Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Vežbe iz fotelje Empty Vežbe iz fotelje Čet Maj 01, 2008 1:24 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Kupujemo iz fotelje, plaćamo račune iz fotelje, o gledanju TV-a i čitanju neću ni da pričam...

Naporan dan je konačno na izmaku i poslednje što želite je da oblačite trenerku i idete u šetnju ili teretanu; ili da provedete 45 minuta na kućnoj spravi za vežbanje (ili, u ovom slučaju, za mučenje). Onda nastupa griža savesti!

Evo rešenja - vežbe iz fotelje!

Vodite računa da fotelja bude stabilna i da ima dovoljno jake rukohvate, a sve ostalo je stvar vašeg izbora!

Gornji trbušnjaci: spustite se na ivicu fotelje tako da vam makar donja polovina leđa leži na sedištu. Uzdignite malo glavu, kao da želite da ustanete i zadržite se u tom položaju što duže.

Donji trbušnjaci: sedite na sredinu sedišta, leđa prislonite na naslon, noge skupite i sasvim malo ih odignite od poda i tako zadržite što duže.

Prednji deo butine: sedite normalno, prekrstite noge tako da stopalo leve obmotate oko članka desne noge. Desnu nogu čvrsto oslonite o pod, a levom gurajte kao da njom pokušavate da pomerite desnu. Zadržite što duže, pa ponovite drugom nogom.

Zadnji deo butine, zadnjica: krenite da ustajete iz fotelje na mišiće nogu (bez pomaganja rukama), ali samo toliko da se par cm odignete od sedišta i zadržite u tom položaju što duže.

Unutrašnja strana butine: stavite jastuče između kolena i stisnite iz sve snage obema nogama. Zadržite što duže.

Spoljna strana budite: raširite noge do rukohvata i gurajte kao da pokušavate da proširite fotelju. Ako je fotelja slaba, otpor pravite rukama, koje stavljate na spoljnu stranu kolena.

Listovi: oslonite se laktovima na kolena, tako da na njih prenesete težinu gordnjeg dela, pa se lagano podižite na prste i spuštajte. Ispod nožnih prstiju možete podmetnuti knjigu, da bi peta ponirala ispod nivoa prstiju čime se listovi bolje oblikuju.

Zadnji deo ruke, ramena: uhvatite se za rukohvate, pa krenite da ustajete, ali ovaj put na snagu ruku. Odlepite se samo nekoliko cm od sedišta, pa zadržite što duže.

Prednji deo ruke: prekrstite standardno levu nogu preko desne, a šaku desne ruke ubacite ispod leve noge. Pokušavajte da desnom rukom podignete nogu i zadržite, pa promenite ruku i nogu.

Grudi: šake spojite ispred sebe, ruke savijene u laktovima okrenutim ka spolja. Pritiskajte šaku o šaku iz ramena.

Gornji deo leđa: zalepite leđa na naslon, ruke raširite u visini ramena, pa laktovima gurajte u naslon.

Donji deo leđa: dobro se "ukopajte" u fotelji, pa pokušavajte leđima da oborite naslon.

Eto, odradili ste vežbe za celo telo dok ste gledali svoju omiljenu seriju! Plus, bili ste isuviše zauzeti da primetite kesu čipsa na stolu - svaka čast!

2Vežbe iz fotelje Empty Re: Vežbe iz fotelje Pet Feb 27, 2009 11:26 am

vipstar23

vipstar23
I bi profi
I bi profi
haha neke moram da probam....haha...

http://www.google.com

3Vežbe iz fotelje Empty Re: Vežbe iz fotelje Pet Feb 27, 2009 11:59 am

vemiti

vemiti
I bi profi
I bi profi
Moracu i ja

4Vežbe iz fotelje Empty Re: Vežbe iz fotelje Pon Mar 09, 2009 2:13 am

Rap girl


Novi član
Novi član
Cao svima.ja sam nova ovde pa nisam sigurna gde trebam da napisem ovo moje pitanje mada mislim da sam na pravom mestu.Trebaju mi saveti oko vezbi,naime ja zelim da oblikujem telo ne da smrsam,da povecam misice tj da mi budu izrazeniji.zadovoljna sam svojom tezinom i obimom ali ne znam koje vezbe da radim da bih postigla ovo sto zelim.Unapred hvala

5Vežbe iz fotelje Empty Re: Vežbe iz fotelje Pon Mar 09, 2009 8:22 am

Sun

Sun
Administrator
Administrator
Dobrodosla.
Na pravom si mestu sto se tice podforuma, ali mozda bi bolje bilo kad bi svoje pitanje kopirala i postavila ovde. Tu naime nasa urednica Lana, koja je zaduzena za vezbe odgovara na takva i slicvna pitanja. Mislim da bi mozda trebala da joj napises i neke druge detalje na primer: jesi li vezbala do sada nesto ili ti je prvi put, sa koliko vremena raspolzaes i sl. Ono sto mogu ja da ti kazem, onako "na prvu" s obzirom da ne zelis da mrsavis, dakle da si zadovolnja svojom tezinom su vezbe snage - one naime imaju za cilj da oblikuju telo i to rade vrlo uspesno. Very Happy
Jos jednom dobrodosla i postavi pitanje za Lanu.

6Vežbe iz fotelje Empty Re: Vežbe iz fotelje Pon Mar 09, 2009 11:22 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Rap girl, moj si covek Smile

Ono sto tebi treba je:
1) Teretana 3-4 puta nedeljno
Podeli telo na 3-4 segmenta:
- grudi i biceps
- ramena i triceps
- ledja i noge (ova dva mogu i razdvojeno)
Trening izgleda ovako: zagrevanje ("razmrdavanje" delova koje radis na konkretnom treningu), kratak aerobni (10-15 min, bicikl, traka, elipticni, steper...), vezbe sa tegovima za konkretni segment, opet aerobni od 30-45 minuta i istezanje.
Sto se tice vezbi snage, odaberi tezine koje mozes odraditi 12 - 15 ponavljanja u seriji i u pocetku radi 3 serije i 3 razlicite vezbe za svaku grupu (znaci, za grudi 3 i za biceps 3 u prvom treningu). Kad malo razvijes snagu, mozes da povecavas broj serija i opterecenja, a takodje i da uvodis "piramidu" (krenes sa 12 ponavljanja sa malom tezinom, pa 10 sa malo vecom, i tako do 6 sa najvecom), ali tek posle 2-3 meseca.
Imas ovde dosta opisa vezbi, ali svakako ako si pocetnik u teretani, zamoli instruktora da ti pokaze neke vezbe.
2) Ishrana
Moras unositi dovoljno kalorija da ne bi gubila na tezini, i to:
- Proteini: 1,5 - 2 g po kg telesne tezine iz kvalitetnih izvora (piletina, junetina, riba, nemasni sir - sve to sadrzi oko 20g proteina u 100g sirovog proizvoda)
- Masti: 0,5 - 1 g/kg kvalitetnih nezasicenih masnoca (maslinovo i druga kvalitetna ulja, orasasti plodovi, avokado)
- Ugljeni hidrati: dopuni do kalorijskih potreba u odnosu na proteine i masti. Biraj kvalitetne UH, slozene (integralni pirinac, krompir, skrobno povrce, voce, hleb od celog zrna, pahuljice ovsene...) i vlaknaste (svo zivo povrce), a rafinisane (belo brasno, secer) batali jer jedino sto mogu da ti daju su masne naslage.
3) Suplementacija
- Multi-vitaminski preparati (gledaj neke kvalitetnije i uzimaj ih ujutru)
- Minerali (magnezijum olaksava upalu misica i sprecava grceve, kalcijum mu pomaze)
- Protein (najbolji je Whey, koji treba obavezno da uzimas posle treninga radi brze obnove misica i njihove izgradnje sa vodom, ili kao brzu uzinu sa mlekom)
- Dekstroza (grozdjani secer, znam, rekoh da je secer los, ali se dekstroza uzima posle treninga uz Whey)

Eto, to ti je u najkracim crtama "mapa puta", a ti dalje pitaj gde ti je Sun napisala.

7Vežbe iz fotelje Empty Re: Vežbe iz fotelje Pon Mar 09, 2009 11:27 am

Rap girl


Novi član
Novi član
Hvala puno. Very Happy

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu