Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Tips & Triks Empty Tips & Triks Uto Mar 24, 2009 10:47 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Idea Šta možemo raditi kad nastupi kriza koja nije rezultat fizičke već emotivne gladi Ako neko ima zavisnost od hrane onda zna koliko je teško zaista izvući se kad se ALA digne, posebno ako smo je izazvali sa šećerom, testom ili nekoim drugim finim „okidačima“ prejedanja.

Spisak je praktično beskrajan, a ovo su samo neke mogućnosti

-napraviti limunadu i popiti
- pojesti citrusno voće (što kiselije to bolje)
- nazvati prijateljicu s kojom imate dugo i srećnu praksu brbljanja do besvesti
- izaći u šetnju
- ako ste na poslu, ustanite i izadjite iz zgrade da vam se glava provetri
- ako ste u kući krenite sa kućnim poslovima koje će vas zaokupiti (ne mesite kolače)
- Pišite dnevnik. Ako potrošite makar 5 minuta da se pozabavite sa onim šta vam se dogadja u glavi šanse su da će te otkriti razlog emotivne gladi pa će te joj se lakše suprotstaviti
- Prepročitajte razloge zašto želite da oslabite. Ako ih niste napisali, sednite i napravite spisak! U trenutcima kad dojde žuta minuta mi zapravo ne razmišljamo racionalno i čitanje spiska kojeg smo napisali u neko trezvenije vreme može da nam pomogne da se vratimo na pravi put i da se setimo zašto smo zaboga uopšte na dijeti.
-Napravite kupku ako imate mogućnosti i vremena za sebe ili skočite pod tuš. Kraća varijanta je: operite zube.
- Na nekoliko listića napišite neke fizičke aktivnosti koje oduzimaju 20-tak minuta i sve ih stavite na jedno mesto. Kad dodje kriza – izvucite jednu od hartijica i uradite šta tamo piše.
Poenta svih ovih stvari je dobiti na vremenu, produžiti onaj period izmedju emotivne gladi i njenog zadovoljenja i pronaći modele ponašanja koji će je zadovoljiti, a da to ne bude hrana.
Ako ništa od gore navedenih aktivnosti ne upali, dojite na ovaj forum i spamujte dok vas ne banujemo Very Happy

2Tips & Triks Empty Re: Tips & Triks Sub Maj 09, 2009 12:43 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
BUDUĆI DA SE REDOSLED TEKTOVA POREMETI SA SVAKIM NOVIM POSTOM , A TEKSTOVI ZA PORTAL SE NE MOGU ZAKLJUČATI MOLIM VAS NE KOMENTIRAJTE OVDE.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu