Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 3 od 4]

51Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Ned Mar 13, 2011 12:51 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
desava se den astane. Imas na Kalenic pijaci veliku prodavnicu dzrave hrane.
Zasto mora biti na merenje? Sasvim je dobro p iakovanje.
bay

52Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Ned Mar 13, 2011 11:07 am

Rada


Novi član
Novi član
Pa htela bi na merenje,a i jeftinije je sigurno. Very Happy bay

53Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Ned Maj 22, 2011 10:28 am

scarlett

scarlett
Aktivni član
Aktivni član
Ovsene pahuljice su obavezno moj dorucak. Pravim ih sa jogurtom i kasicicom meda.Pustim da stoji oko pola sata prije nego sto ih pojedem. Osim toga, moja djeca ih takodje ujutru jedu, napravljene na isti nacin, uz dodatak suvog voca. Ranije sam djeci kupovala razne gotove muslije i zitarice za djecu ali sam odlucila da ih zamijenim cistim ovsenim pahuljicama, jer tada znam sta jedu Very Happy

54Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Ned Maj 22, 2011 12:52 pm

natanbe

natanbe
VIP
VIP
Deco brkate ovsene pahuljice sa ovsenim mekinjama. Mekinjama se pripisuju svi ovi "cudesni" epiteti i definitivno nisu za deciju ishranu, po mom misljenju kao ni soja zbog fitoestrogena. Mekinje "ciste" creva, sakupljaju sve hranljive i nehranljive sastojke iz unete hrane i bore se protiv holesterola i kalorija.Pahuljice jesu za ishranu dece kao i ostale integralne pahuljice. Nemaju nekih posebnih svojstava osim sto su zdrave.Cunjala sam po sajtovima i definitivno je kalorijska vrdenost mekinja oko 320kcal te na to treba obratiti paznju. Ince nije preporucljivo vise od 20gr dnevno (3 supene kasike). Interesantno je da mekinje od domacih prozvodjaca imaju izuzetno neprijatan ukus ali im je cena duplo manja (500gr- oko 130,00 din) a nemacke mekinje su ukusnije i imaju znak organske hrane no GM ali zato udara po usima cena od 340,00 din. Za utehu je da pakovanje traje mesec dana. eto toliko od mene

55Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Ned Maj 22, 2011 1:39 pm

scarlett

scarlett
Aktivni član
Aktivni član
Ja djeci i dajem pahuljice a ne mekinje.
Pahuljice treba svakodnevno jesti zbog bogatstva minerala (cinka, selena, magnezijuma, kalijuma, gvozdja...)i vlakana i savrsenog sklada uh, proteina i masti koje one imaju. Kalorijska vrijednost uopste nije velika ako se uzme u obzir da za dorucak ne treba vise od 4 supene kasike (40 g), to je oko 150 kcal i uz manje od 2 dl niskomasnog jogurta, sve to zajedno ima 250, plus kasicica meda, neka bude 300 kcal, a nema ni toliko. Dakle, ovo je kompletan dorucak a ne neka uzina.
Savrsen obrok!

56Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Pon Maj 23, 2011 8:24 am

natanbe

natanbe
VIP
VIP
Odlicno Scarlett to i jeste najzdraviji dorucak za decu. Moji, na zalost nece cesto da jedu pahuljice pa kombinujem, jednom pahuljice, drugi put cornflex, cesto jedu voce za dorucak pre skole(pogotovo starija cerka). I onda ih prevarim pa napravim kuglice sa ukusom bonzite od pahuljica,meda,suvog voca i badema. Pisali smo ovde o mekinjama te je nastala mala konfuzija oko toga sta ko koristi. Post bi se vec mogao slobodno zvati OVAS - zdrava namirnica.

57Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Pon Maj 23, 2011 8:00 pm

scarlett

scarlett
Aktivni član
Aktivni član
Moze recept za te kuglice? Koliko cega ide od pomenutih sastojaka?
Dobro bi dosle djeci kao zdrava zamjena za slatkise... Wink

58Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Pon Okt 31, 2011 1:25 am

lana_del_rey

lana_del_rey
Novi član
Novi član
Ja sam ovsene mekinje koristila dok sam bila na Dukanovoj dijeti i mnogo su mi pomogle u rešavanju problema sa probavom (koji nažalost stalno imam). U ovoj novoj dijeti koju sam smislila tj. prilagodila sopstvenom organizmu, planiram da se dosta oslonim na ovsene mekinje. Javljam vam svoja iskustva...
Držite mi fige, počinjem danas cheers 47b20s0

59Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Pon Okt 31, 2011 11:20 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Lana _d_r,imas nasu podrsku.
Zbog problema koji imas sa opstipacijom, dodaj i nekoliko zrna lana u kasu od ovsa.
Zelim ti uspeh, giverose

60Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Sre Nov 02, 2011 5:20 pm

lana_del_rey

lana_del_rey
Novi član
Novi član
Tajci, hvala puno na savetu i podrsci!!! flower

61Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Ned Nov 20, 2011 10:35 am

Dragana1995

Dragana1995
Aktivni član
Aktivni član
Jа колико сам схватила, те мекиње упијају воду и са њом одређене састојке које је вода упила. Е сад, то треба да се дешава у организму (желуцу) и оне тако помажу губитак килограма. Ако ја/ви њих ставим у јогурт, оне ће упити јогурт и неће бити мјеста за оно из желуца.
Онда би било најбоље да се једу без ичега. Може ли, молим вас, неко да ми поближе објасни како да их једем?

62Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Ned Nov 20, 2011 11:24 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Slobodno ih jedi u jogurtu. Ovsene pahuljice u crevima kupe necistoce, visak masti i sve to "nose sa sobom" van.
Laicki objasnjeno-sa jogurtom je samo fizicki proces, a u crevima i hemijskli. bay

63Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Ned Nov 20, 2011 11:50 am

Dragana1995

Dragana1995
Aktivni član
Aktivni član
Јао, суперишка. Јутрос сам их јела овако:
2 супене кашике овсених пахуљица
1 супена кашика овсених мекиња
мало млијека и воде
пола касшике меда
То је ок?

64Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Pon Dec 19, 2011 10:11 am

gummy


Aktivni član
Aktivni član
Vau Smile
Trazila sam energetsku vrednost ovsenih mekinja i slucajno naletela na ovaj forum..
Tekst mi je ulepsao jutro. Pogodite sta sam doruckovala? Njam njam...
Plus sam nasla brdo fantasticnih saveta u drugim temama.
Diiiiivno goody

65Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Pon Dec 19, 2011 10:30 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
goody Tako je kod nas Gummy, ima sve sto pozelis cheers

66Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Pon Dec 26, 2011 6:53 am

gummy


Aktivni član
Aktivni član
sunn10 Doruckujem ih svaki dan Smile
mleko+banana+ovsene
jogurt+smrznuto voce+ovsene

pravila sam i neke kolacice-kuglice, rendane jabuke,mleveni orasi,malo cimeta i ovsene ali se to svidelo i ukucanima pa je 'planulo' Smile

FaNtaSTiCNe Su birthday

+ problema sa opstipacijom vise nemam Smile

67Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Pon Dec 26, 2011 2:52 pm

milepn


Novi član
Novi član
E svaka Vam cast za temu i reklamu za ove uvozne ovsene mekinje, ali niko jos nije napisao-la koliko je kilograma oslabio-la i koliko mu-joj je bilo potrebno vremena za to.

68Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Uto Dec 27, 2011 2:22 pm

xKatjax


Novi član
Novi član
Pozdrav svima Very Happy !
Evo i ja postadoh clanica foruma zahvaljujuci ovsenim mekinjama :-) a sada vidim da ima jos mnogoo korisnih tema...
Ja sam nasla jedan proizvod u VERU, Nutri Vita od ovasa, razi, jecma, psenice, u sastavu pise - celo zrno mleveno na kamenu i hidrotermicki obradjeno.. E sad, da li neko zna da li su to mekinje?
Ja ga cesto pripremam za dorucak sa mlekom ili vodom (malo ga prokuvam)i dodam malo meda i dobrog je ukusa..

69Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Uto Dec 27, 2011 5:10 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
@milepn, ne postoji jedan proizvod koji valja uvesti u ishranu i samo na osnovu toga izgubiti toliko-i-toliko kg za toliko-i-toliko vremena. Nama je ovde cilj da predlazemo i uvodimo sto vise zdravih proizvoda, koji ne moraju direktno uticati na gubitak kg, vec "samo" na zdravlje organizma. Ovsene mekinje, konkretno, pomazu prirodno ciscenje creva, te na taj nacin uticu na detoksikaciju i bolje iskoriscenje hranljivih materija iz namirnica.

@xKatjax - dobro nam dosla Smile . To sto si ti uzela je nesto na temu ovsene/jecmene/itd. kase. Dakle, nisu ovsene mekinje, ali je odlican izbor za dorucak!

70Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Ned Feb 19, 2012 8:30 am

marina30

marina30
Novi član
Novi član
Ince nije preporucljivo vise od 20gr dnevno (3 supene kasike). Interesantno je da mekinje od domacih prozvodjaca imaju izuzetno neprijatan ukus ali im je cena duplo manja (500gr- oko 130,00 din) a nemacke mekinje su ukusnije i imaju znak organske hrane no GM ali zato udara po usima cena od 340,00 din. Za utehu je da pakovanje traje mesec dana. eto toliko od mene

odakle si izvukla da ne sme vise od 20gr? ako si malo bolje pregledala ostale forume i narocito one gde se nalaze sportisti/bodibilderi videces da oni imaju i 100gr mekinja ili pahuljica za dorucak svako jutro!! a to da su ovde kod nas neprijatnog ukusa hmm bila sam neko vreme u inostranstvu i meni su svajcarske a i nase potpuno iste..

obozavam i mekinje i pahuljice.. ja uvek doruckujem 50gr mekinje ili pahuljica.. potrosim jedno pa predjem na drugo pa se vratim..sa 2dc mleka od 0,5% masti i 0.5dc vode i narendam jabuku..to sve prokuvam i predobro je..ne dodajem nikakav med ili orasaste plodove..

njam njam Very Happy

71Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Ned Apr 08, 2012 2:14 pm

Dunjolina flautolina

Dunjolina flautolina
Novi član
Novi član
Ćaos,svima...
Drago mi je što postoji mesto gde se piše o zdravlju i iskustvima u ishrani, a ne o nekim glupostima...
Ja jedem ovas svako jutro, ali bukvalno svako. A, pronašla sam i ukus koji mi se najviše sviđa, pa ću ga podeliti sa vama:dakle,ovas u količini koju sami odredite, vidim da ima različitih mišljenja; zatim,fruktoza,stavljam pola kafene kašičice; malo suvog voća,ako imam,ako ne, nije važno; od ukrasa stavim i mleveni lešnik ili badem,ali ako ni to nemam,opet nema veze; i stavljam malo crne čokolade; sve to spremam tako što prelijem ključalom vodom, promešam i ostavim da nabubrim i to mi je omiljena kombinacija. Jutros,npr, nisam imala ni čokoladu ni lešnike,a ni nešto para da dokupim, te sam ukrasila kašičicom pekmeza od bundeve,takođe spremljenog sa fruktozom, i dobila ukus mafina...
I tako ja to svako jutro jedem,nikad mi ne dosadi i sita sam sve do ručka.
Pozdrav svim ljubiteljima ovasa! girl_in_love

72Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Čet Mar 21, 2013 8:12 pm

dusa

dusa
Aktivni član
Aktivni član
Very Happy Obozavam ovsene mekinje i jedem ih svaki dan.. Dali psenicne mekinje imaju istu kalorijsku vrednost kao ovsene? Svejedno ,jedem oboje i preporucujem svima! bay

73Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Čet Apr 09, 2015 12:31 pm

Ejla

Ejla
Aktivni član
Aktivni član
Ova tema me i dovela vama 47b20s0

Prosvetlile ste me sto se ovsenih mekinja tice i mogu reci- navukle na njih!
Obozavam kasu od mekinja,i slatku (voda,mekinje,sumsko voce,malo javorovog sirupa ili meda,malo badema,oraha,lesnika...) i slanu verziju (voda,mekinje,mrvu maslaca,mladi sir,kiselo mleko). NJAM!!!

Krenula sam na hrono dijetu i uvrsticu svakako i ovo cudo od kase u svoj jelovnik.Sutra planiram slanu verziju za dorucak i jedva cekam,verujte mi.

Hvala vam clap1

74Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Čet Apr 09, 2015 12:37 pm

Sanja

Sanja
Forumski entuzijasta
Forumski entuzijasta
Dobra ti je ideja ovo sa kasom!

75Cudo ovsenih mekinja - Page 3 Empty Re: Cudo ovsenih mekinja Čet Apr 09, 2015 12:46 pm

Ejla

Ejla
Aktivni član
Aktivni član
Dobila sam ideju citajuci prethodne postove. Prvi put kad sam kuvala kasu (za sada samo sa vodom,sa mlekom nisam jos uvek) dobila sam punu serpu kase smesko Nisam ocekivala da ce im se zapremina onoliko povecati. Tako da su stvarno mekinje i zdrave i izdasne i ekonomicne kad se prvo skuvaju... a tek sto su ovako ukusne klapklap

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 4]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu