Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Preobraćena kućna muva Empty Preobraćena kućna muva Pet Sep 05, 2008 12:27 pm

Gost


Gost
Nakon dijete
Preobraćena kućna muva ToryK_072_after
Pre dijete
Preobraćena kućna muva ToryK_before
Ime: Tori


Godine: 43


Visina: 160 cm


Pre dijete: 101 kg


Izgubila: 47 kg


Trenutna težina: 57 kg


“Mislila sam da sve ljude bole stopala uveče, da svi imaju gorušicu i bolove u leđima. Sada retko imam te probleme.”


Tori je nekada mogla samo da sanja o životu punom aktivnosti, avanture i samopouzdanja. Danas, nakon što je izgubila 47 kg, nastavlja da niže svoje maratonske i paraglajderske uspehe i dostignuća.

Pre par godina gledala sam album sa slikama, kod svoje sestre. Primetila sam da je ona digitalno izmenila sve moje slike – da me stanji ili da stavi nešto ispred mene. To je zabolelo užasno. Povređena, poslala sam joj e–mail da joj kažem da od svoje porodice očekujem da me prihvati takvu kakva sam, jer sam gojazna i to se neće promeniti, a i mnogo sam radila na tome da zavolim sebe sa 101 kg. Nakon što sam poslala taj e–mail, pomislila sam: “Ja volim sebe, zašto mučim svoje telo prejedanjem i nevežbanjem?” Shvatila sam da, u podsvesti, imam neki kljuckajući osećaj da me moja težina sprečava da obavljam sve aktivnosti koje bih volela. Ovo je bilo moje samootkriće i kulminiralo je mojim upisivanjem u Weight Watchers grupu.

Zaboravljanje na “Nesvesno prejedanje”

Govorila sam svojoj deci da ja nesvesno jedem. Nisam jela zbog stresa, jela sam samo zato što je bilo hrane tu. Tri minuta nakon što bih pojela kolač, ja bih potpuno zaboravila na taj i uzela sledeći. Vodeći računa o svemu što sam pojela, mogla sam sebe da kontrolišem. Naravno, počela sam i da vežbam. Ja sam avanturista u duši, i nekada sam želela da mogu da obavljam makar i najosnovnije stvari, npr. vožnju bicikla. Danas, istrčala sam marathon, bila na paraglajdingu i završila dva triatlona. Sebe nazivam preobraćenom kućnom muvom.

Bolje zdravlje je za celu porodicu

Važna stvar koju sam naučila jeste to da me moja težina nije samo opstruirala, već je činila da imam manjak samopouzdanja. Preuzimanje kontrole nad mojim zdravljem je najbolja stvar koju sam ikada učinila. Mislila sam da sve ljude bole stopala uveče, da svi imaju gorušicu i bolove u leđima. Sada retko imam te probleme. Iako moj muž nije pristupio Weight Watchers klubu, na kraju je i on jeo zdraviju hranu i gubio na težini. Postali smo zdravi, aktivni ljudi, kakvi smo sanjali da budemo.

Iznenađenje – mršava sam!

Jedan od najboljih delova dijete jeste iznenađenje porodice, kojoj nisam rekla za dijetu. Na aerodromu, sa zadovoljstvom sam posmatrala svoju braću kako četiri puta prolaze pored mene, ne prepoznajući me. Majka me, takođe, nije prepoznala i umalo nije zaplakala kad sam joj rekla da sam to ja. To je bio najbolji Božić ikad, zato što sam poboljšala svoje zdravlje i zdravlje svog supruga. Da, jako je zanimljivo deliti garderobu sa svojim mršavijim sestrama.

Saveti:


  • Češći i manji obroci sprečavaju prejedanje bez kontrole.
  • Imam salatu i za ručak i za večeru i one nikada nisu jednolične ili dosadne. Nekada dodajte kukuruz ili nemasni preliv i dobićete sasvim novu salatu.
  • Napravite sami svoj čips tako što ćete staviti malo čilija u prahu na kukuruznu tortilju i ispeći je u rerni.
  • Preskočite velike muffine ili zemičke u restoranima. Jednostavno, ponesite svoju zemičku od kuće.
  • Kada ste na odmoru, prva stvar koju uradite jeste – napravite svoju zalihu zdrave hrane.
  • Kupujte proizvode na veliko. Ništa neće smetati da kupite malo veću zalihu pečuraka, paprika, jabuka, pomorandži, itd.
  • Pretvorite obično pileće belo meso u hamburger, stavivši ga u blender sa malo začinskog bilja i povrća.
  • Umesto krofne za doručak, napravite svoj voćni jogurt i uživajte u slasnom obroku, bez griže savesti.

(Izvor)
Prevela i priredila: ViA V.

2Preobraćena kućna muva Empty Re: Preobraćena kućna muva Sub Nov 29, 2008 11:41 am

vipstar23

vipstar23
I bi profi
I bi profi
Potpuno druga zena..Zadivljujuce.... clap1 respect respect

http://www.google.com

3Preobraćena kućna muva Empty Re: Preobraćena kućna muva Čet Dec 03, 2009 7:40 pm

megi

megi
Aktivni član
Aktivni član
ova slika je fenomenalna...daje mi podstrek da izdrzim

4Preobraćena kućna muva Empty Re: Preobraćena kućna muva Uto Feb 23, 2010 10:35 am

cleopatra


Novi član
Novi član
TOTALNO DRUGA OSOBA....BRAVO.... clap1

5Preobraćena kućna muva Empty Re: Preobraćena kućna muva Čet Feb 25, 2010 2:36 pm

DIDA

DIDA
Aktivni član
Aktivni član
SVE MISLIM NEMOGUCE JE ......A ONDA VIDIM ..BRAVO cheers

6Preobraćena kućna muva Empty Re: Preobraćena kućna muva Uto Mar 23, 2010 7:06 pm

anatomic

anatomic
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
bravo klapklap inspirativno!

7Preobraćena kućna muva Empty Re: Preobraćena kućna muva Sre Mar 24, 2010 9:45 pm

selena

selena
Aktivni član
Aktivni član
fantasticno ovo je dobra motivacija

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu