Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Kad “ispadnemo iz igre” Empty Kad “ispadnemo iz igre” Pet Mar 06, 2009 10:32 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Kad “ispadnemo iz igre” Dijeta2Jedan od najobeshrabrujucih i najuznemiravajucih aspekata dijete su neizbezna brljanja ili kako to neko naziva situacija kad “ispadnemo sa koloseka”. Cinjenica je da ih svako ima, neko se mnogo na njih ne obazire, ali za neke takvi ispadi pretstavljaju rizik i okidac za vracanje na stari nacin ishrane..za njih su dani brljanja propraceni krivicom, samooptuzivanjem, osecajem nemoci pod devizom devizom “Cemu sve to”…Ako se prepoznajete u ovom opisu onda ce vas mozda interesirati sta o tome misle “eksperti”…

Oni kazu: osnovna poenta borbe je promena nacina na koji razmisljamo o takvim izletima. Jednostavno: ako uspemo da promenimo nacin na koji razmisljamo o njima prestacemo da budemo zrtve brljanja.

Doktor Jonatan Bowden kaze da je njegovo iskustvo pokazalo da je osnovna razlika izmedju “pobednika” i “gubitnika” u ratu protiv kilograma nije u toma da li su imali ispade i otstupali od svog programa, vec u tome kako su se prema tim ispadima odnosili.

Dakle, ono sto je zaista vazno je kako se odnosite prema brljanjima kad se dogode..
Na primer..Tri nedelje ste na odredjenoj dijeti i sve ide super..pravilno se hranite, pravilno vezbate, pijete tecnost..sve kao pod konac i onda morate da odete na svadbu…Iz najosnovnije pristojnosti popijete casu vina i nazdravite mladencima..i dok trepnete neka dobronamerna ( i brkata) tetka insistira da probate pecenje i kaloricnu rusku salatu, zatim domace ‘sitne” kolace i dok dodje do secenja torte vi ste vec sjurili nekih 4000 kalorija iz stvari koje u zadnje tri nedelje niste sebi dozvolili ni da pogledate: peciva, sosove, kolace…A ? jel ovo poznato? Ne mora da bude svadba/slava? Moze da bude trenutak nepaznje, pojacani stres…hiljadu malih I velikih razloga, zar ne?

Vecina ljudi misli da je to kraj akcije..tu sve zavrsava…u stvari to je trenutak kad sve pocinje..to je pravi trenutak dijete, kaze Bowden ..
Realno steta koja je napravljena nije prevelika – u najgorem slucaju digli ste kilazu za kilogram – dva koja se mozgu spustiti vrlo brzo…pravilnom ishranom I vezbanjem..

Dakle, u cemu je onda problem? Problem nije u tome sta smo uradili vec sta o tome mislimo, kakvo znacenje dajemo onom sto je vec ucinjeno..Najcesce i potpuno pogresno – mi sebe optuzujemo za nedostatak volje, da nikada necemo uspeti, da su nasi napori uzaludni..E , a takvo razmisljanje je zapravo uvod u seriju – brljanja cije su stete mnogo, mnogo vece…
Kada bi smo umesto ovih malodusnih misli naucili da vidimo ovakve povremene izlete u zonu zabranjene hrane kao samo male prepreke na koje svako nailazi I od kojih se ne treba plasiti I davati im previse znacenja – stvari bi bile mnogo jednostavnije I naravno uspesnije..
Cinjenica je da ne mozes pobediti u igri, ako u njoj ne ucestvujes..a svaki minut, svaki novi dan je sansa za vracanje u “igru”.Trebamo je iskoristiti i ne osvrtati se…

2Kad “ispadnemo iz igre” Empty Re: Kad “ispadnemo iz igre” Sub Maj 09, 2009 12:42 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
BUDUĆI DA SE REDOSLED TEKTOVA POREMETI SA SVAKIM NOVIM POSTOM , A TEKSTOVI ZA PORTAL SE NE MOGU ZAKLJUČATI MOLIM VAS NE KOMENTIRAJTE OVDE.

3Kad “ispadnemo iz igre” Empty Re: Kad “ispadnemo iz igre” Čet Jan 28, 2010 6:58 pm

Verka

Verka
Aktivni član
Aktivni član
Osecam se glupo, kao da sam pozvana, a ne mogu da pronadjem vrata.
Popunjavam profil, ali ne mogu da prenesem tiker po metodi Copi/Paste, a verovatno i nisam pogodila ni pravo mesto...
Onda, potreban mi je savet kako da se pravilno hranim, s obzirom na moje godine (56) i visak kg. Lutam po sajtu i ne nalazim vrata....
Hoce li mi neko pomoci?

4Kad “ispadnemo iz igre” Empty Re: Kad “ispadnemo iz igre” Čet Jan 28, 2010 7:12 pm

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Ma naravno. Mislim da si se vec snasla. Imas pp

5Kad “ispadnemo iz igre” Empty Re: Kad “ispadnemo iz igre” Ned Jul 18, 2010 8:31 am

belaitalia


Aktivni član
Aktivni član
Kada posrnemo,dignimo glavu,pogledajmo napred i krenimo tamo gde smo stali.

6Kad “ispadnemo iz igre” Empty Re: Kad “ispadnemo iz igre” Sub Nov 10, 2012 3:24 pm

lasica


Novi član
Novi član
...i ja sam se tek ulogovala i ne kapiram kakoovo funkcionise? ...uopste ne znam odakle da pocnem i gde sta da pitam i pisem...?

7Kad “ispadnemo iz igre” Empty Re: Kad “ispadnemo iz igre” Sub Feb 02, 2013 11:40 pm

Jelena G


Aktivni član
Aktivni član
Kazu da bi nam bilo sta sto smo pogresili prema nekome bilo oprosteno moramo pre izvinjenja da shvatimo gde smo pogresili,pokajemo se i pokusamo da popravimo stetu koju svo prouzrokovali tako i je i kada pogresimo prema sebi.

8Kad “ispadnemo iz igre” Empty Re: Kad “ispadnemo iz igre” Sre Feb 26, 2014 8:17 pm

Vockicaaa


Aktivni član
Aktivni član
Cao, virtuelni drugari! Moje ime je Dunja, i imam ozbiljan problem. Imam 17 godina, visoka sam 170 i imam 75 kilograma. I zelim skinuti 10kg! Naime, treniram 5x nedeljno u teretani, treninzi snage i jedan dan koji je predvidjen za kardio, ali nista. Jednostavno, kao da se salce upakovalo, jer izgledam zategnuti i bez celulita, ali kad pipnem... :/ Planirala sam da vikendom trcim koliko god mogu, i po dva puta dnevno. Ali problem je korigovanje ishrane, jer ja ne jedem mnogo. Npr danas sam, pored vode, ubacila ovako: za dorucak sam pojela narandzu, pa sam rucala tanjir paprikasa (tj. samo safta i malo izgnjecenog krompira), pojela sam dva sendvica, tj. dva parceta hleba, po kolutic salame, malo sira i dve soljice jogurta. I opet, ja pa ja... Ogromna! A bas nemam novca i uslova za neke dijete i posebnu ishranu. :/ A ocajna sam.

9Kad “ispadnemo iz igre” Empty Re: Kad “ispadnemo iz igre” Sre Feb 26, 2014 8:18 pm

Vockicaaa


Aktivni član
Aktivni član
Cao, virtuelni drugari! Moje ime je Dunja, i imam ozbiljan problem. Imam 17 godina, visoka sam 170 i imam 75 kilograma. I zelim skinuti 10kg! Naime, treniram 5x nedeljno u teretani, treninzi snage i jedan dan koji je predvidjen za kardio, ali nista. Jednostavno, kao da se salce upakovalo, jer izgledam zategnuti i bez celulita, ali kad pipnem... :/ Planirala sam da vikendom trcim koliko god mogu, i po dva puta dnevno. Ali problem je korigovanje ishrane, jer ja ne jedem mnogo. Npr danas sam, pored vode, ubacila ovako: za dorucak sam pojela narandzu, pa sam rucala tanjir paprikasa (tj. samo safta i malo izgnjecenog krompira), pojela sam dva sendvica, tj. dva parceta hleba, po kolutic salame, malo sira i dve soljice jogurta. I opet, ja pa ja... Ogromna! A bas nemam novca i uslova za neke dijete i posebnu ishranu. :/ A ocajna sam.

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu