Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Lepe umetnosti Empty Lepe umetnosti Sub Apr 18, 2009 12:30 am

Masha

Masha
Poznata faca
Poznata faca
:smile20
:

Nekako mi je u ovom delu foruma zafalilo malo price o lepim umetnostima, pa vas pozivam hug09 da nabrajamo dela ili autore koje volimo ili pak ne volimo dunno

Mnogo volim Sagala, najvise "Rodjendan" i "Violinista". Volim i Hundervasera (kasnije Stovoda), Pikasa, Klimta, Silea, Bosha...

A vi?

2Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Sub Apr 25, 2009 1:14 pm

Masha

Masha
Poznata faca
Poznata faca



Poslednji izmenio Masha dana Sub Apr 25, 2009 1:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

3Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Sub Apr 25, 2009 1:16 pm

Masha

Masha
Poznata faca
Poznata faca

4Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Sub Apr 25, 2009 1:18 pm

Masha

Masha
Poznata faca
Poznata faca

5Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Sub Apr 25, 2009 1:19 pm

Masha

Masha
Poznata faca
Poznata faca

6Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Sub Apr 25, 2009 1:30 pm

Masha

Masha
Poznata faca
Poznata faca

7Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Sub Apr 25, 2009 1:33 pm

Masha

Masha
Poznata faca
Poznata faca

8Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Sub Apr 25, 2009 8:00 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Edukacija je vidim tu na pravi nacin.
Masha giverose

Moj pristup slikarstvu je mozda specifican, u zadnje vreme i nedovoljno upucen…
Omiljeni slikar mi je oduvek Rembrant radi prepoznatljive svetlosti koja uvek kao da dolazi sa nekog visokog prozora. Najcesce su mu veci delovi slke tamni, ali sa nekoliko zracaka svetlosti ih tako toplo ozivljava .

Secam se jedne slike, cini mi se da se zove "Filozof". Predstavlja filozofa na kom je jak snom svetlosti sa prozora, a u jednom uglu, nenametljivo da bi se moglo reci da je sasvim u drugom planu, nazire se drugi lik i samo jednom zrakom delimicno osvetljen, jednako je vazan kao i centralni lik. Meni cak vise privlaci paznju ta tajanstvenost. Bas volim tu sliku.
Secam se jos Mlina sto mi lici na neki svetionih u daljini i Hrisa u oluji koja se izdvaja po otvorenom ambijentu., ali od specificne upotrebe svetlosti ni tu ne odustaje.

Volim impresioniste

Pikasa ne volim, mada se divim njegovom talentu Jezila sam se neprijatno, gledajuci portret njegove kcerke. Kubizam mi zaista nije blizak.

Volim gledati jedino njegove crteze, kao i Leonardove.

Od nasih volim Ljubu Popovica. Oduzela sam se na izlozbi njegovih Velikih formata.

Volim sliku “Leptiri” Todora Stevanovica.
Te leptire sam gledala buljeci u neke pastelne prelive, dok me neko pametan nije povukao jos 2-3 koraka unazad i tek sam tad ugledala divne prozirne leptire i…zaljubila se. Bila sam tad dosta mladja, ali sliku nikad nisam zaboravila.

Ja uzivam u tehnikama. Volim sve sto je u akvarelu, olovci, ugljenu i kombinaciji tusha i boje. Obozavam senke, a nista ne moze docarati senku tako tajanstveno, kao olovka.
Ulje mi se svidja ako nije tesko, agresivno i tamno.

Najvise volim pejsaze (posebno gde je prikaz i voda), pa mrtvu prirodu, a retko me zanimaju portreti (izuzev kod Rembranta).

Sva umetnicka dela pamtim vise po dozivljaju, nego po umetnickim pravcima, imenima autora i dela. Zbog te “felericnosti” sam cesto morala zapisivati da ne zaboravim ime autora slike, knjige, pesme… koji mi je priredio neki poseban dubok dozivljaj.
Uostalom, ja sam tu samo konzument, a ne kreativac.

9Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Ned Apr 26, 2009 3:47 pm

Masha

Masha
Poznata faca
Poznata faca

ako je tako, evo malo i Rembrandta Very Happy

10Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Ned Apr 26, 2009 6:22 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Moj tip, nema dileme Wink

11Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Čet Mar 11, 2010 12:46 am

nautilus

nautilus
Aktivni član
Aktivni član
Predivi detalji i inventivnost Antonia Gaudia... smil43eb2acef0a9e

12Lepe umetnosti Empty Re: Lepe umetnosti Čet Mar 11, 2010 12:49 am

nautilus

nautilus
Aktivni član
Aktivni član
Neverovatan svet Salvadora Dalija!! Very Happy

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu