Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Ukusi i boje leta Empty Ukusi i boje leta Uto Jul 05, 2011 12:35 am

coffee

coffee
Urednik i "znalac za brojanje"
Urednik i
 Ukusi i boje leta Images-19Sta da jedem danas? Toliko je toplo, Sunce obasjava svaki kutak, asfalt gori……Leto je definitivno stiglo, a baka mi je rekla da svratim na rucak…juce je izvadila sarmu iz zamrzivaca. O moj Boze!!!! Lepo sam joj rekla da ja to ne mogu da jedem,ne nikako kiseo kupus, skuvan, zamrznut sa sve mlevenim mesom ………izgovori ne pomazu, samo ce reci: ,,Mora da se jede,to nema veze sa vremenskom prognozom,,…….i vec vidim u svom tanjiru ,,dve ogomne sarmice,,……da zamisljam da jedem nesto drugo……..tesko…….

Moram da svratim do pijace i nakupujem raznog voca i povrca, mozda je i ubedim da jedemo nesto drugo…… riba i grilovane tikvice VS sarma ????? ko ce pobediti???

Ishrana za vreme dugih,toplih dana bi trebalo da bude lagana, laka za varenje, sa sto vise vlakana...svakako izbegavati masnoce,suhomesnate proizvode, jaka jela sa zaprskom, slana,prezacinjena,a jesti sto vise voca i povrca i to one koji sadrze visok procenat vode...

Uzivajte u ukusima leta, nase podnevlje je bar bogato,pijace su pune................breskve,jabuke,kruske, maline, kajsije,dinje, lubenice,paradajz, krastavac, paprika, krompir,sargaepa, kupus,tikvice, plavi patlidzan, brokol,blitva…Jedite sto vise narandzastog, crvenog i zutog voca i povrca,jer pomazu u prevenciji raka koze, sprecavaju i starenje, jer su u isto vreme i mocni antioksidansi i podsticu pigmentaciju, stiteci vas organizam od stetnih uticaja.....svez sok od jabuka i sargarepe, naravno bez secera

Uzivajjte u mlecnim proizvodima sa manjim procentom masnoce....jogurt, kiselo mleko, sir.....tako unosite preko potreban kalcijum, proteine, vitamine, enzime,a u isto vreme i probiotske bakterije koje ucestvuju u odrzavanju crevne flore..kiselo mleko i sveze iseckaan krastavac...ukusno, a osvezavajuce

Sto manje crvenog mesa, jedite ribu, ako idete na more uzivajte u mediteranskoj hrani, koja obiluje ribom, razlicitim plodovima mora,maslinovim uljem i to onim devicanskim sa visokim procentom omega -3 masnih kiselina......stitite srce i krvne sudove, poboljsajte svoje zdravlje.....lignje na zaru sa krompirom i blitvom

i naravno VODA, VODA, VODA.....spoljasnje temperature su ionako visoke, znojite se, smanjujete kolicinu vode u svojim celijama…mislite na njih…ne dozvolite sebi da dehidrirate i pre nego sto osetite da ste zedni uzmite vodu, nesasladjen caj, prirodno cedjene sokove….. u sirokom krugu zaobidjite alkohol (pivo, rakiju..), gazirana pica, sve ono sto stimulise izbacivanje vode iz vaseg organizma

Jedite cesce, a manje,mislite na svoje zdravlje, setajte...osluskujte sapat Vaseg organizma i znacete sta Vama prija

i da sesir sa sirokim obodom, naocare, krema za suncanje (nema veze sto niste na moru zastitite kozu faktor 30, najmanje) i obavezna lepeza i to sirom otvorena pre ulaska u gradski prevoz Smile

Uzivajte u letu, u ukusima i bojama koje Vam pruza

---------------------------------------------------
Molimo Vas da ne ostavljate komentare na tekstove sa Portala, jer se tako remeti redosled istih
Za sve nedoumice mozete nam se obratiti na odgovarajucoj temi na Forumu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu