se razumiju u ono sto rade. Svaka cast za ovako informativan, koristan i zabavan sajt.

5Pozdrav Empty Re: Pozdrav Sre Jul 01, 2009 4:02 am

lil

lil
Admin
Admin
Metabolizam cine svi hemijski procesi koji se odvijaju u zivoj celiji ili organizmu, a koji su neophodni za odrzavanje zivota. Unesi manje kalorija nego sto trosis i smrsaces. Unesi vise i ugojices se. Ako postignes energetsku ravnotezu – kada je unos kalorija jednak njihovoj potrosnji – tvoja tezina ostaje ista.

Kalorijski 'troskovi' varenja, koriscenja i skladistenja energije iz hrane može da iznosi od 10 do 15 % ukupnog dnevnog metabolizma. Drugim recima, kad sledeci put pojedes obrok od 1000 kalorija, mozes se tesiti time da tvoje telo zapravo dobija samo 850 do 900.

Brze varenje znaci brzu razmenu materija u nasem telu, vecu i kvalitetniju iskoriscenost hranljivih nutritijenata i brze i bolje eliminisanje t.j. izbacivanje nepotrebnog .

https://dijeta.serbianforum.info

6Pozdrav Empty Re: Pozdrav Pet Nov 20, 2009 6:38 pm

Toxic

Toxic
Aktivni član
Aktivni član
Pozz i od mene Very Happy

7Pozdrav Empty Re: Pozdrav Pet Nov 20, 2009 7:25 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
pozdrav i dobrodosla jos jednom

8Pozdrav Empty Re: Pozdrav Sre Dec 02, 2009 6:08 pm

Toxic

Toxic
Aktivni član
Aktivni član
Novi skin vam je sladak, nesto mi je poznat whistle

9Pozdrav Empty Re: Pozdrav Sre Dec 02, 2009 9:33 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
jel??? Ima ga jos neko? Moguce..ovo je ponudjena varijanta na forumotion-u, pa smo je izabrali.

10Pozdrav Empty Re: Pozdrav Pet Mar 05, 2010 12:14 pm

sakiki

sakiki
Aktivni član
Aktivni član
Pozdrav Smile

11Pozdrav Empty Re: Pozdrav Čet Nov 10, 2011 3:37 pm

BestWOWgamer

BestWOWgamer
Aktivni član
Aktivni član
Pozdrav i od mene! goody

12Pozdrav Empty lijep pozdrav Sre Nov 16, 2011 3:34 pm

BALTAZARICA

BALTAZARICA
Aktivni član
Aktivni član
uljepšali ste mi život!napokon sam pronašla nešto za mene.puno hvala na lijepoj dobrodošlici,veselim se našem druženju!želim i hoću da smršavim!

13Pozdrav Empty Re: Pozdrav Pet Nov 18, 2011 10:53 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Baltazarice, na pravom si mestu sa svojom voljom i zeljom. Podrska je tu, pa da krenemo... cheers

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu