Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide

Join the forum, it's quick and easy

Dijeta i mi
Dijeta i mi je forum podrske u toku dijete. Ukoliko zelite da nam se pridruzite - mozete se registrirati. Clanovi imaju pristup nekim delovima foruma kojeg kao gosti ne mogu da vide
Dijeta i mi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum podrske u toku dijete


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 3]

26Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Sub Jul 02, 2011 10:50 am

kaja-kajce

kaja-kajce
Aktivni član
Aktivni član
Za 9 dana 4 kilograma manje. Verujem da cu uspeti, pa i da skinem 15 kilograma meni ce znaciti. Poznajem ljude koji su uz protekal smrsali, a da im se kilogrami nisu vratili.

27Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Sub Jul 02, 2011 7:45 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Nadam se da ste pod strogom kontrolom lekara.
bay

28Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Pon Jul 04, 2011 11:28 am

majapezos

majapezos
Aktivni član
Aktivni član
Ja imam preglede na svake 2 nedelje, mislim da drugačije i nemožeš da kupiš protekal, ako nisi pod nadzorom lekara.

29Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Pon Jul 04, 2011 5:58 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Kad je tako, dajem i ja podrsku. bay

30Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Uto Jul 05, 2011 3:39 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Moram nesto da naglasim... Nije cilj samo doci do zeljene tezine, vec je i zadrzati. Da li ste u stanju da 2 obroka menjate praskom rastvorenim u vodi - do kraja zivota?

31Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Uto Jul 05, 2011 12:12 pm

majapezos

majapezos
Aktivni član
Aktivni član
Lana,
prvo, svaka čast na ovoliko izgubljenoj težini 47b20s0
drugo, ja sam spršala nekih 27 kg chearleader i još toliko trebam da smršam. 8 meseci sam na ovoj kilaži i više nemam ideje kako da smršam pa sa krenula sa protekalom. Videćemo kako ova dijeta radi, obroci su šta više ukusni samo su mali.

32Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Uto Jul 05, 2011 1:02 pm

heru

heru
I bi profi
I bi profi
kako si skinula tih 27kg?

33Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Sre Jul 13, 2011 9:39 am

kaja-kajce

kaja-kajce
Aktivni član
Aktivni član
Posle 20 dana 10 kg manje. Ja sam prezadovoljna kako napredujem...

34Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Sre Jul 13, 2011 9:57 am

heru

heru
I bi profi
I bi profi
po meni je to previše, ali ako si ti zadovoljna onda ok. Kako se osećaš, mislim tokom dijete, a i sada sa 10kg manje? bay

35Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Čet Jul 14, 2011 4:50 am

Lana

Lana
Urednik i "čuvar ključa teretane"
Urednik  i
Opet moram da upadnem ovde...

Moj Whey ima nekih 110 kcal po dozi... Neka taj praskic ima i duplo vise, dakle 220... Puta 2, to je 440 i jos jedan "kontrolisani obrok", ma neka je i od 800 kalorija (parce bureka ima toliko), to mu dodje jedva minimum za prosecnu zenu...

Ako stalno vozite kola "na rezervi", garant im necete smanjiti potrosnju. Medjutim, ako sebe vozite tako - potrosnja kalorija (tj. osnovne kalorijske potrebe) opadaju, a to znaci da se metabolizam usporava. To, u praksi, znaci da cete morati da unosite manje kalorija za odrzavanje kilaze, sto u prevodu znaci: dozivotna robija.

Kuma i ja drzimo istu kilazu vec podosta, ali ona izgleda buckasto, a ja nekad cak i mrsavo. Ona, opet, jedva uspeva da nosi moju tasnu, a ja uzivam da "pumpam gvozdje" u teretani. Iako smo tu po kilazi, ja imam mnogo vise misicne mase, a manje masnog tkiva.

Misic po kg trosi 100ak kalorija u mirovanju vise nego masno tkivo - mislite o tome, dok gladovanjem terate organizam da se lisava energetski zahtevnih misica... Plus, iza pedesete godine zivota, covek krece da gubi po 5% misicne mase na 10 godina, a kasnije i vise - ja barem zelim da vitlam sa unucicima i praunucicima, a ne da ih smaram pricama iz fotelje... Osim toga, dokazano je da je misicna masa glavni stit od osteoporoze...

I jos nesto... Visoko-proteinska ishrana je nesto za sta ja ruku u vatru stavljam. Ponudite mi rostilj, pecivo i kolace - uvek cu skociti na rostilj... Ali za nekoga cija se fizicka aktivnost svodi na vrtenje volana, cimanje menjaca i nosenje sopstvene tasne, visoko-proteinska ishrana moze biti put ka unistavanju bubrega. Ja u proseku unosim 2g proteina na kg telesne mase. Neko ko ne vezba intenzivno sa visokim opterecenjima ne bi trebalo da unosi vise od 1g ni pod razno. Ja iz benca dizem svoju telesnu tezinu 6-8 puta... Ako je taj prasak slican ovom mom, tj. ako ima 25g proteina u dozi, a osoba ima npr. 75 kg, osim te 2 doze praska, tokom dana sme da pojede jos samo 100 i kusur g nekog mesa.

Posto radim i kao prevodilac, upoznata sam sa marketinskim pricama za nove proizvode. Recimo, Dzeni zeli da izgubi 5-7 kg (vesto preracunato iz funti), ali nema vremena za odlaske u fitnes centar zbog brzog tempa zivota. Nema frke, Dzeni (ili Majo, Dragana, Ivana, kako god da te je neko od kolega preveo), imamo mi proizvod za koji ces dati "testimonial" (svedocenje kupca) da ti je resio sve zivotne probleme lol!

36Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Čet Jul 14, 2011 12:38 pm

majapezos

majapezos
Aktivni član
Aktivni član
Lana ja se slažem sa tobom, ja sam krenula sa 117 kg, za godinu dana skinula 23- 25 kg, vežbanjem i gledanjem šta jedam, i tu već stojim godinu dana, poludela sam.
Počela sam sa protekalom da probam nešto novo da vidim da li to radi. Za sada je ok.
A to da smo robovi posle do kraja života, ja sam već rob u tom smislu i pre protekla. Celog života sam na nekoj dijeti. jeeeeeeee

37Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Čet Jul 14, 2011 3:08 pm

kaja-kajce

kaja-kajce
Aktivni član
Aktivni član
Osecam se super, nisam gladna, nisam ni umorna. Posle skinutih 10 kg se pitam kako sam uopste mogla da funkcionisem pre nego sto sam skinula taj visak. Sada imam ambicije da nastavim dalje jer vidim da pomaze, a ne kao do sada kada nista nije uspevalo a ja se povlacila u sebe...Nadam se da cu napokon se vratiti na moju normalnu kilazu Smile

38Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Pet Jul 15, 2011 7:21 pm

maja0209


Novi član
Novi član
Mene zanima jos jedna stvar koju niste spominjale do sad - kada se skinu toliki kilogrami u tako kratkom periodu, kako se resava problem viska koze i kako ona izgleda posle Protekal dijete?
Ja nameravam uskoro da probam Protekal jer sam do sad svasta probala - dijete, menjala nacin ishrane, aktivnost... ali nista senzacionalno se nije desavalo, pa hocu jos i to da probam ))
Inace moj visak je dobrih 30 kg

39Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Sub Jul 16, 2011 10:46 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Uvek je problem sa viskom koze. Preporuka su masaze sa adekvatnim kremama. Kod Protekal dijete, kazu da koza ostaje elasticna i valjda nema tih problema sto se tice viska.
Najvaznije je da si u toku dijete u kontaktu sa strucnjakom koji je vodi.
Zelim ti da uspes. 47b20s0

40Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Pon Jul 18, 2011 11:52 am

majapezos

majapezos
Aktivni član
Aktivni član
Ja sam skinula nekih 9kg, i za sada nemam tih problema. Mada je doktorka rekla da problema sa viskom koze nema Smile . Videcemo. Javi rezultate. sunn10

41Protekal - Page 2 Empty protekal Sub Sep 10, 2011 11:54 pm

verona72


Novi član
Novi član
ja sam nova na forumu i zelim da podelim moja iskustva sa vama!Pocela sam sa protekalom pre dva dana i malo sam sludjena i uplasena da li je ta dijeta ok!Naravno,pod strogim sam nadzorom lekara,a do lekara odn.protekala sam dosla po preporuci prijatelja koji su imali pozitivno iskustvo!Sve sam vec probala do sada,razne dijete,kapsule,nutricioniste,xenical,reductil,slimline...i uglavnom se kg vrate!Moj visak je 15 kg i nadam se da cu uspeti,nije lako,a i kosta...usla sam u ketozu i nadam se rezultatima! hello

42Protekal - Page 2 Empty protekal n.sad Ned Sep 11, 2011 12:04 am

verona72


Novi član
Novi član
maja0209 ::Mene zanima jos jedna stvar koju niste spominjale do sad - kada se skinu toliki kilogrami u tako kratkom periodu, kako se resava problem viska koze i kako ona izgleda posle Protekal dijete?
Ja nameravam uskoro da probam Protekal jer sam do sad svasta probala - dijete, menjala nacin ishrane, aktivnost... ali nista senzacionalno se nije desavalo, pa hocu jos i to da probam ))
Inace moj visak je dobrih 30 kg

I mene je problem oko viska koze mucio,pa sam pitala mog lekara koji me vodi,i rekao mi je da do opustanja nece uopste doci jer unosenjem proteina cuvamo misicnu masu,a ogranicenem unosom ug.hidrata topimo ciljano masne naslage!Takodje sam dobila informaciju da se ovaj program veoma razlikuje od svima poznate atkinsonove dijete koja je hiperproteinska,a protekal je normalproteinska,kako mi je lekar rekao!Malo sam uplasena da li cu narusiti zdravlje,bubrege,srce...ali moj lekar mi daje veliku podrsku i stalno smo u kontaktu!Prvi dan mi je bilo lose,kao i danas-drugog dana dijete jer imam veoma nizak pritisak,ali usavsi u ketozu moje stanje i rasdpolozenje se poboljsalo!Pocela sam piti suplemente i idem dalje nadajuci se sto boljim rezultatima! jeeeeeeee

43Protekal - Page 2 Empty protekal n.sad Ned Sep 11, 2011 12:21 am

verona72


Novi član
Novi član
majapezos ::Lana,
prvo, svaka čast na ovoliko izgubljenoj težini 47b20s0
drugo, ja sam spršala nekih 27 kg chearleader i još toliko trebam da smršam. 8 meseci sam na ovoj kilaži i više nemam ideje kako da smršam pa sa krenula sa protekalom. Videćemo kako ova dijeta radi, obroci su šta više ukusni samo su mali.
Slazem se da su obroci ukusni(ili sam se brzo navikla na njih,jer to je sto je!)ali su zaista mali!Ja sam se zalila mojoj doktorki da sam brzo gladna posle obroka,pa mi je uvela i 6ti obrok,odnosno kesicu,pa sad nekako izdrzavam!Gladna jesam nonstop ali nisam napeta,nervozna i za sad odolevam svim iskusenjima oko sebe! bay

44Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Ned Sep 11, 2011 9:07 am

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Dobrodosla Verona giverose
Mislim da si na dobrom putu, pogotovo sto je lekar u toku, sto te prati i podrzava. Opusti se, veruj u to sto radis. Sve ono sto si do sad probala, mnogo je rizicnije.
Potrudi se da budes fizicki aktivna i zelim ti da uspes bez yo yo efekta. bay

45Protekal - Page 2 Empty protekal Ned Sep 11, 2011 11:41 pm

verona72


Novi član
Novi član
Tajci ::Dobrodosla Verona giverose
Mislim da si na dobrom putu, pogotovo sto je lekar u toku, sto te prati i podrzava. Opusti se, veruj u to sto radis. Sve ono sto si do sad probala, mnogo je rizicnije.
Potrudi se da budes fizicki aktivna i zelim ti da uspes bez yo yo efekta. bay
Hvala puno na podrsci,nije lako,svi mi pruzaju podrsku,i porodica, i prijatelji,tako da moram uspeti! 47b20s0
Naravno da je sve sto sam probala bilo rizicnije od protekala, uz koji dr ne preporucuje fizicku aktivnost,ali ko misli da moze i da ce imati snage-nije zabranjeno,tako da ja 3 puta nedeljno idem na fine treninge ball blasta(mesavina pilatesa,kardio,koreografija plesa...)i jako mi prija!Ukoliko nesto ne mogu ili nemam snage,ja iskuliram!Ne znam sta je sa ostalim clanicama vezano za temu,vidim da se dugo ne oglasavaju,a mene njihova iskustva bas zanimaju!
hello

46Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Pon Sep 12, 2011 6:49 pm

Tajci

Tajci
Moderator
Moderator
Nema puno clanica sa tim nacinom skidanja kg, pa mozes procitati unazad komentare.
Lepo si se organizovala i to je najvaznije. U tvom dnevniku mozemo deliti iskustva, davati podrsku i misljenje.
bay

47Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Pet Okt 21, 2011 12:26 pm

majapezos

majapezos
Aktivni član
Aktivni član
Evo mene sa informacijama, ja sam još uvek na protekalu u drugoj fazi. Za 3 meseca sam skinula oko 20 kg, i jako sam zadovoljna. Šta više ovakav način ishrane mi i odgovara. Jedem meso, a kada mi se jede slatko jedem protekal slatkiše ili jedem njihovu supu. Nekim danima samo protekal, nekim danima imam i mesa. Krv sam vadila pre par dana masnoće u jetri su se dosta smanjile .

48Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Sre Dec 07, 2011 11:30 am

bucka


Novi član
Novi član
E ovakoooo Smile
Poslednjih 2 godine imam visak oko 5-6 kg-a. (koji se jako vide)
Probala sam skoro sve moguce dijete (un, mesecevu, kupus, nera....), kao i sve moguce preparate (cajeve, tablete, kapsule(herba life, herba fast,zelena kafa,ananas tablete...)
I uspela sam da skinem 2-3 kg, sa svakom od navedenih dijete/kapsula....da bi mi se na kraju sve to vratilo... i sada imam 10 kg-a viska


Cula sam za Protekal. Resila sam da moram i sa tim da pokusam.
Prvo se radi analiza krvi i urina.
Sa tim ode se na razgovor i pregled kod doktora (protekal klinika), na osnovu tezine, i rezultata doktorka ti prepisuje protekal ishranu (kesice) za dve nedelje.
Posle te dve nedelje radi se opet analiza krvi...


Ja pocinjem od ponedeljka da koristim kesice.Pa videcemo... Smile


Sto se cena tice:
-analiza krvi i urina je oko 2.500 do 3000 (ne mogu tacno da se setim)
-prvi pregled u protekal klinici je 5000
-hrana (kesice,) + vitamini (Mg, Na, Cl)za dve nedelje su oko 17000

Da. Jeste sve to puno...ali poznajem 1 zenu koje su na taj nacin izgubila oko 30 kg-a....

Kaze kriza je samo prva 2 dana...mada i to zavisi od osobe.

Eto, nadam se da sam ti pomogla (da znas bar koliko kosta)....javicu se posle par dana koriscenja da podelim iskustvo...



49Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Pon Dec 26, 2011 4:35 pm

bucka


Novi član
Novi član
Posle 14 dana, bila sam na prvoj kontroli. Sa 68 kg-a stigla sam na 61 Smile
A decko sa 112 na 101 kg.
Zadovoljni smo, ali jos to nije jos uvek gotovo.

Sto se krize tice....ponekad nas uhvati, ali kada se setimo kako smo izgledali pre 2 nedelje....brzo nas prodje. Smile


etoooo Smile



P.S. Srecni vam predstojeci praznici!!!

50Protekal - Page 2 Empty Re: Protekal Sub Avg 25, 2012 7:38 pm

Maki6


Novi član
Novi član
Zdravo svima Very Happy

Imam problema sa kilazom vec dugo. buhuuuuu Imam 13-15kg viska.
U poslednje vrijeme sam dosta slusala o Protekal dijeti. Moja rodjaka je za 4-5 mjeseci smrsala skoro 40 kg.
Namjeravam da pocnem ovaj rezim uskoro. Zanima me za koliko vremena mogu da skinem ovaj visak? I ako ste prestali sa ovim rezimom da li vam se kg lako vracaju?
Naravno, htjela bih da cujem bilo koju informaciju koju imate o Protekal dijeti.
Hvala unaprijed girl_in_love

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu