Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

110 super sagorevača masti Empty 10 super sagorevača masti Pon Maj 05, 2008 4:27 am

lil

lil
Admin
Admin
CVEKLA
Dejstvo: Cvekla pospešuje rad metabolizma i protok žuči, što je izuzetno važno za sagorevanje masti. Gvožđe i folna kiselina snižavaju nivo masti u krvi, tako da ne postoji mogućnost da dođe do njenog taloženja na krvnim sudovima.
L&Z savet: Pomešajte sok od cvekle sa sokom od narandže ili od šargarepe. Naime, u kombinaciji sa vitaminom C pospešuje se dejstvo gvožđa u organizmu.

VITAMIN C
Dejstvo: Ovaj vitamin "protiv prehlade" veoma je efikasan sagorevač masti. On podstiče produkciju hormona, koji utiče na to da se masnoća brže pretvara u energiju. Prave vitaminske bombe su limun, kivi, grejpfrut, paprika, brokoli i šipak.
L&Z savet: Vitamin C ima posebno dejstvo preko noći i to ako se kombinuje sa belančevinama. Zato pre spavanja popijete čašu surutke ili mleka, u koju ćete dodati nekoliko kapljica soka od limuna.

SURUTKA
Dejstvo: U surutki se nalazi velika količina vode, pa je sadržaj kalorija i masti vrlo mali. Surutka sadrži veliku količinu kalcijuma, kalijuma, belančevina i vitamina B2, što pospešuje razgradnju masti. Osim toga ovi sastojci jačaju i imunološki sistem.
L&Z savet: Surutka se može kupiti u svim bolje snabdevenim prodavnicama zdrave hrane. Odnedavno postoji i surutka u prahu koja se meša s vodom.

ĐUMBIR
Dejstvo: Ovaj pikantni koren sadrži eterična ulja, koja podstiču rad žuči, a time i razgradnju masti i izlučivanje štetnih materija iz organizma. Enzimi u ovom korenu pospešuju varenje.
L&Z savet: Iseckajte 10-20 g đumbira, prelijte sa vrućom vodom ili surutkom i popijte.

CELER
Dejstvo: Celer ima specifičan ukus, jer sadrži veliku količinu zdravih eteričnih ulja. Zbog toga ovo povrće ubrzava varenje i razmenu materija u organizmu. Osim toga, celer sadrži i kalijum, koji podstiče izlučivanje tečnosti.
L&Z savet: Koren celera se često koristi za spremanje supa i sosova, a može da se jede i svež.

BIBER
Dejstvo: Kada pojedete nešto ljuto, postane vam toplo. I dobro je što je tako! Toplota u organizmu pospešuje razmenu materija, podstiče cirkulaciju krvi i otvara pore. Sve to ubrzava razgradnju masti.
L&Z savet: Slično dejstvo ima i kari, čili ili paprika. Inače, ovi začini su mnogo zdraviji od soli, pa ih treba što češće upotrebljavati u ishrani.

KISELI KUPUS
Dejstvo: Kiseli kupus je pravi sagorevač masti i u sebi sadrži ogromnu količinu vitamina C. Osim toga, kiseli kupus je bogat i mlečnim kiselinama, koje su izuzetno važne za prirodnu floru u crevima. Kiseli kupus pospešuje varenje i izlučivanje štetnih materija iz organizma.
L&Z savet: Slično dejstvo ima i rasol, a on se može piti i u kombinaciji sa voćnim sokovima.

ANANAS
Dejstvo: Ananas ima izuzetno dejstvo na organizam. U njemu se nalazi velika količina bio sastojaka, kao i jedan važan enzim - bromelin. On podstiče razmenu materija i razgradnju masti. Ovo tropsko voće podstiče i izlučivanje tečnosti iz organizma, čime se zatežu vezivna tkiva.
L&Z savet: Enzim bromelin je aktivan samo u svežem voću. Inače, zreli ananas ima veoma jak miris. Komadići i kolutovi ananasa iz konzerve takođe sadrže veliku količinu vitamina i najbolje ih je jesti pomešane sa jogurtom.

CELEARIJE
Dejstvo: Lešnici i žitarice sadrže ogromnu količinu magnezijuma, koji u telu podstiču razmenu materija. Time se povećava potrošnja energije, tako da mast ne uspeva da se zadrži u organizmu.
L&Z savet: Izuzetno je važno da svakodnevno pijete dosta tečnosti. Naročito je pogodna mineralna voda, koja sadrži veliku količinu magnezijuma (više od 50 mm u 1 l).

PAPAJA
Dejstvo: Ovo egzotično voće je bogato zdravim aktivnim sastojcima. Vitamin C pospešuje razgradnju masti. Enzim papain podstiče varenje i razmenu materija, tako da se telo oslobađa štetnih sastojaka.
L&Z savet: Prilikom kupovine papaje treba da obratite pažnju na njenu boju. Zrela papaja je žute boje. Ona ne bi trebalo da se drži na temperaturi manjoj od 7 C. Papaja se seče po sredini i iz nje se vade koštice.

Formirajte svoju dijetu u skladu sa ovim NAMIRNICAMA i uspeh je zagarantovan

izvor



Poslednji izmenio lilit dana Pon Maj 05, 2008 4:29 am, izmenjeno ukupno 1 puta

https://dijeta.serbianforum.info

210 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Pon Maj 05, 2008 4:29 am

lil

lil
Admin
Admin
Gutaci masti

Cvekla: ubrzava metabolizam i protok zuci, sto je veoma vazno za sagorevanje masti. Snizava nivo masti u krvi i sprecava njihovo talozenje na krvnim sudovima. Najbolje je piti sok od sveze iscedjene cvekle pomesan sa sokom od pomorandze.

Pirinac: nema masnoce, snizava nivo insulina i odrzava ravnotezu secera u krvi, tako da se preporucuje dijabeticarima. Zahvaljujuci njemu, duze cete biti siti i manje cete jesti.

Riba: zbog visokog sadrzaja belancevina, svi morski plodovi podsticu brzu razmenu materija i sagorevanje masti, a ciste i creva i stite srce od infarkta.

Djumbir: poboljsava cirkulaciju i pomaze kod problema varenja. Ovaj zacin se koristi kao sveze izrendan, u prahu ili u kombinaciji sa belim lukom, sto pojacava njegovo dejstvo.

Celer: zbog etericnih ulja i veoma jakog ukusa, koren ove biljke ubrzava varenje i razmenu materija u organizmu, podstice izlucivanje tecnosti, a moze se jesti obaren, ali i svez kao salata.

Biber, kari, cili, ljuta papricica: ljutina ovih namirnica podstice razmenu materija, cirkulaciju i otvara pore. Sve to skupa, ubrzava razgradnju masti u organizmu.

Zeleni caj: pravi je prozdirac masti. Ako se pravilno pridrzavate cajne dijete /2-3 soljice ovog caja dnevno/, za tri meseca mozete da smrsate i do sedam kg. Na trzistu ga ima u jeftinijim i skupljim varijantama, medjutim, u njegovom delovanju nema nikakvih razlika.

Morske alge: ne sadrzi masti, a najveci su izvor joda, koji pomaze u razmeni materija i preradi energije. Morske alge podsticu proizvodnju hormona u ljudskom organizmu.

Ovaj tekst je preuzet iz casopisa "Jelo & pice".

https://dijeta.serbianforum.info

310 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Sre Sep 03, 2008 11:00 pm

Izgubljena

Izgubljena
Aktivni član
Aktivni član
Pa zar jabučni ocat isto ne rastapa masti?

410 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Sre Sep 03, 2008 11:33 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Rastapa, ali ovaj tekst nije sve obuhvatio, kao i grejp, ananas...
Ipak, jedina sigurnost je, da se ne unose prekomerne masnoce :girl_mad:

510 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Pet Dec 17, 2010 1:25 pm

Ljubica025

Ljubica025
I bi profi
I bi profi
zdravo svima Very Happy ,nesto me zbunjuje kod zelenog caja,naime pila sam ga neko vreme i mislim da mi je jako uticao na apetit.stalno sam bila gladna a to mi se nije dopalo pa sam prestala sa konzumaciom istog.moze li mi neko detaljnije objasniti kako na ljutski metabolizam djeluje zeleni caj?mozda je to bila slucajnost ali nisam se usudila vise da ga pijem.

610 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Pet Dec 17, 2010 2:44 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Ljubice, nije mi poznata takva reakcija na zeleni caj. Jak je oksidant, regulise metabolizam i samim tim utice i na visak kilograma. Naravno, piti samo caj i smrsati, ne verujem da je moguce, ali uz kontrolisanu ishranu, pomaze.
Treba ga piti posle jela.
Mozda sad nemas pojacan apetit, pa probaj opet sa cajem, pa ces biti sigurna da li je on uzrok.
Sve je toliko individualno, sto se tice naseg organizma, da je sve moguce.

Ako imas nameru da nam se pridruzis, zelim ti dobrodoslicu.
cheers

710 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Ned Dec 19, 2010 6:18 pm

Ljubica025

Ljubica025
I bi profi
I bi profi
hvala ti Tajci na odgovoru,inace sam ljubitelj cajeva poslednjih dana pijem mentu,majcinu dusicu,sipak... rado cu pokusati opet malo sa zelenim cajem.nadam se daje ono ipak bila slucajnost. Very Happy i narvno hvala za dobrodoslicu.

810 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Sub Dec 25, 2010 9:36 pm

Ljubica025

Ljubica025
I bi profi
I bi profi
meni treba edukacija u svakom pogledu,nemojte se smijati na ovo moje pitanje, kad je riba u pitanju kako se rangira riba u konzervi,npr.fileti skuše?
nisam previse zaljubljena u ribu a kad sam u škripcu s vremenom to rado volim pojesi uz dodat paradajz pire.
molim za savjet,grijesim li puno? njami

910 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Ned Dec 26, 2010 1:08 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Ne gresis! Iz konzerve iscedi ulje, dodaj malo limuna... Tunjevina, losos, skusa i haringa, spadaju u plave ribe sa masnocom omega 3, sto je pozeljno za nas.
Slobodno pitaj. Skoro svi smo ovde dosli sa dosta pitanja.

cheers

1010 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Uto Jan 25, 2011 8:32 pm

Ava Mae


Aktivni član
Aktivni član
Jogurt ( sa malim postotkom mlecne masti) je takodje jako dobar, jer sadrzi kalcijum koji topi masne naslage.

1110 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Čet Jul 07, 2011 7:34 pm

Tina1982


Novi član
Novi član
U poslednje tri godine sam se znatno ugojila.Sada bih volela da na zdrav nacn povratim staru kilazu ali ne mogu da izbalansiram sa ishranom.Molim vas,pomozite mi na nekim primerima od par dana kako bi trebao izgledati jelovnik. Very Happy

1210 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Pon Nov 28, 2011 11:10 am

ninas

ninas
Novi član
Novi član
Zdravo svima,
Nova sam u ovome. Ali da vidimo ja sam pre 3 godine za mesec i po dana oslabila 13 kg, uz pomoc herbafasta i limuna, pila sam 2l dnevno limunade. I dosta mi je pomoglo smanjio mi se apetit, struk, iskreno fizicke aktivnosti nisam ni primenjivala, posto me to uvek mrzi. Samo je najvaznije da se ne jede uvece posle 20h. Ili ako osetite glad ja na tanjir iseckam bananu, pomorandzu, mandarinu, i caj. I to vam utoli glad. a za dorucak kornfleks, musli. rucak najnormalniji nema menjanja. slatko moze ali umereno nema izbacivanja jer svako od nas mora malo da unosi sltakog u organizam.bay

1310 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Sub Dec 17, 2011 2:34 pm

bucko


Aktivni član
Aktivni član
Da li zeleni čaj utiče na nervni sistem.Jedno vreme sam ga pio 2-3 šolje dnevno i bio sam vrlo nervozan i razdražljiv pa sam brže bolje prekinuo.Sada bih opet počeo ali se bojim da se stanje neponovi.
Hvala.

1410 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Sub Dec 17, 2011 3:05 pm

ninas

ninas
Novi član
Novi član
Ne bi trebalo da utice na nervni sistem> ali sve jedno je koji caj koristis, svi su efikasni i pomazu pri izbacivanju tecnosti. Ako ne mozes bez secera da pijes caj, sipaj malo koliko da ti zasladi caj, ili med. Ako ti zeleni caj ne odgovara kupi u Rodi njihov merkatorov zeleni caj sa ukusom limuna, uopste ne lici na tipican zeleni caj, nije gorak i moze da se pije cak i bez secera. ja ga pijem
probaj chearleader

1510 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Ned Feb 19, 2012 9:44 pm

mozartus

mozartus
Aktivni član
Aktivni član
da li 10 navedenih namirnica možemo jesti bez ikakvih pravila ili se treba držeti 2 do 3 dnevno...

1610 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Ned Feb 19, 2012 10:16 pm

ninas

ninas
Novi član
Novi član
Iskreno mislim da sve zavisi od toga sta ko voli da jede, i od budzeta kojim raspolaze. Sve je zdravo i dobro ako se umereno jede, i da nema izmedju obroka uzimanja hrane. Da se ne jede veoma kasno uvece i da se pije dosta tecnosti. A koja hrana se koristi i na koji nacin, to sve zavisi od vas!
Najbolja dijeta je ona kojom samo menjate rezim ishrane, a ne da sebi branite nesto sto volite, ili jedete nesto sto ne volite samo zato sto ta dijeta nalaze.
Jednostavno sami sebi organizujete dijetu!
klapklap

1710 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Sub Feb 25, 2012 11:28 am

boris


Novi član
Novi član
Dali kombinacija RIBA sa JOGRTOM je stetna i zasto ( ako je ) ???? smile20

1810 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Uto Apr 03, 2012 10:34 am

de28jan01


Aktivni član
Aktivni član
boris ::Dali kombinacija RIBA sa JOGRTOM je stetna i zasto ( ako je ) ???? smile20

a odakle ti ideja da je ova kombinacija uopste losa ?

1910 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Ned Jun 17, 2012 8:47 pm

want2b-skinny


Novi član
Novi član
zelim smrsati jedno 20 kg na zdraviji nacin.. help me Very Happy

2010 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Pon Jun 18, 2012 7:39 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
de28jan01 ::
boris ::Dali kombinacija RIBA sa JOGRTOM je stetna i zasto ( ako je ) ???? smile20

a odakle ti ideja da je ova kombinacija uopste losa ?
Kombinacija nije pozeljna jer je steta kombinovati sa kvalitetnom masnocom iz ribe (omega 3) sa mlecnim mastima koje spadaju u lose masnoce (omega 6).

2110 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Uto Sep 25, 2012 11:13 am

*purki*

*purki*
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Kad smo kod sagorevaca masti, na nekom sajtu sam procitala da je dobro pojesti u toku dana jednu celu maslinu, sa sve kosticom, jer navodno tako se podsticne dugorocnije varenje upravo te kostice, i trosi se na to dosta kalorija.

2210 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Pon Okt 08, 2012 11:57 pm

Joca


Aktivni član
Aktivni član
Moguće je

2310 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Ned Jan 12, 2014 9:01 pm

stašica

stašica
Aktivni član
Aktivni član
Zeleni čaj je odličan dugo ga pijem jer mi prija jedno vreme sam prestala pa mi je krivo zbog toga...

2410 super sagorevača masti Empty Re: 10 super sagorevača masti Pet Dec 05, 2014 9:43 pm

Lucy123


Aktivni član
Aktivni član
Ja od ovoga jedino mogu konzumirati limun i to limunadu tačnije i đumbir preliti sa vodom jer sam to probala, ali naravno nisam bas uvijek aktivna u tome Very Happy Very Happy trep-trep

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu