Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

lil

lil
Admin
Admin
Dve porcije žitarica na dan tope kilograme 4156_a10

Žitarice i žitne pahuljice lako se uvrštavaju u prehranu, a zamijenite li njima dva obroka na dan izgubit ćete višak kilograma.



Najnovija je studija o prehrani otkrila da je konzumacija dvije porcije žitarica na dan ključna za mršavljenje, posebno kod pretilih osoba, javlja Telegraph.

U samo šest tjedana osobe koje za doručak i večeru konzumiraju žitarice mogu smršavjeti za čak dva kilograma. Studija je otkrila i da osobe koje jedu najraznovrsnije žitarice gube više na težini no one koje jedu samo jednu vrstu.

Studiju koja je dovela do ovih zaključaka proveli su znanstvenici sa sveučilišta Oxford Brookes. Znanstvenici su oduševljeni svojim otkrićem jer vjeruju kako su sada korak bliže odgovoru kakva prehrana utječe na gubitak kilograma i koja je uloga doručka u kontroliranju tjelesne težine.

Žitarice i žitne pahuljice lako se uvrštavaju u prehranu, a sadrže veliku količinu dijetalnih vlakana, folne kiseline, željeza i cinka, no ujedno sadrže male količine soli i masnoća.

izvor

https://dijeta.serbianforum.info

Lady

Lady
I bi profi
I bi profi
Ja stvarno volim žitarice .Jedem ih često za doručak.I to znam nekad pola zdjele pojesti s mlijekom , s jogurtom ne volim baš . Mijenjam stalno -nekad s čokoladom, nekad s voćem.

nona

nona
Poznata faca
Poznata faca
moze li mala pomoc?moze li mi neko preporuciti koje zitarice da kupim?unapred hvala

radan76


Novi član
Novi član
ima u zdravoj hrani pakovanje od pola kg.zitarica.u tom pakovanju imas 13 vrsta zitarica.sa jogurtom je super

nona

nona
Poznata faca
Poznata faca
radan76 ::ima u zdravoj hrani pakovanje od pola kg.zitarica.u tom pakovanju imas 13 vrsta zitarica.sa jogurtom je super


ajd molim te naziv yee ako znas

limitodthesea


Novi član
Novi član
Sta da radimo mi koji smo alergicni na gluten, te ne mozemo koristiti razlicite zitarice, nego samo one od kukuruza, dakle korn fleks?

Zizue10

Zizue10
I bi profi
I bi profi
Koliko ja znam,osobe alergične na gluten, vrlo retko ispoljavaju alergiju na pirinač.
Ne znam da li imaš problema sa njim,ali ukoliko ne,onda možeš koristiti proizvode od pirinčanog brašna (imaš u prodavnicama zdrave hrane).Konsultuj se sa svojim lekarom i nutricionistom,za svaki slučaj.
cheers

limitodthesea


Novi član
Novi član
OK. Hvala puno! Smile

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu