Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Odeća za vežbanje Empty Odeća za vežbanje Pon Apr 28, 2008 2:40 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Koliko god delovalo nebitno - nije!

Danas postoji izobilje marki, da ne kažem brendova, sportske opreme, koji nude posebnu opremu za teretanu, aerobik, džoging, vožnju bicikla, razne timske sportove... Cene - to neću ni da načinjem!

Ono što jeste značajno, a što svi ti kompleti za vešbanje od +100 evra ne nude jeste: optimalan materijal. Neophodno je da, tokom vežbanja za šta god da ste se odlučili na sebi imate samo i isključivo pamuk, eventualno uz dodatak elastina radi udobnosti, ali ne preko 10%. Pošto se tokom vežbanja ubrzava razmena materija, to znači da koža treba da diše, a to nije moguće u spandeksu.

Odeća za vežbanje mora biti savršeno komotna, lagana i praktično je ne smete osećati na sebi! Naravno, nemojte uzimati previše šljampavu odeću, jer će to prouzrokovati moguće spadanje ili čak zaglavljivanje nogavice ili rukava u spravu za vežbanje.

Jedino gde se ovakvo pravilo može prekršiti (i treba) jeste vožnja bicikla napolju. Zbog strujanja vazduha, može doći do prehlade, pa je poželjno za ovu aktivnost nabaviti neku laganu vetrovku.

Ako imate povredu nekog zgloba ili mišića, možete nabaviti poseban anatomski steznik, koji će sprečiti obnavljanje povrede i rasteretiti povređeni deo. Međutim, ovi steznici se prave od neoprena (vrsta gumene tkanine) i uopšte ne dozvoljavaju koži da diše. Mnogo je bolji izbor elastični zavoj, koji se može nabaviti u svakoj apoteci. Tražite od svog lekara da zaradi platu: ako niste sigurni kako da elastičnim zavojem ojačate problematični deo, neka vam pokaže!

Birajte opremu koju lako možete prati posle svakog vežbanja. Za ovo pranje koristite blaži deterdžent i nemojte preterivati sa omekšivačem, jer vam se njegov lep miris usled dubljeg i ubrzanog disanja, može učiniti prejakim. Takođe, previše "hemije" koja ostaje na tkanini može loše uticati na kožu.

Obuća treba da bude lagana, prilagođena aktivnosti i laka za održavanje, imajući u vidu da se znojne žlezde na stopalima brzo aktiviraju pri fizičkom naporu. Obične, bele sportske čarape će biti sasvim dobar izbor. Naravno, vodite računa o lastišu na čarapama - ako je suviše jak, prekida dovod krvi u stopala, što može biti prilično nezgodno kod vežbi na aerobnim spravama gde su vam noge na pedalama ili stajalištima (bicikl, steper, eliptični trenažer...).

Pre treninga obavezno skinite šminku i, po želji i navici, vežite kosu. Ipak, kosu nemojte previše zatezati jer, usled pojačane cirkulacije, možete završiti sa glavoboljom.

Eto izgovora da odete u šoping!

2Odeća za vežbanje Empty Re: Odeća za vežbanje Čet Maj 14, 2009 12:31 am

cokolada

cokolada
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Da li mozda neko zna gde moze da se kupi triko za vezbanje, ali ne onaj pamucni, nego onaj sto je materijala kao sto izgleda kupaci kostim?
Hvala!

3Odeća za vežbanje Empty Re: Odeća za vežbanje Čet Maj 14, 2009 12:35 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Nisam skoro pazarila tako nesto, ali sam skoro sigurna da jace prodavnice sportske opreme drze spandex trikoe.

4Odeća za vežbanje Empty Re: Odeća za vežbanje Čet Maj 14, 2009 1:21 am

cokolada

cokolada
Pocetnik sa stazom
Pocetnik sa stazom
Hvala, sad bar znam da je to spandeks smesna

5Odeća za vežbanje Empty Re: Odeća za vežbanje Sre Apr 13, 2011 12:35 am

GordanaDj

GordanaDj
Aktivni član
Aktivni član
Ja smatram da je dobra pamučna trenerka i patike koje imaju gumeni đon da se ne bi klizale sasvim ok izbor. Pamuk sakuplja znoj, a patike udobne. Very Happy

6Odeća za vežbanje Empty Re: Odeća za vežbanje Pet Feb 10, 2012 2:52 am

ljubicica


Aktivni član
Aktivni član
Sta mislite o onim pojasevima za mrsavljenje (za stomak, potpomaze znojenje) ?

7Odeća za vežbanje Empty Re: Odeća za vežbanje Pet Feb 10, 2012 11:56 am

Yecili


Aktivni član
Aktivni član
nemoj to da kupujes... samo cinis stetu bubrezima Wink

http://panthera.blog.rs

8Odeća za vežbanje Empty Re: Odeća za vežbanje Ned Feb 12, 2012 7:18 pm

ljubicica


Aktivni član
Aktivni član
Yecili ::nemoj to da kupujes... samo cinis stetu bubrezima Wink

Nije mi bas jasno kako to moze da naskodi bubrezima?

9Odeća za vežbanje Empty Re: Odeća za vežbanje Ned Feb 12, 2012 10:04 pm

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Pregrevanjem, na prvom mestu. A na isti nacin i reproduktivnim organima.

Medjutim, tu nije kraj stete koju te i takve mamipare nanose. Organizam se znojenjem hladi i to na specificnim mestima gde su znojne zlezde koncentrisane. Narodno verovanje (pogresno, moram naglasiti) kaze da gde se znojimo, tu gubimo masnoce.

Molekuli masti su isuvise veliki da bi izasli kroz pore, pa je znoj samo kombinacija blagotvorne vode i elektrolita. Ne smemo brkati izlucevine lojnih zlezda, koje cine kozu masnom, sa izlucivanjem lokalnih masnih naslaga. "Salce" izbacuje masnoce koje idu dalje u metabolizam, razgradjuju se i daju energiju.

Naravno, noseci bilo sta sto stvara efekat saune (bili to najlonski kombinezoni, pojasevi ili biciklisticke ili cak lokalizovane mini-saune sa grejacima), dolazi do obilnog znojenja. I tu smo kod drugog ataka na bubrege.

Naime, vecina ljudi koje poznajem su i ovako prilicno dehidrirani - unose mozda 1/3 dnevnih potreba za vodom. Ako na to dodamo i vestacko znojenje, dolazimo do ozbiljne dehidratacije, pa bubrezi rade na suvo.

Jeste, rade sve te mamipare, ali ne onako kako ocekujemo. Neposredno posle nosenja, minus na vagi moze biti i kilo-dva, ali cim se rehidriramo - efekat nestaje. Ali, dok se ne rehidriramo, organizam gadno pati.

10Odeća za vežbanje Empty Re: Odeća za vežbanje Sre Jan 13, 2016 10:18 pm

Melanija


Aktivni član
Aktivni član
Dobre patike su zlatna vredne!

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu