Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Najnezdravije vrste mesa Empty Najnezdravije vrste mesa Ned Maj 04, 2008 3:40 am

lil

lil
Admin
Admin
Ukoliko se na vašem tanjiru barem dva puta nedeljno nalazi crveno meso, trebalo bi da znate da biste uskoro mogli da imate problema sa pritiskom i povišenim holesterolom i organima za varenje.

Donosimo vam listu najnezdravijih vrsta crvenog mesa. Tačnije, ne bi trebalo da ih jedete više od dva puta nedeljno.

Jagnjetina

Jagnjeće meso mnogima je najfinija poslastica, što zbog posebne arome, što zbog drugačijeg ukusa. Ali, kad je zdravlje u pitanju, jagnjetina je na crnoj listi zajedno sa govedinom. Prema desetogodišnjem istraživanju EPIC-a, Evropskog centra za ispitivanje nutricionizma i raka, otkriveno je da osobe koje svakog dana konzumiraju oko 80 grama crvenog mesa imaju tri puta veću sklonost ka razvijanju raka debelog creva od onih koji nemaju takvu naviku. Pretpostavlja se da hemoglobin i mioglobin u crvenom mesu u reakcijama sa hemikalijama u ljudskom organizmu stvaraju kancerogene spojeve.
Rešenje: Izbacite crveno meso sa svakodnevnog jelovnika i ograničite se na samo jednu porciju nedeljno. Sve što je više od toga povećava rizik za dobijanje raka debelog creva.

Govedina

Ljubitelji mesa znaju da je ukus pečenih goveđih rebaraca nezamenljiv, ali govedina je povezana sa raznim oblicima raka, pogotovo rakom prostate. Studija koja je sprovedena dokazala je upravo prethodnu tvrdnju.
Rešenje: kao i u prethodnom slučaju, preporučuje se što ređa konzumacija. Ipak, kada pripremate govedinu, činite to tako da meso lagano i polako pečete i izbegnite direktno prženje. Tako ćete smanjiti prisutnost hemikalija koje su kancerogene.

Salame

Često se prave od najgorih komada mesa, a ako uzmemo u obzir da su prepune raznih aditiva i dodataka koji su kancerogeni, nije ni čudo što su uvršćene na ovu listu. Neke vrste salame sadrže mnogo veće doze nitrosamina čak i od slanine.

Slanina

Malo ko je imun na čari dobre slanine.
Ali, u njoj se, osim velikog viška masti, kriju i kancerogeni nitrosamini, spojevi koje nije moguće odstraniti čak ni kuvanjem na visokim temperaturama. Naprotiv, tada postaju još kobniji za organizam.
Rešenje: pokušajte da izbacite slaninu u potpunosti sa menija ili je ređe jedite.

Svinjske kobasice

Svinjske kobasice su punjene mašću, začinima i dodacima koji su ne samo nezdravi, nego i najveći krivci za pojavu mnogih kardiovaskularnih tegoba. Evropsko društvo za zdravu i sigurnu hranu nedavno je objavilo da većina kupovnih svinjskih kobasica u sebi sadrži izuzetno štetan sastojak, takozvani crveni 2G, koji izaziva rak.
Rešenje: ako jedete kobasice, ne kupujte najjeftinije koje imaju neprirodno crvenu boju. Radije posegnite za skupljima koje su zdravije i jedite ih ređe.

Svinjsko meso

Svinjsko meso je namirnica sa više masti, pa bi trebalo da ga izbegavaju bolesnici koji imaju metaboličke poremećaje, kardiovaskularne poremećaje, povišen pritisak ...

Jos malo detalja : svinja je jedina zivotinja cije je meso najslicnije coveku od same boje do sastava. Primer - samo svinjski insulin se moze koristiti kao zamena za coveciji, jer je najslicniji njemu i razlika je u malom broju aminokiselan i od svih zivotinja samo svinjska koza moze izgoreti na suncu kao i covecija.

izvor: blic.co.yu

https://dijeta.serbianforum.info

2Najnezdravije vrste mesa Empty Re: Najnezdravije vrste mesa Sre Feb 03, 2010 8:03 am

sv.petka

sv.petka
Aktivni član
Aktivni član
ako mogu da dodam da se meso u želucu vari 6-8h i sve što se pojede u tom periodu varenja "truli" u želucu.zato ako konzumirate meso posle njega ne jedite ništa hvala

3Najnezdravije vrste mesa Empty Re: Najnezdravije vrste mesa Čet Feb 04, 2010 12:55 pm

rami8

rami8
Aktivni član
Aktivni član
A meni po testu na intoleranciju, samo meso mogu da njapam slobodno, osim svinjskog-mogu cak i konjsko (blago meni), a ja meso cak i ne volim toliko...

4Najnezdravije vrste mesa Empty Re: Najnezdravije vrste mesa Čet Jul 15, 2010 9:19 am

slavicaj

slavicaj
Aktivni član
Aktivni član
Kada smo kod intolerancije na hranu i ja sam uradila taj test. Pošto volim meso nije tako strašan pošto mogu da jedem sve vrste mesa. Ali problem je u mlečnim proizvodim, potpuno su mi ograničeni osim sira koji je zabranjen. I inače volela bih da mi neko odgovori o tome šta misli o testu intolerancije na hranu.

5Najnezdravije vrste mesa Empty Re: Najnezdravije vrste mesa Čet Jul 15, 2010 10:17 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
evo OVDE imas vise o tome. Very Happy

6Najnezdravije vrste mesa Empty Re: Najnezdravije vrste mesa Sre Jan 07, 2015 10:34 am

nawaz55


Novi član
Novi član
this is very nice post

7Najnezdravije vrste mesa Empty Re: Najnezdravije vrste mesa Čet Jan 08, 2015 12:33 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
:Alcool(134):za nawaz55

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu